تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

آغاز روز با شربت عسل

مجموعه : تغذیه مناسب
آغاز روز با شربت عسل

برای داشتن یک روز خوب و آرام روزتان را با خوردن عسل آغاز کنید.

 

شربت عسل، نوشيدني عالي و سرشار از مواد مغذي است. براي تهيه اين شربت تنها نياز به يک قاشق غذاخوري عسل و يک فنجان آب ولرم است. در فصل گرم نشاط آور و در زمستان مفيد و در درمان بيماري ها موثر است.

 

در اين مطلب مروري خواهيم داشت بر خواص ديگر اين نوشيدني.

 

*منبع سالم کالري: با وجود شيريني که دارد، قند طبيعي در آن نسبت به قند سفيد يا شيره ذرت سالم تر است و منبع سالم کالري محسوب مي شود.

 

*حفظ سلامت روده ها: مصرف روزي يک ليوان از اين شربت به سلامت سيستم گوارشي کمک مي کند. خاصيت ضد باکتريايي عسل مانع از بروز درد معده و سوء هاضمه مي شود.

 

*سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند: عسل ماده طبيعي ضد باکتريايي دارد. نتايج بررسي ها نشان مي دهد عسل «مانوکا» که منحصراً از گياهي در نيوزيلند به دست مي آيد، مي تواند باکتري هاي مقاوم را از بين ببرد.

 

*کاهش دهنده علايم آلرژي: عسل طبيعي به بدن کمک مي کند تا به گرده عادت کند و در نتيجه علايم حساسيت ايجاد شده را کاهش مي دهد.

 

*تقويت کننده سلامت: حتي کم آبي خفيف مي تواند به خستگي منجر شود؛ اين در حالي است که شربت عسل علاوه بر رفع کم آبي بدن ميزان انرژي بدن را افزايش مي دهد.

 

*سم زدايي: اين شربت سموم را از بدن دفع مي کند. سم زدايي منظم از بروز عفونت پيشگيري مي کند. براي بالا بردن خواص اين شربت به آن آب ليموي تازه اضافه کنيد.

 

ليمو داراي خاصيت ضد باکتريايي است که به عملکرد کبد نيز کمک مي کند.

 

*کاهش نفخ: با خنثي کردن گاز معده، حالت نفخ را کاهش مي دهد. مصرف آن پس از يک غذاي سنگين توصيه مي شود.

 

*قلب را سالم نگه مي دارد: کلسترول مفيد را افزايش مي دهد، از ترشح هورمون استرس که روي قلب و سيستم قلبي عروقي فشار وارد مي کند، جلوگيري مي کند.

 

تهیه و تنظیم : مجله تکناز

منبع : سلامت نیوز

 

تبلیغات