تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

آینه ها راست می گویند؟!

آینه ها راست می گویند؟!
با دیدن چین و چروك پوستت آه از نهاد كشیدی كه وای دیدی چه زود پیر شدم؟می‌خواهید بدانید، این نوشتار را بدقت مطالعه كنید تا با علت ایجاد چین و چروك و روش‌های درمان آن آشنا شوید.

 

 

پوست چروكیده معمولا دارای بافت خشن و زمخت بوده و پر از چین و چروك است.اساسا علت آن در معرض قرار گرفتن مفرط پوست در برابر عوامل جوی همچون نور خورشید یا سرمای شدید می‌باشد.
اگر پوست شما چین و چروك داشته یا آن كه مایلید از ایجاد چین و چروك روی پوستتان جلوگیری به عمل آورید،از نكات زیر پیروی كنید،حتما كارآمد خواهند بود:
*
همواره هرگاه می‌خواهید از خانه خارج شوید از كرم‌ها یا لوسیون‌های ضدآفتاب استفاده كنید.

* از صابون استفاده نكنید و به جای آن صورت خود را با كرم شیر بشویید.
 

* صبح‌هنگام ــ معمولا پیش از آن كه حمام بگیرید ــ سفیده تخم‌مرغ را جدا كرده و آن را با یك قاشق سوپ‌خوری عسل و یك‌چهارم قاشق چایخوری آب هویج مخلوط كرده و روی صورت خود قرار دهید.

* باقیمانده آرایش خود را توسط یك پنبه آغشته به آب گرم (كه قدری نشاسته به آن افزوده شده است)‌ پاك كنید.این كار زبری و چین و چروك پوست را رفع خواهد كرد.البته ایده‌آل‌ترین حالت برای پوست استفاده كمتر از مواد آرایشی است،چرا كه مواد شیمیایی موجود در ساختار آنها آسیب فراوانی به پوست شما خواهد رساند.

* مشتقات ویتامین A را فراموش نكنید.تریتنوئین دارویی است كه از ویتامین A استخراج شده و برای درمان آكنه (جوش صورت)‌ به كار گرفته می‌شود،اما گاهی اوقات برای درمان چین و چروك صورت نیز تجویز می‌گردد.طریقه استفاده از آن معمولا بنابه تجویز پزشك، یك بار پیش از خواب بوده و تنها برای رفع چین و چروك‌های سطحی و كوچك كاربرد دارد.

* مصرف منظم ( AHAآلفاهیدروكسی اسید و یا اسید میوه) بافت پوست را بهبود بخشیده و پوست‌های پیر را درخشنده‌تر نشان می‌دهد.همچنین سبب افزایش ساخت كلاژن و هیالورونیك اسید می‌گردد.برای حاصل شدن بهترین نتیجه،مصرف‌كنندگانAHA نباید صورتشان را با صابون‌های قلیایی بشویند.

* نور خورشید علت شماره یك چین و چروك،تغییرات رنگدانه‌ها و سرطان پوست است.تا حد امكان از در معرض نور خورشید قرار گرفتن پرهیز كنید.هرگاه از خانه خارج می‌گردید،حتما از كرم ضدآفتاب باSPF مناسب استفاده كنید.

چای: تحقیقات ثابت كرده كه نوشیدن چای سبز تاثیر بسزایی بر جلوگیری از فرآیند پیری دارد.چای منبع غنی از آنتی‌اكسیدان بوده كه با رادیكال‌های آزاد بدن شما مبارزه می‌كند.حداقل چای كیسه‌ای را به مدت 3 دقیقه در آب گرم قرار دهید تا بیشترین نتیجه را به دست آورید.

ـ روی،ماده معدنی ضروری برای تولید كلاژن می‌باشد (بافت پشتیبان پوست) جگر گوساله و گاو، گوشت لخم گاو،تخمه آفتابگردان،بادام زمینی و پنیر منابع خوبی از روی می‌‌باشند.

* یك چهره درهم تشكیل چین و چروك را تسریع می‌كند،خصوصا اطراف چشم‌ها،برآمدگی بینی و روی پیشانی.به طور متوسط كودكان 400 بار در روز می‌خندند در حالی كه این میزان در بزرگسالان تنها 15 مرتبه می‌باشد.خندیدن بافت‌های هم‌بند پیرامون دهـان را تـحكیم كرده و باعث حفظ شكل ظاهر صورتتان می‌گردد.

* سیگار را ترك كنید: سیگار كشیدن پوست را از جریان یافتن طبیعی خون محروم ساخته و سبب انقباض مویرگ‌های پوستی می‌گردد.همچنین سیگار از رسـیـدن اكـسـیژن و مواد مغذی به پوست بدن جلوگیری به عمل می‌آورد.اگر بدنتان مرتبا بیش از 5ــ3 كیلوگرم نوسان وزنی داشته باشد سرانجام روی چهره شما نمایان می‌گردد.به همین نحو اگر سریع و بیش از حد وزنتان كاهش یابد،ممكن است پوست بدنتان آن لایه چربی كه شكل طبیعی را حفظ می‌كند،از دست بدهد.بنابر این خیلی سریع وزنتان را كاهش ندهید وگرنه مجددا چین و چروك پوستتان نمایان می‌گردد.
 

تبلیغات