این کلاهبردار فراری را شناسایی کنید !!

مجموعه : مجله خبری
این کلاهبردار فراری را شناسایی کنید !!

 پلیس آگاهی از شهروندان خواست با شناسایی کلاهبردار فراری، در دستگیری وی به مأموران کمک کنند.

روز بیستم بهمن سال گذشته یکی از کسبه منطقه بی سیم با مراجعه به کلانتری 159 به مأموران، اعلام کرد: فردی به بهانه خرید لباس به مغازه‌ام مراجعه و با ارائه چک مجعول به کلاهبرداری از من اقدام کرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 14 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این کلاهبردار فراری را شناسایی کنید !!

کلاهبردار فراری

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 12:30 مورخه بیستم بهمن 91 شخصی به بهانه خرید لباس وارد مغازه شد و نزدیک به یک میلیون و 470 هزار تومان لباس خرید و عنوان داشت که «آیا شما چک نیز قبول می‌کنید؟» که بلافاصله به وی پاسخ منفی دادم؛ خریدار با طرح این موضوع که چک را به تاریخ همان روز صادر و به همراه من برای وصول چک به شعبه بانک مراجعه خواهد کرد، مرا راضی کرد تا لباس‌های خریداری شده را تحویلش داده و به همراه وی سوار یک خودرو سی یلو، پارک شده در مقابل مغازه شوم تا بهمراه وی به شعبه بانک واقع در میدان خراسان برویم.

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه به مقابل بانک شعبه میدان خراسان رسیدیم، این شخص به بهانه اینکه در مقابل بانک محل پارک خودرو وجود ندارد، از من درخواست کرد تا از ماشین پیاده شده تا ماشین را چند متر جلوتر پارک کند اما به محض آنکه من از ماشین پیاده شدم، وی به سرعت از محل متواری شد و من تنها توانستم شماره پلاک خودرو را به خاطر بسپارم.

اظهارات مالک خودرو

با توجه به ارائه شماره پلاک خودرو سی یلو از سوی مالباخته، کارآگاهان موفق به شناسایی مالک خودرو شده و در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم پرونده به شیوه قولنامه‌ای اقدام به خرید و فروش خودرو کرده است.

فروشنده خودرو در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: در روز هشتم تیرماه 91 خودروی سی یلو را به فردی به نام رضا.الف (متولد 1349) فروخته و خودرو را در مورخه سیزدهم تیرماه به خریدار تحویل دادم؛ برابر وکالتنامه شماره … مقرر شد تا خریدار بلافاصله اقدام به تعویض پلاک خودرو نماید که تا به این لحظه، اقدامی در این خصوص از سوی خریدار انجام نشده است.

در ادامه ی تحقیقات، رضا.الف شناسایی شد که وی نیز در تحقیقات به مأموران اعلام داشت که خودرو سی یلو را به شخص دیگری به نام مجید حیدری فروخته که این شخص با ارائه چند فقره چک بلامحل، اقدام به کلاهبرداری از وی نموده است.

در ادامه دستور توقیف خودرو در سیستم جامع پلیس ثبت و خودرو در فاصله زمانی کوتاهی توسط عوامل گشت انتظامی توقیف، در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که متهم خودرو سی یلو را به شیوه قولنامه‌ای و با استفاده از مدارک شناسایی مجعول به فرد دیگری فروخته است.

دریافت دسته چک با هویت مجعول

کارآگاهان پایگاه ششم با شناسایی شعبه بانک محل صدور چک‌ها در خیابان فدائیان اسلام، به بررسی اسناد و مدارک شناسایی صاحب حساب پرداخته و اطمینان پیدا کردند که دارنده حساب با هویت مجعول و با استفاده از مدارک شناسایی دارای سابقه سرقت اقدام به افتتاح حساب، دریافت دسته چک و در ادامه کلاهبرداری کرده که با شناسایی برخی از دارندگان چک‌های بلامحل، تعداد دیگری از شکات و مالباختگان جدید در خصوص این پرونده شناسایی شدند.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به احتمال ارتکاب جرایم مشابه و به منظور شناسایی و دستگیری متهم، دستور انتشار تصویر بدست آمده از متهم پرونده از سوی بازپرس پرونده صادر شده؛ لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی هویت، مخفیگاه و یا محل های تردد متهم شدند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21868240 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار دهند؛ همچنین از کلیه شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند نیز دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی واقع در خیابان نبرد شمالی انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه نمایند.

منبع : فارس