اخبار IT روز 25 اسفند ماه 87!

مجموعه : مجله خبری
اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

سیستم عامل گوگل تا پایان سال میرسد:

این‌که مایکروسافت تا پایان امسال ویندوز 7 را ارائه خواهد کرد خبر جدیدی نیست.

 

ویستا مطرود است بنابراین مایکروسافت عجله دارد تا هرچه زودتر یک ویرایش سبک از ویندوز 7 را عرضه کند.

 

اما خبر جدید آنکه گوگل سیستم عامل خود را برای رایانه های‌ رومیزی معرفی خواهد کرد: آندروید.

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

ممکن است بپرسید یک سیستم عامل تلفن همراه بر مبنای لینوکس بر روی دسکتاپ چه خواهد کرد؟ جواب اینست که احتمالا آنرا راه خواهد انداخت.

 

ماتیوس کرزیکفسکی و دانیل هارتمن موسسان Startup Mobile facts اواخر سال پیش دریافتند که آندروید دو سیاست را در دستور کار خود دارد. این سیاست ها دستورالعملهایی برای یک سیستم عامل است که برای مقاصد خاص هدف گذاری شده است.

 

دو هدف آندروید عبارتند از تلفن همراه و MIDs «تجهیزات اینترنت موبایل».

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

شما احتمالا MID ها را با اسم مشهور تر انها یعنی Netbook میشناسید.

 

بنابراین انها تصمیم گرفتند تا آندروید را بر روی نِت بوک پیاده سازند. انها 4ساعت وقت صرف کردند تا آندروید را برای Asus Eee PC 1000H کامپایل کنند. انها سپس اعلام کردند که نت بوک و تقریبا تمامی سخت افزار مورد نیاز آن به درستی کار می کند. به عبارت دیگر، اکنون آندروید یک سیستم عامل رومیزی است.

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از سایت PC World، در یک گفتگو با شبکه بلومبرگ، سامون هو، مدیر بخش Asus Eee PC اعلام کرد که این شرکت مهندسانی را جهت تولید یک نت بوک برمبنای آندروید تا پایان امسال اختصاص داده است، گرچه وی گفت که تصمیمی بر عرضه این محصول اتخاذ نشده است.

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

پیش بینی ها حاکی از آن است که تا ماه دسامبر نه تنها Asus بلکه چندین تولید کننده دیگر اقدام به عرضه نت بوکهایی بر مبنای آندروید خواهند کرد.

 

Mozilla فایرفاکس 3.1 را به 3.5 تغییر میدهد:

موزیلا روز جمعه اعلام کرد که ویرایش 3.1 فایرفاکس را به ویرایش 3.5 تغییر نام خواهد داد.

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

مایک بلتزنر، مدیر بخش فایرفاکس اعلام کرد:

“همانگونه که اخیرا پیشنهاد شده است، عدد ویرایش پروژه Shiretoko به فایرفاکس 3.5 تغییر خواهد یافت و این قبل از عرضه بتای چهارم خواهد بود”.

 

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از سایت PC World، این تغییر نام برای هفته ها مورد بحث قرار گرفته است زیرا اعتقاد بر آنست که عدد 3.1 به درستی بازتاب کننده تعداد فراوان ویژگی های‌ جدید نسبت به ویرایش 3.0 نمی باشد.

 

آخرین ویرایش فایرفاکس با عدد 3.1 نامگذاری شده که سومین ویرایش بتا می باشد و روز پنجشنبه عرضه خواهد شد.

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

اینترنت اکسپلورر 8: پایان راه اینترنت اکسپلورر:

IE8 به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از سایت PC World، آخرین ویرایش مرورگر اینترنتی اینترنت اکسپلورر خواهد بود. این مطلبی است که شایعاتی درباره آن شنیده می شود.

 

اما جایگزین انچه خواهد بود؟ اخبار متناقضی در این باره شنیده می شود. برخی ادعا می‌کنند مایکروسافت به WebKit روی خواهد آورد که با توجه به شهرت مرورگر سافاری متعلق به اپل و نیز مرورگر گوگل کروم به استانداردی واقعی برای ساختار هایی غیر از IE و فایرفاکس تبدیل شده است.

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

دیگران اصرار دارند که تمام داستان WebKit یک نمایش دروغی است و مایکروسافت از یک موتور جدید تولیدی توسط شاخه تحقیق مایکروسافت استفاده خواهد کرد.

 

Gazelle یک موتور جدید است که احتمالا از فایرفاکس و حتی کروم ایمن تر خواهد بود.

اخبار IT  روز 25 اسفند ماه 87!

انچه مسلم است حریم خصوصی و امنیت کاربران در اولویت قرار دارد و محصول آینده هرچه باشد باید به این مهم توجه ویژه ای نشان دهد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

برچسب‌ها: