بزرگترین کتاب جهان را دیدن کنید !!!

بزرگترین کتاب جهان را دیدن کنید !!!

رونمایی از بزرگترین کتاب جهان

 به گزارش فارنت به نقل از خبرگزاری فرانسه نمایشگاه کتاب فرانکفورت به عنوان بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان همواره شاهد عرضه بزرگترین کتاب‌های جهان بوده است اما هیچکدام بزرگتر از اطلس ۲*۳ نبوده است که روز چهارشنبه در این نمایشگاه رونمایی شد.
 

انتشارات گوردون چیرز استرالیا که این اطلس ۱۲۸ صفحه ای را به قیمت ۱۰۰ هزار دلار عرضه کرده، اعلام کرده است که این اطلس حتی از اطلسی که در سال ۱۶۶۰به عنوان هدیه برای چارلز دوم پادشاه انگلیس تهیه شده بود بزرگتر است.

بزرگترین کتاب جهان را دیدن کنید !!!

مدیر این انتشارات در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: اما آن کتاب یک فوت کوچکتر از این کتاب بود. این نخستین باری است که کتابی به این اندازه دیده می شود.

بزرگترین کتاب جهان را دیدن کنید !!!

ورق زدن یک برگ از این کتاب تمام توان یک انسان را می گیرد و قراردادن این کتاب در محلی که بازدیدکنندگان نمایشگاه فرانکفورت که تا روز یکشنبه برپاست، بتوانند از آن دیدن کنند تنها سه ساعت زمان برده است.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود آورده است که عرضه کتابی به این ابعاد در نمایشگاه کتاب امسال با دیگر محصولات کوچک آن که در ابعاد ابزارهای هوشمند همچون موبایل عرضه شده در تناقض است.

بزرگترین کتاب جهان را دیدن کنید !!!

تولید این کتاب که تنها ۳۱ نسخه از آن موجود است یک ماه به طول انجامیده و این انتشارات کلیه تجهیزات خود را برای چاپ این غول بکار گرفته است. دو نسخه از این کتاب به موزه ای در امارات فروخته شده و آنها در خصوص فروش باقی نسخه های آن اطمینان دارند.

نقشه های موجود در کتاب از تمامی قاره ها است و همچنین در آن از هزار تصویر منحصر به فرد معروف نیز استفاده شده است.

اندازه این کتاب و زحمت تولید آن به اندازه ای بوده است که مدیر این انتشارات خود اعتراف می کند که مطمئنا هیچ کس به اندازه ما دیوانه نیست که کتابی را در این اندازه منتشر کند.