بهترین نهال بادام دیرگل

مجموعه : رپورتاژ آگهی
بهترین نهال بادام دیرگل

خشک شدن شکوفه­ های بهاری بادام برای بسیاری از باغداران تبدیل به کابوس شده است، در رویارویی با این مشکل بسیاری از باغداران رویکردهای مختلفی داشته و برخی از اقداماتی که باغداران به تجربه آموخته­اند توانسته به صورت جزئی این مشکل را در برخی از سال­ها مرتفع کند، در این خبرنامه شما را با راهکار قطعی و کم هزینه­تر در مواجهه با مشکل سرمازدگی بهاره را به شما می آموزیم.

 

اهمیت انتخاب ارقام دیرگل

راهکار قطعی و کم هزینه در مقابله با سرما زدگی بهاره شکوفه­های بادام انتخاب ارقام دیر گل بادام است، مشاوران فروش نهال بادام انتخاب رقم دیر گل را معمولا به باغدارانی که نگران سرمازدگی بهاره بادام هستند پیشنهاد می­کنند، سرمای دیر رس بهاره معمولا تا نیمه­ی فروردین ماه برای درختان بادام ایجاد دردسر می­کند.

 

ارقام دیرگل بسته به شرایط آب و هوایی معمولا زمانی گل می­دهند که سرمای دیر رس در بهار به اتمام رسیده است و بنابراین به نوعی این درختان از سرمای بهاره فرار می­کنند و آسیب نمی­بینند، سرمای دیر رس بهاره بسته به مقاومت درختان و شدت سرما می­تواند تا صد درصد شکوفه­های یک درخت را خشکانده و ضرر باغداران نیز می­تواند تا صد در صد محصول باشد.

 

ارقام دیر گل را برای چه شهرهایی پیشنهاد می­کنیم؟

شهرهایی که دارای آب و هوایی با شرایط زیر هستند باید برای احداث باغ بادام از ارقام دیر گل در آنها استفاده شود:

 

شهرهایی که دارای زمستان­های طولانی هستند: این شهرها دارای زمستان­های بسیار سرد و سخت و البته طولانی هستند و بنابراین زمستان عملا تا وایل بهار در آنها ادامه دارد و در صورت شکوفه دادن درختان آنها دچار سرمازدگی بهاره می­شوند.

 

شهرهایی که دارای آب و هوای سرد در زمستان هستند اما تابستان آب و هوا ملایم و گرم است و معمولا با شکوفا شدن زود هنگام درختان در بهار مواجه هستند، برای باغداران در این مناطق خرید نهال بادام دیرگل بسیار واجب است.

 

شهرهایی که در ادامه نام می­بریم شهرهایی هستند که در آنها باید از ارقام دیر گل نهال بادام استفاده شود و از دسته شهرهای پر ریسک در زمینه­ی سرما زدگی بهاره به شمار می­روند:

 

استان­های شمال غرب کشور شامل شهرهای مختلف استان­های آذربایجان شرقی، آذبایجان غربی، استان کردستان و شهرهای غربی در کوهپایه­های رشته کوه زاگرس از قبیل شهرهای مختلف استان­های کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، شهرهای شمالی و کوهپایه­ای، شهرهای مختلف استان تهران، اراک، همدان، سمنان، استان البرز و شهرهای مختلف استان خراسان شمالی

images_1694242750_64fc17be403fd.webp

مقایسه­ی هزینه و عملکرد احداث باغ با ارقام دیر گل در مقابل اقدامات فیزیکی برای جلوگیری از سرمازدگی

زمانی که به نهالستان­ها مراجعه کرده و با توجه به شرایط اقلیمی منطقه­ی مورد نظر خود از کارشناسان می­خواهید تا ارقام دیر گل را به شما معرفی کنند ممکن است متوجه شوید که قیمت نهال بادام دیر گل بالاتر از ارقام زود گل است، توجه داشته باشید که ارقام دیر گل تنها ویزگی مثبت آنها دیر گل بودن نیست و معمولا این ارقام پیوندی، زود بازده و پر بار هستند و مقاومت بالایی هم در برابر آفات و بیماری­ها از خود نشان می­دهند.

 

نکته­ی دیگر که باید در مورد هزینه­ی احداث باغ بادام با ارقام دیر گل بدانید این است که هزینه­ی مراقبت از باغ زود گل در منطقه­ی پر ریسک از نظر سرما زدگی بهاره به صورت مجموع در طی تمام سال­های باغداری بسیار بیشتر از هزینه­ی خرید نهال بادام دیر گلی است که یک بار و آن هم تنها در زمان حداث باغ صرف می­شود.

 

images_1694242757_64fc17c58d0b2.webp

بنابراین شما به جای اینکه هر ساله مبلغ بالایی هزینه و البته زمان و انرژی را صرف نگهداری از باغ زود گل برای جلوگیری از سرما زدگی بهاره کنید و حتی جواب صد در صدی هم از این هزینه نداشته باشید تنها یک بار هزینه­ای را بابت خرید نهال دیر گل پرداخت کرده و خیال خود را از بابت سرما زدگی بهاره راحت کنید.

 

معرفی ارقام دیر گل بادام

در این بخش برخی از ارقام دیر گل بادام که می­توان در مناطق سردسیر و معتدل سردسیری از آن استفاده کرد معرفی می­کنیم:

images_1694242789_64fc17e51655a.png

images_1694242810_64fc17fabb47c.png

 

به منظور آشنایی بیشتر با مشخصا تمام ارقام دیر گل بادام می­توانید به سایت نهالستان­هایی مانند برتر نهال (www.bartarnahal.ir) مراجعه نمایید و مقالات مرتبط با هر نهال بادام برتر نهال را مطالعه کرده و یا کسب مشاوره کنید.

 

کلام آخر

ارقام مختلف بادام هر کدام شرایط خاص رشدی خود را دارند و بنابراین شما باید بهترین و مناسب­ترین رقم دیر گل را متناسب با شرایط منطقه­ی خود انتخاب نمایید، به همین دلیل است که هر رقم دیر گلی نمی­تواند برای منطقه­ی شما مناسب باشد، دریافت مشاره و راهنمایی از کارشناسان ماهر نهالستان در این زمینه می­تواند راهگشای خوبی برای شما باشد.

تماس با پالیز نهال: 09144501003

تماس با برتر نهال:  09141832393

برچسب‌ها: