تبلیغات

بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری با نگاه بلندمدت

مجموعه : مجله خبری
بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری با نگاه بلندمدت

نظرسنجی که اخیرا در آمریکا از دو هزار سالمند انجام شد، نشان داد 20 درصد از این افراد اگر شانس این را داشتند که به گذشته برگردند و یک تصمیم اساسی را دوباره بگیرند، قطعا پول بیشتری پس‌انداز می‌کردند و 14 درصد نیز به‌دنبال سرمایه‌گذاری‌های بیشتر و سریع‌تر بودند. در این مطلب راهکارهایی از قبیل سرمایه‌گذاری در صندوق سهامی را مورد بررسی قرار می‌دهیم که برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب هستند و می‌توانند به افراد کمک کنند در آینده آسوده‌تر باشند. 

 

دریافت کد بورسی و سرمایه گذاری مستقیم در بورس

سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس یک فرایند پویاست؛ یعنی صرف خرید سهام یک شرکت نمی‌تواند منجر به کسب سود از این شیوه سرمایه‌گذاری در بورس شود و برای موفقیت لازم است دائما وضعیت سرمایه‌گذاری خود را بررسی کنید، استراتژی معاملاتی داشته باشید و بدانید هر سهامی را چه زمانی باید بخرید و چه زمانی وقت خروج از آن است. این کار نیز نیاز به صرف زمان زیاد و کسب دانش بورسی دارد؛ بنابراین روشی نیست که بتوان به همه آن را توصیه کرد. 

 

با این‌حال اگر تصور می‌کنید در حال حاضر زمان کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس دارید یا حتی فکر می‌کنید بخواهید در آینده به این شیوه در بورس سرمایه‌گذاری کنید، اولین گام شرکت در دوره‌های آموزش بورس است.

برای این کار حتما به مراجع معتبر آموزش بورس از جمله آموزین، مرکز آموزش کارگزاری فارابی، مراجعه کنید. برای شروع آموزش، از دوره‌های مقدماتی از قبیل «بورسی‌شو» شروع کنید. این دوره به طور خلاصه بورس و شیوه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این بازار را معرفی می‌کند و مقدمه ساده‌ای برای سرمایه گذاری در بورس ارائه می‌دهد. پس از آن می‌توانید به مرور در دوره‌های تخصصی‌تر شرکت کرده و مهارت‌های سرمایه‌گذاری خود را ارتقا دهید. 

 

انتخاب بهترین کارگزاری بورس

در صورتی که تصمیم دارید پس از آموزش بورس به صورت مستقیم در این بازار سرمایه‌گذاری کنید باید یک کارگزاری معتبر نیز برای فعالیت خود انتخاب کنید. اما چه ویژگی‌هایی در یک کارگزاری آن را به بهترین کارگزاری بورس تبدیل می‌کند؟

 

1- امکانات سامانه معاملاتی: سرعت و امکانات سامانه معاملاتی از مهم‌ترین مواردی است که باید پیش از انتخاب کارگزاری در نظر بگیرید. به‌عنوان مثال سامانه معاملات آنلاین کارگزاری فارابی، فارابیکسو، با ارائه امکاناتی از قبیل ابزار تحلیل تکنیکال و البته پرتفوی مجازی به سرمایه‌گذاران امکان تحلیل بازار و آزمودن درستی تحلیل‌هایشان را می‌دهد.

 

2- پشتیبانی 24 ساعته: فرایند سرمایه‌گذاری به‌خصوص در ابتدای آن، می‌تواند تا حدی سوال‌برانگیز باشد. به همین علت نیز بسیار اهمیت دارد از قابل اتکا بودن مرکز پشتیبانی کارگزاری مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید. در نظر داشته باشید کارگزاری فارابی به عنوان اولین کارگزاری کشور با مرکز تماس 24 ساعته در تمام روزهای هفته و حتی روزهای تعطیل برای پاسخ به سوالات مشتریان خود حاضر است. 

 

3- امکان دریافت کد بورسی آنلاین: زندگی در شهرهای شلوغ باعث شده افراد بیش از هر زمان دیگری به انجام فعالیت‌های مختلف به‌صورت غیرحضوری و آنلاین علاقه نشان دهند. محبوبیت دوره‌های آموزشی آنلاین نیز تایید دیگری برای این موضوع است. در حال حاضر کارگزاری‌های بسیاری امکان دریافت کد بورسی آنلاین و ثبت‌نام سجام را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند.

 

سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از طریق صندوق سهامی

در صورتی که به آموزش بورس و سرمایه‌گذاری مستقیم در این بازار علاقه‌مند نیستید، می‌توانید به شیوه غیرمستقیم و از طریق صندوق‌ها در بورس سرمایه‌گذاری کنید. اگرچه صندوق‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای گروه مشخصی از سرمایه‌گذاران با میزان ریسک‌پذیری متفاوتی مناسب هستند؛ اما می‌توان گفت صندوق سهامی برای سرمایه‌گذاری با افق زمانی بلندمدت گزینه بهتری است. سرمایه‌گذاری در صندوق سهامی، ریسک به‌نسبت بالایی دارد، اما به تبع این ریسک بالا، بازدهی بیشتری از سرمایه‌گذاری در این صندوق انتظار می‌رود. 

 

جمع‌بندی

در این مطلب از اهمیت سرمایه‌گذاری برای روزهای سالمندی صحبت کردیم و گفتیم چطور سرمایه‌گذاری نکردن می‌تواند باعث شود در این دوران با مشکلات مالی روبرو شویم. برای این منظور لازم است با روش‌هایی از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس یا سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از طریق صندوق سهامی یا انواع دیگر صندوق‌ها خود را برای روبرویی با روزهایی که شاید دیگر توان کار کردن نداشته باشیم آماده کنیم. 

تبلیغات