تبلیغات

تبلیغات

مصاحبه ای خواندنی با بهداد سلیمی قوی ترین مرد جهان

مصاحبه ای خواندنی با بهداد سلیمی قوی ترین مرد جهان

سخن بهداد سلیمی : من قوی ترین مرد جهان را به ایران بر می گردانم. « قوی ترین مرد ایران چه کار می کند؟»این سوال به دلیل اصلی یک گفت و گوی صمیمی تبدیل شد با بهداد سلیمی. پسر 25 ساله قائم شهری که همین چند وقت پیش یک مدال طلای بازی های آسیایی را به دست آورد و همین چند روز بعد هم باید در مسابقات جهانی یک مدال طلای دیگر به دست بیاورد.او این روزها در لیگ برای ذوب آهن وزنه می زند و برای مسابقات جهانی آماده می شود. گفت و گوی اختصاصی عصر ایران با بهداد سلیمی را بخوانید.

 

مصاحبه کمتر

سوال درمورد اینکه سلیمی کجاست؟از تعدادکم مصاحبه هایش به وجود می آید. بهداد سلیمی بعد از بازی های آسیایی کمتر مصاحبه کرده است. او تنها ورزشکار ایران بود که در مسابقات آسیایی رکورد را هم جابه جاکرد و به نظر می رسد که باید بیشتر مورد توجه مسوولان و رسانه ها قرارمی گرفته :« ببینید من برای تعداد مصاحبه های کم باید بگویم که دوست ندارم وارد حاشیه شوم . بعد از مسابقات آسیایی ما مسابقات جهانی داریم و من سریع وارد فضای تمرین برای مسابقات شدم.برای من کسب مدال طلای مسابقات جهانی اهمیت زیادی دارد و تلاش می کنم به ان برسم»

 

گلایه از مسوولان

بهدادسلیمی از مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی المیپک گله منداست. او فکر می کند زحماتش دربازی های اسیایی به چشم نیامده.شکستن رکورد به نظرش اینقدر مهم هست که مورد توجه بیشتری قراربگیرد و انگیزه اش زیاد شود اما در رفتار مسوولان تغییری ندیده و حس می کند کسی به کاری که انجام شده اهمیت نمی دهد:« به هرحال در زمان مسابقات و بعد از آن اصلا در مورد رکورد شکنی من صحبتی نشد . در صورتی که انتظار داشتم این کار مهم بیشتر به چشم مسوولان بیاید» فدراسیون وزنه برداری این روزها به خاطر عملکردش در وزارت خانه خیلی محبوب نیست و شاید دلیل اصلی ماجرا همین باشد:« من خبر ندارم که چرا این اتفاق افتاده یا اصلا این طور هست یا نه ، نتایج بچه های دیگر هم به من ربطی ندارد که در موردشان حرف بزنم. اما به نظرم درست نیست که با من اینطور برخوردشود و کار ورزشکار ایرانی کوچک جلوه داده شود»

 

قویترین مردجهان

وزنه بردارها هم کمتر از والیبالیستها تحت فشار تمرینات نبوده اند. بهدادسلیمی و تیم وزنه برداری ایران از سال قبل در اردو هستند و این اردوبرای مسابقات جهانی ادامه دارد:« از بهمن ماه سال قبل مشغول تمرین هستیم و ان شاءالله بتوانیم به موفقیت برسیم» مسابقات جهانی البته اهمیت بسیارزیادی برای تیم وزنه برداری ایران دارد. این مسابقات برای کسب سهمیه المپیک هم هست و تیم وزنه برداری به همین دلیل تلاش بیشتری برای نتیجه خوب در مسابقات خواهدکرد:« بعد از مسابقات ان شاالله کمی فرصت ایجاد می شود که استراحت کنیم»اما برای بهدادیک ماجرای مهم تر هم هست.او مدال طلای مسابقات جهانی قبلی را از دست داد و حالا می خواهددوباره این مدال را به گردن بیاویزد. به همین دلیل شکستن رکورد نکته ای نیست که زیاد درگیرش کند:« من برای مسابقات جهانی کار سختی دارم رقبای روسم بسیار خوب هستند یکی روسلام آلبگوف است و دیگری هم لاوچل. من تمام تمرکزم را متوجه تمرینات کردم که بتوانم مدال طلا را به دست بیاورم و عنوان قوی ترین مردجهان را به ایران بازگردانم.»

با 8 مدال بدون تغییر

مسابقات جهانی فرصتی برای 9 مداله شدن بهداد است . یعنی یک طلا کنار 8طلای دیگر که در کارنامه اش دارد. 8 طلایی که از سال 2009 تا امروز به دست آورده. 3 طلا از بازی های قهرمانی آسیا ، دوطلای قهرمانی جهان دوطلای بازی های آسیایی و یک طلای المپیک .او در مقایسه با حسین رضا زاده 3 مدال طلا کم دارد. دومدال طلای جهانی که باید یکی اش را امسال به دست بیاورد و یک مدال طلای المپیک برای2 سال بعد. همگی هم فقط در 5 سال.بهداد اما در این چند سال خیلی تغییر نکرده همان طور که بعد از اولین مدال آسیایی اش خوش برخورد بود ، گرم صحبت می کند :« خیلی سعی می کنم رفتارم تغییر نکند.دوست دارم همان پسری باشم که بعد از اولین مدالم بودم دوست ندارم غرور سراغم بیاید و جلوی پیشرفتم را بگیرد» سلیمی هرچقدر هم که خودش را نگه دارد زندگی اش عوض شده :«زندگی ام خب تغییر کرده ، هم نوع نگاهم هم سبک زندگی ام هم برخوردم با مردم. همه چیزم عوض شده اما باید حواسم به رفتارم باشد ، مخصوصا با مردم »

 

هیجان از خوشحالی مردم

کسب مدال ها هنوز برای سلیمی تکراری نشده . بعد از 8 مدال همچنان برای مدال های طلای بیشتر انگیزه دارد:« مگر می شود با خوشحالی مردم شما انگیزه تان را از دست بدهید. باورکنیدهیچ لذتی بالاتراز خوشحال کردن مردم ایران برای من نیست » او هیجان انگیز ترین لحظات زندگی اش را وقتی می داند که با مردم می گذراند:«همین دیشب آخرین بار بود که از اردو بیرون رفتم و با مردم روبه رو شدم . در مورد وزنه برداری مدال ها ، مسابقات جهانی و المپیک از من سوال می کنند و خنده هایشان زمان حرف زدن به من انگیزه تلاش کردن می دهد»

 

دستمزدی کمتر از مالیات فوتبالیست ها

«ارزش خودم پایین می اید اگر دستمزدم را بگویم» این جواب ناراحت کننده را بهداد وقتی می دهد که به مسائل مالی می رسیم . از او می پرسیم بزرگترین دغدغه ات چیست ؟» که می گوید:« فکر می کنم همه به یک زندگی راحت اهمیت می دهند من هم تلاش می کنم که زندگی راحت و بی دردسری داشته باشم»ماجرای «زندگی راحت» کار را به دستمزد ها می کشاند. بهداد سلیمی در حال حاضر در لیگ وزنه برداری برای ذوب آهن وزنه می زند و حقوق می گیرد اما شرایط مالی خوبی ندارد:« دستمزد ما با مالیات فوتبالیست ها هم قابل مقایسه نیست، این درست که کمیته ملی المپیک مبلغی پرداخت می کند اما با حجم وقت و انرژی که برای تمرین کردن می گذارم و البته موفقیت هایی که دارم همخوانی ندارد ؛انگار قطره ای در دریا»

 

منبع: asriran.com

 

 

تبلیغات