تبلیغات

تبلیغات

پروستاتودینیا

مجموعه : پزشکی و سلامت

مشكلاتی مشابه حالاتی كه در التهاب پروستات ایجاد می شود در وضعیت به نام (Prostatodynia) رخ می دهد. این مشكل احتمالاً به دلیل اسپاسم و گرفتگی عضله پروستات ایجاد می شود و می توان با استفاده از داروهای آلفابلوكر كه قبلاً شرح داده شد و در بزرگ شدن خوش خیم پروستات هم مصرف می شوند، آن را درمان نمود.
مشكلاتی كه به علت اسپاسم و گرفتگی عضله پروستات ایجاد می شوند اغلب بر اثر اضطراب و استرس تشدید می گردند و بعضی از آقایان این تجربه را داشته اند كه در مواقعی كه در محل كار خود با استرس و ناراحتی های شغلی روبرو بوده اند این مشكلات رخ داده اند. نگرانی از خود این وضعیت نیز می تواند باعث تشدید آن شود. در چنین مواردی بهتر است با انجام آزمایشات مربوط به پروستات، از این نگرانی ها رهایی یابید.


سایر علل التهاب پروستات
بخاطر داشته باشید كه تشخیص التهاب پروستات می تواند خیلی مشكل باشد و علایم آن نیز خیلی اختصاصی نیستند و در سایر بیماریها نیز ممكن است دیده شوند. اگر شما دچار التهاب پروستات هستید، ممكن است به یك جراح اورولوژیست، ارجاع داده شوید. اگر جراح اورولوژیست هم مشكلی در پروستات شما پیدا نكرد، ممكن است لازم باشد كه شما را به سایر متخصصین رشته های دیگر ارجاع دهد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات