تبلیغات

تبلیغات

رئال مادرید قهرمان جام جهانی باشگاه ها شد

مجموعه : اخبار ورزشی
رئال مادرید قهرمان جام جهانی باشگاه ها شد

 

تیم رئال مادرید با برتری ۲-۰ برابر سن لونرزو آرژانتین توانست به مقام قهرمانی جام باشگاه های جهان برسد.

 

شب گذشته رئال مادرید با شکست نماینده آرژانتین توانست به قهرمانی در جام باشگاه های جهان برسد و سال ۲۰۱۴ را که اتفاقاً سالی درخشان و پر فروغ برای رئالی ها بود، با یک موفقیت دیگر به پایان برسد. این چهارمین جام رئالی ها بعد از لیگ قهرمانان، جام حذفی، سوپر کاپ اروپا است که طی شش ماه گذشته آنچلوتی همراه کهکشانی ها کسب کرده است.

 

دیدار فینال جام باشگاه های جهان در حالی برگزار شد که رئال با شکست نماینده مکزیک پای به فینال گذاشته بود و نماینده آمریکای جنوبی، توانسته بود تیم اکلند نیوزلند را از پیش رو بردارد، مسابقه فینال نیز در ورزشگاه استادو دی مراکش کشور مراکش برگزار شد و قضاوت بازی نیز بر عهده لوپز بود.

 

تیم آرژانتینی که از نظر سبقه و توان مالی و افتخارات قابل قیاس با همتای اسپانیایی اش نبود، سعی در بستن فضاهای رئال کرد و بازی دفاعی آنها با حضور اکثر نفرات در نیمه خودی، در نیم ساعت اول جواب داد. اما یک مدافع توانست رئال را پیش بیندازد.

 

راموس مدافع گلزن رئال مادرید در دقیقه ۳۷ روی پاس کروس توانست حساب کار را یک بر صفر کند، تا عملاً همه چیز به نفع رئال شود. در آخرین دقیقه از نیمه اول نیز مارسلو از زمین بیرون رفت و کونترائو جای او را پر کرد. ضمن اینکه در این نیمه از هر تیم دو بازیکن کارت زرد گرفتند.

 

با شروع نیمه دوم اما رئالی ها به حملات خود ادامه دادند، انها به دنبال دست یافتن به گل تضمین بخش بودند که در نهایت بعد از دست دادن چند فرصت، بیل در دقیقه ۵۱ روی پاس ایسکو دروازه تیم آرژانتینی را برای بار دوم باز کرد، تا تقریباً خیال آنچلوتی از کسب قهرمانی راحت شود.

 

در ادامه نیمه دوم مسابقه نیز اگرچه رئالی ها جلو بودند ولی باز هم اشتیاق و توان آنها برای گلزنی بیشتر از حریف کم و نام نشان بود. سن لورنزو دیگر نه امیدی برای بازگشت نتیجه داشت و نه میتوانست در مقابل تیم آماده ی این روزهای فوتبال اروپا حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

دومین تعویض آنچلوتی در این دیدار نیز خروج کارواخال بود تا آربلوئا وارد زمین شود تا هر دو تعویض او در دو دفاع کناری صورت گرفته باشد، در دقیقه ۸۷ نیز، راموس جای خود را به واران دارد و سومین تغییر نیز در خط دفاع رخ داد.

 

در نهایت نیز رئالی ها توانستند برتری دو گله را حفظ کنند و به قهرمانی جهان برسند.

 

یک پیروزی دیگر برای رئال، به معنای ادامه نوار بردهای پیاپی آنها و البته کسب چهارمین عنوان در طی ماه های اخیر بود. سال به یاد ماندنی رئال ۲۰۱۴ تمام شد.

 

منبع : 90 تی وی

 

تبلیغات