تبلیغات

تبلیغات

عقبه استراتژیك جمهوری اسلامی ایران

مجموعه : مجله خبری
عقبه استراتژیك جمهوری اسلامی ایران
مسعود جزایری در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به قدرت ایران در عرصه‌های استراتژیك، نظامی و دفاعی اظهار داشت: كشوری مثل ایران هیچ واهمه‌ای از قدرت‌های رو به افول ندارد.
*تحركات اخیر آمریكایی‌ها بلوف سیاسی است
وی با بیان اینكه ایران با دقت تحركات دشمن در منطقه را زیرنظر دارد، افزود: اینگونه تحركات نظامی آمریكایی‌ها و برخی كشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی در آب‌های منطقه چیز جدیدی نیست و به دفعات شاهد آن بوده‌ایم.
جزایری در ادامه گفت: دشمن به توانمندی و اقتدار نظامی و سیاسی ایران به خوبی واقف است و از عقبه‌های استراتژیك ما تا حدودی مطلع است لذا قادر نیست به اقدام عجولانه و شتاب‌زده‌ای علیه جمهوری اسلامی دست بزند.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش تصریح كرد: مشكلات آمریكایی‌ها و صهیونیست‌ها و ظرفیت سیاسی، اقتصادی و نظامی آنها در حدی نیست كه بتوانند بحران جدیدی را در منطقه مدیریت كنند.
*اگر آمریكا نخستین شلیك را انجام دهد، قطعا آخرین شلیك كننده نخواهد بود
وی اظهارات و تحركات اخیر آمریكایی‌ها را بلوف سیاسی دانست و در ادامه افزود: قطعا آینده برای دشمن، آینده روشنی نخواهد بود.
جزایری خاطرنشان كرد: دشمن سناریوهای زیادی را طراحی كرده است ولی قادر به اجرای موفق آنها نیست، ایران نیز طرح‌های دقیق مقابله با تهدیدهای احتمالی را با دقت پیش‌بینی كرده است و با جرأت می‌توان گفت با قدرت از مرزهای كشور و انقلاب اسلامی حراست خواهد كرد.
وی در پایان گفت: آمریكا فقط می‌تواند نخستین شلیك را انجام دهد اما قطعا آخرین شلیك كننده نخواهد بود و دورنمای این موضوع برای تهران كاملا روشن است.
 
 
 

تبلیغات