تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

عقاید درست و غلط در مورد آکنه!!!

عقاید درست و غلط در مورد آکنه!!!

عقاید درست و غلط در مورد آکنه!!!

تعداد بسیاری از افراد به ویژه نوجوانان به آکنه مبتلا هستند. راه‌حل‌های موثر و زیادی برای رفع آکنه وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. در ضمن عقاید درست و غلطی در همین رابطه وجود دارد که به آنها می‌پردازیم.
 
آکنه در هر سنی می‌تواند ظهور کند ؟ درست است.
این بیماری پوستی به ویژه در نوجوانی بسیار رایج است. آکنه به ویژه در دخترها در مقایسه‌ با پسرها زودتر نمایان می‌شود. جالب است بدانید، نوزادان و بزرگسالان هم به آکنه مبتلا می‌شوند.صورت بیش از اعضای دیگر در معرض ابتلا به آکنه استدرست است. بیش از 95 افرادی که مبتلا به آکنه هستند، از بروز جوش‌ها روی صورت به ویژه در ناحیه چانه، بینی و پیشانی شکایت دارند.
این نقاط در واقع مناطق غنی از فلکول‌های پیلو سباسه هستند نقاط دیگر بدن مثل کمر و شانه‌ هم می‌تواند به ویژه در پسرها و افراد مسن‌تر محل ظهور آکنه باشد.

آفتاب درمان آکنه است اشتباه است.
آفتاب دوستی خاله خرسه با آکنه دارد. در واقع آفتاب سبب خشک شدن جوش‌ها با ضخیم کردن پوست و بستن کانال خروج چربی می‌شود. وقتی زیر نور آفتاب قرار می‌گیرید ممکن است حس کنید آکنه شما بهتر شده است، به ویژه این موضوع در ناحیه کمر ملموس‌تر است اما این بهبود دوام چندانی ندارد و با بیرون آمدن از زیر آفتاب دوباره آکنه ظاهر می‌شود. برای کسانی که مبتلا به آکنه هستند استفاده از کلاه و دیگر پوشش‌های محافظتی در برابر آفتاب لازم و ضروری است.

بروز آکنه به دلیل رعایت نکردن بهداشت است اشتباه است.
ظاهر شدن جوش‌های سیاه و سفید یا دیگر انواع آکنه هیچ ارتباطی به تمیزی ندارد. دلیل آکنه فعالیت زیاد غدد چربی است که در حالت طبیعی برای محافظت از پوست لازم است. افزایش ترشح چربی سبب بروز التهاب در ریشه موها می‌شود و در واقع ساک حاوی ریشه مو ورم می‌کند. رعایت بهداشت در این روند دخیل نیست.
برعکس برخی نوجوانان که خیلی عادت به شستن صورت دارند سبب شدیدتر شدن آکنه در خود می‌شوند. متخصصان توصیه می‌کنند اگر مبتلا به آکنه هستید تنها روزی دو بار آن هم با یک صابون ملایم پوست‌تان را به آرامی بشویید.

تبلیغات