تبلیغات

تبلیغات

شناسایی برخی از عوامل تروریستی زاهدان

مجموعه : مجله خبری
شناسایی برخی از عوامل تروریستی زاهدان
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مصطفی محمدنجار بعد‌از‌ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: مسببان حادثه و جنایت هولناك زاهدان باید بدانند ملت ایران پاسخی قاطع به جنایات آنها می‌دهد و سر سوزنی از حق خود در این ارتباط نمی‌گذرد.
وی قاطعیت و شدت برخورد با اشرار و تروریست‌ها را ضروری خواند و تصریح كرد: عوامل داخلی و خارجی كه به چنین اقدامات مزدورانه دست می‌زنند فقط به دنبال ایجاد ناامنی در كشورمان هستند و ما نیز به همه آنها هشدار می‌دهیم اجازه شرارت را در این كشور نمی‌دهیم.
محمدنجار افزود: ما همواره تلاش كردیم مرزمان را با كشورهای همسایه در امنیت كامل نگه داریم و انتظار داریم از كشورهای مقابل نیز كه مراقبت بیشتری از مرزها داشته باشند تا نگذارند چنین ناامنی‌هایی اتفاق بیفتد.
به گزارش فارس وزیر كشور از شناسایی برخی از عوامل تروریستی زاهدان خبر داد و خاطرنشان كرد: برخی از عوامل حادثه تروریستی زاهدان دستگیر شده و با سرنخ‌هایی كه به دست آمده است، تلاش می‌كنیم عوامل دیگر را نیز دستگیر كنیم.
محمدنجار ادامه داد: یقین داریم كه پشت این داستان صهیونیسم استكبار جهانی است كه به دست ایادی‌شان در منطقه می‌خواهند ناامنی‌های موجود در آن سوی مرزها را نیز به كشورمان تسری دهند.
وزیر كشور اضافه كرد: ناامنی‌هایی كه در افغانستان و كشور عراق گریبان آمریكا و انگلیس را گرفته است، موجب شده كه این كشورها با ناامن جلوه دادن ایران به دنبال فرافكنی و سرریز این شكست‌های خود باشند و در چند ماه اخیر نیز با طراحی‌های مختلف سعی دارند در شرق كشور ناامنی ایجاد كنند.
وی با بیان اینكه استكبار جهانی چند راهبرد را در منطقه دنبال می‌كند، گفت: یكی از این راهبردها فرافكنی و اختلاف‌اندازی مذهبی، فرقه‌ای و قومیتی است كه می‌خواهند در داخل كشور به چنین مسایلی دامن بزنند ولی با هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی تیر آنها به سنگ خورده است.
محمدنجار حضور مردم را در تشییع پیكر جانباختگان حادثه هولناك زاهدان نشان از همدلی و وحدت مردم به ویژه اهل سنت و شیعیان اعلام كرد و افزود: این حضور تودهنی بزرگی برای نظام استكباری بود كه می‌خواستند با این اختلاف‌اندازی سوءاستفاده كنند.
وزیر كشور در پایان سخنان خود تصریح كرد: نظام استكباری یقیناً به دنبال اختلاف‌اندازی قومیتی و فرقه‌ای در كشورمان است اما ملت ما با هوشیاری و اتحاد خود نقشه‌های استكبار را درك كرده و بدل آن را انجام می‌دهند.
 

تبلیغات