اثرهنری جدید استاد فرشچیان رونمایی شد + تصاویر

مجموعه : مجله خبری
اثرهنری جدید استاد فرشچیان رونمایی شد + تصاویر
استاد محمود فرشچیان در مراسم رونمایی از نماد تابلوی «جانباز دو چشم نابینا» خطاب به جانبازان گفت: شما جانبازان ماندگار هستید و تعالی كشور مرهون رشادت‌های شما بوده است و افتخار این اثر هنری برای جانبازانی است كه سربلندی كشور مدیون آنهاست.

به گزارش فارس، مراسم رونمایی از تمبر یادبود و جدیدترین اثر استاد محمود فرشچیان با موضوع جانبازان دو چشم نابینا با حضور استاد فرشچیان، مرتضی تمدن استاندار تهران، مجتبی رحماندست مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، عباس خامه‌یار معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی، اسكندر یارنسب مدیركل تبلیغات و مراكز فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، احمد اسماعیلی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و حمید اعتماد دبیر خانه نور تهران و جمع كثیری از جانبازان هنرمند و نخبه دو چشم نابینای كشور در مجموعه فرهنگی سیدالشهدا علیه السّلام برگزار شد.

استاد فرشچیان در این مراسم اظهار داشت: افتخار این اثر هنری برای جانبازان است؛ جانبازانی كه استقلال و سربلندی كشور را مدیون آنها هستیم.

وی ادامه داد: تمام ملت ایران مدیون جانبازان هستند و هركاری انجام دهند در مقابل ایثارگری آنها هیچ است.
این هنرمند پیش‎كسوت كشورمان بیان داشت: شما جانبازان ماندگار هستید و تعالی كشور مرهون رشادت‌های شما بوده است.

استاد فرشچیان در خصوص تابلوی جانباز دو چشم بیان كرد: سال گذشته خانه نور ایران پیشنهاد ارائه چنین كاری را به بنده دادند؛ این تابلو تصویر یك انسان است كه فكر و اندیشه او نورانی و خدایی است كه قلب او را نیز نورانی كرده است.

در ادامه مراسم، احمد اسماعیلی، ضمن قدردانی از مسئولان خانه نور، همسران و فرزندان جانبازان اظهار داشت: همسران و فرزندان جانبازان برای انجام تكلیف با عشق و احساس مسئولیت و اعتقاد در كنار جانبازان هستند.

وی ادامه داد: خانه نور تهران و كشور از تشكل‌های قوی جامعه ایثارگران است كه در زمینه‌های مختلف این حضور را شاهد هستیم. آنها همان‌طور كه در دوران دفاع مقدس به فرمان حضرت امام خمینی(ره) لبیك گفتند امروز در سنگرهای علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تلاش می‌كنند.

اسماعیلی ادامه داد: جانبازان ولایت‌مدار نسبت به مسائل مهم كشور بی‌تفاوت نیستند و در مقوله‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان راویان در همایش‌های مختلف نیز حضور پیدا می‌كنند؛ ‌آنها باید این حضور در صحنه را حفظ كنند چرا كه توصیه شهدا همین بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ خطاب به جانبازان گفت: وصیت‌نامه شما در جبهه‌ها اطاعت از خط ولایت بود و گفته‌ بودید كه عاشقانه و با چشمی باز در جبهه‌ها حضور یافتید.
وی یادآور شد: دشمن در 8 سال جنگ تحمیلی با مدرن‌ترین تجهیزات به كشور یورش آورد اما شما جانبازان با اطاعت محض از انقلاب اسلامی دفاع كردید و امروز شاهد هستیم كه انقلاب ما به جهان صادر شده است.

اسماعیلی خاطرنشان كرد: كشورهای مظلوم دنیا امروز انقلاب ما را شناخته‌اند و فهمیده‌اند كه این انقلاب بدون وابستگی به استكبار از حق مظلومان دفاع می‌كند و امیدواریم انقلاب‌‌ اسلامی در جهان با رهبری واحدی به ثمر بنشیند.

وی یادآور شد: در انقلاب‌هایی كه هم‌اكنون در جهان مشاهده می‌كنیم خلل رهبریت مشاهده می‌شود كه در اینجا به اهمیت نقش ولی‌فقیه و فرماندهی ایشان پی‌می‌بریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ یادآور شد: لبنان در مقاومت‌های خود از ایثارگران و شهدای دفاع مقدس الگو گرفت و توانست پوزه اسرائیل را به خاك بمالد و اكنون مسئولیت ما بسیار سنگین شده است.

حمید اعتماد دبیرخانه نور تهران نیز گفت: یكی از فعالیت‌های خانه نور ایران تعامل با مسئولان كشوری است و فرهنگ‌سازی و نهادینه كردن فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر برنامه‌های خانه نور ایران بوده كه با تمام تلاش وارد عرصه شده است.

جانبازان دو چشم نابینا حشمت‌الله صادق امیر عقیقی، مهناز دارابی، خلیل اقدام‌پناه و آقای جهانیان، ذوقی و میرطاهری از نخبگان ایثارگر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بودند كه مورد تجلیل قرار گرفتند. همچنین لوح سپاسی از سوی رئیس و نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار تهران به پاس قدردانی از هنرمندی استاد فرشچیان به وی اهدا شد.

گفتنی است، اثر استاد فرشچیان با عنوان «نماد جانباز دوچشم نابینا» بعد از رونمایی به موزه شهدای مركزی واقع در خیابان طالقانی اهدا می‌شود.

اثرهنری جدید استاد فرشچیان رونمایی شد + تصاویر

 
 
 
 
 
 کره زمین در آستانه انفجار جمعیتی
سعید حدادیان به قولش عمل کرد +عکس
افزایش سهم یارانه خانوارها به زودی
تصویر اجساد همراهان بن لادن در پاکستان
شروع به کار جالب ترین بانک دنیا در هند
گزینه اصلی جانشینی بن لادن را بشناسید + عکس
گفتگویی خواندنی با همسر بن لادن
صدور مجوز فعالیت برای سایت های ثبت شده در ساماندهی
اسامه بن لادن مرد، یک ریش کوتاه شد، زندگی باقیست !!!
حضور همجنس باز مشهور در ازدواج ملکه انگلیس
حضور 9 زن در خانه بن لادن هنگام کشته شدنش
لیست اجاره آپارتمان در تهران
اظهار تاسف آیت الله صافی از وضعیت حجاب
گاردین چهره بدل بن لادن را منتشر كرد +عكس
راز قتل دختر جوان در لباس های سوخته کشف شد