افزایش صدمات ورزشی در کودکان

 بررسی های صورت گرفته از افزایش میزان صدمات ورزشی در کودکان در دهه گذشته حکایت دارد و در صدر این ورزش هاف فوتبال و هاکی قرار دارد که بیشترین آسیب را به کودکان وارد می آورد.

 

 

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، به نقل از WebMD ، به گفته محققان دانشگاه بروان اگر چه بیشترین آسیب ها و صدمات ورزشی مربوط به ورزشکاران دبیرستانی است، ولی در سال های اخیر این گونه صدمات در کودکان رو به افزایش است. تحقیقات حاکی از آن است که از جمله ورزش های گروهی که بیشترین صدمات را به کودکان وارد می کند و مقام اول را در این زمینه به خود اختصاص داده اند، فوتبال و هاکی روی یخ است. و از میان ورزش های انفرادی، اسکی روی یخ و دوچرخه سواری بیشترین صدمات را وارد می آورند.

با وجود این که شرکت در ورزش های سازمان یافته صدمت را تا حدی کاهی داده است، ولی صدمات ناشی از ورزش های تیمی طی سال های 1997 تا 2007 در سنین 8 تا 13 سال و بیشتر از همه در سنین بالاتر از 13 سال تا 2 برابر افزایش داشته است. و این بالا رفتن سن در صدمات ممکن است به دلیل بالاتر رفتن جنبه رقابتی ورزش ها باشد. ولی با این حال دلیل کامل ان به درستی مشخص نیست.

در این میان دختران بیشترین صدمات را در رشته ورزشی یکسان با پسران متحمل می شوند و این می تواند به دلیل داشتند ماهیچه های ضعیف تر گردن باشد. برخی از علائم صدمات ورزشی وارده عبارتند از:‌ گیجی، سردرد، سرگسجه، زنگ زدن گوش ها، حالت تهوع، کلام نامفهوم، و خستگی. و علائمی هم وجود دارند که روزها پس از وارد آمدن ضربه خود را نشان می دهند که عبارتند از مشکلات حافظه ای و تمرکزی، حساسیت به صدا و نور، اختلالات خواب و افسردگی. شدت برخی از صدمات وارد ممکن است حتی باعث مرگ فرد شود

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز