باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)

مجموعه : زیورآلات
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
هند دارای بهترین الماس های دنیا می باشد. اکنون نگاهی به زیباترین و باارزش ترین الماس های دنیا می اندازیم .
1 – کوه نور
کوه نور به عنوان گران قیمت ترین الماس در جهان شناخته شده است. این سنگ 105 قیراط ( 21.6 گرم ) الماس دارد که به زمان جنگ میان حاکمان مغول و فارس تعلق دارد. این سنگ به ابعاد 36.00 × 31.90 × 13.04 میلی متر اندازه گیری شده است. حاکمان بریتانیا آن را از طریق یک شرکت هند در شرق بریتانیا به دست آورده اند و آن را به تاج بریتانیا وصل کرده اند. این تاج در برج لندن نگهداری می شود و یک جاذبه توریستی معروف می باشد و ارزش کل آن ناشناخته است ، اما می توان گفت که تقریبا چیزی حدود 10 تا 13 میلیارد پوند تخمین زده شده است.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
2- سانسی Sancy
سانسی یک الماس با قدمت صد ساله است که از طریق نسلی از خانواده سلطنتی اروپا زنده مانده است. قبل از آن توسط یک قوم مغول شناخته شده بود .اما باید گفت این الماس از ابتدا و در اصل به هند تعلق داشته است . سانسی 55.23 قیراط ( 11.05 گرم ) الماس زرد روشن می باشد.
سانسی به ارزش نه میلیون فرانک سوئیس (9.7 میلیون دلار ) در یک حراجی در ژنو در ماه می 2012 به حراج گذاشته شد . ماریه در مدیچی Marie de Medici ، ملکه و همسر هنری پنجم از 35 قیراط از این الماس ، در تاجگذاری اش در سال 1610 استفاده کرد .بعدها هم برای خرید آن یک پیشنهاد تلفنی توسط یک آدم ناشناس در بازار از طریق مجلس پروس Prussia انجام گرفت و در نهایت توسط فروشندگان ساتبی Sotheby به عنوان یکی از جذاب ترین و عاشقانه ترین سنگهای قیمتی به حراج گذاشته شد.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
 
3 – کولینان Cullinan
الماس کولینان 3,106,75 قیراط ( 621.35 گرم ) وزن دارد و به عنوان بزرگترین و سنگین ترین الماس در جهان معرفی شده است. این سنگ گرانبها در اصل توسط یک مدیر ومهندس معدن کشف شد و در سال 1907 در زمان شاه ادوارد هفتم استخراج گردید. بزرگترین قطعه از این جواهر 530.2 قیراط وزن دارد و از 9 قطعه الماس کوچکتر تشکیل شده است. دو قطعه از آن به تاج بریتانیا چسبانده شده است.
در این تصویر قطعاتی از این جواهر را می بینید که بخش گردنبند آن در دهلی نو و آویزی آن در گالری و موزه ی ملکه در کاخ باکینگهام در ماه می 2012 به معرض نمایش گذاشته شده است.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
4 – الماس امید
الماسی به ارزش 350 میلیون دلار می باشد و احتمالا بهترین و شناخته شده ترین سنگ جواهر در جهان می باشد. این الماس 45.52 قیراط ( 9.10 گرم ) وزن دارد و در حال حاضر در موزه تاریخ طبیعی در واشنگتن واقع شده است. این الماس تقریبا به رنگ آبی به نظر می رسد اما در زیر نور ماوراء بنفش به قرمزی نزدیک می شود و باید گفت بیشتر به رنگ بنفش کبود می باشد وساختار بلوری آن باعث درخشش بیش از حد آن شده است .
این الماس در قرن 17 توسط یک مسافر و تاجر فرانسوی فروخته شده بود و بعدها چندین بار در طول 200 سال دست به دست چرخید و در نهایت در سال 1838 توسط یک سرمایه گذار انگلیسی خریده شد و به هنری فیلیپ Henry Philip تعلق گرفت و دوباره به هری وینستون Harry Winston تعلق یافت و در نهایت در سال 1958 به موزه تاریخ طبیعی به فروش رسانده شد. گفته شده است این الماس بدبختی یا مصیبت را از افرادی که به آن نگاه می کنند دور می کند.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
5 – De Beer الماس صد ساله
این الماس بسیار زیبا به ارزش 100 میلیون دلار تخمین زده شده است و در معادن آفریقای جنوبی در سال 1986 کشف شده است. این الماس رنگ بنفش زیبایی دارد و در مراسم بزرگداشت 100 امین سالگرد بهره برداری از معادن کشف گردید و برای اولین بار 599 قیراط از آن در معرض نمایش گذاشته شد و شکل اصلی و فرم از هم جدا نشده ی آن در سال 1988 معرفی گردید.
برش زدن این جواهر حدود 3 سال به طول انجامید و در نهایت 273.85 قیراط از آن در فوریه 1991 به شکل قلب درآمد و برای چندین سال در برج لندن به نمایش گذاشته شد ، و در حال حاضر متعلق به یک بخش خصوصی در بریتانیا می باشد.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
6 – گراف صورتی
این سنگ چیزی حدود 24.78 قیراط دارد و حدود 60 سال به هری وینستون Harry Winston متعلق بوده است.
در سال 2010 ، این سنگ صورتی رنگ بر روی یک حلقه پلاتین نصب شده بود و توسط ژنو ساتبی به فروش رسانده شد .در گزارشی که ازدیوید بنت David Bennett، مدیر بخش بین المللی طلا و جواهر گرفته شد او گفته است : من نمی توانم ارزش قیمتی بر روی این سنگ بگذارم چرا که این سنگ بسیار نادر است و در طول 50 سال فعالیت حرفه ایم تاکنون چنین سنگی ندیده بودم.
اما درحال حاضر گراف پینک به عنوان یک الماس 46 میلیون دلاری تخمین زده شده است.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
7 – استینمتز صورتی Steinmetz
این الماس 59.60 قیراط وزن دارد و بزرگترین الماس صورتی رنگ و فانتزی می باشد که توسط موسسه گوهرشناسی امریکا رتبه بندی شده است. Steinmetz استینمتز 59.60 قیراط ( 11.92 گرم ) وزن داشته و به ارزش 25 میلیون دلار تخمین زده شده است . این بزرگترین الماس شناخته شده با رنگ فانتزی می باشد.
این سنگ در مراسم موناکو Monaco در ماه می سال 2003 به معرض نمایش گذاشته شد و سپس به موزه تاریخ طبیعی داده شد و همانطور که می بینید به گردن جینا الفمن Jenna Elfman مدل هالیووودی آویزان شد و اکنون در موزه ملی تاریخ طبیعی قرار دارد .
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
 
8 – گراف ویتل باچ Wittlsbach Graff
این عکس در سال 2008 در طول یک پیش نمایش مطبوعاتی در پاریس گرفته شد. این الماس آبی رنگ 3006 قیراط وزن دارد و در حراج کریستی در ماه دسامبر سال 2008 در لندن به قیمت 24.3 میلیون دلار فروخته شد.
این سنگ آبی دارای یک گذشته سلطنتی می باشد و در قرن 17 توسط پادشاه اسپانیا ، فیلیپ چهارم ، در جهیزیه دخترش به عنوان بخشی از جواهرات مربوط به تاج او قرار گرفت. بعدها این الماس توسط ویتل باچ Wittlsbach در لندن بسیار زیبا برش زده شد و به نام خودش نام گذاری گردید.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
9 – ژوزف آرشیدوک Archduke Joseph
این الماس در نوامبر 2012 به وزن 76.02 قیراط تخمین زده شد و گران ترین الماس بی رنگ می باشد.
این الماس در معادن هند کشف گردید و برای جوزف آگوست آرشیدوک Archduke Joseph اتریش، بزرگ ترین نوه ی امپراطور روم و پادشاه فرانسه برده شد.
یک خریدار ناشناس در ژنو کریستی در سال 2012 این سنگ را به قیمت 21.4 میلیون دلار خریداری کرد و اکنون بنا بر گزارشات قصد دارد آن را به موزه هدیه دهد.
باارزش ترین الماس های دنیا را بشناسید (+تصاویر)
10 – قلب بی پایان Heart of Eternity
این الماس به ارزش 16 میلیون دلار تخمین زده شده است. 27.64 قیراط ( 5.528 گرم ) وزن دارد و به رنگ آبی کبود می باشد .این الماس در معدن الماس در آفریقای جنوبی یافت شده است.
بعدها این الماس در نمایشگاه "الماس ، هنر، تاریخ ، علوم " در رم در سال 2002 به معرض عموم گذاشته شد.