تاینی جیوتی کوچکترین دختر جهان

تاینی جیوتی کوچکترین دختر جهان

 

جیوتی نوجوان ۱۴ ساله هندی کوچکترین دختر در جهان با وزن 11lb (حدود ۵ کیلوگرم) و قدی معادل ۱ فوت(۱۱ اینچ ، حدود ۵۸ سانتی متر) است.
 
او همانند دیگر هم سن و سالانش خیلی منظم به مدرسه می رود و مثل همه ی نوجوانان دیگر به شنیدن موسیقی پاپ و دیدن DVD علاقه ی زیادی دارد. او حتی یک آلبوم با ستاره ی هندی مورد علاقه اش میکا سینگه ضبط کرده است. در خانه همه چیزهایش به صورت مینیاتوری هستند. علاقه ی زیادی به پوشیدن لباس های جور واجور و جدید داره.  او می گوید: من از اینکه کوچک هستم مفتخرم. من از کوچک بودن خود نمی ترسم و متاسف نیستم و دوست دارم به خواسته هایم برسم. من کاملاً‌شبیه مردم دیگر هستم، مثل شما می خورم و می خوابم. من احساس متفاوت بودن نمی کنم.
 
اما کوچک بودن این دختر باعث شده مردم هند هر روزه علاقه ی زیادی برای دیدن او پیدا می کنند و به خانه اش به شهر Nagpor بروند. و برخی همانند یک الهه مقدس به او علاقمندند!
 
تاینی جیوتی کوچکترین دختر جهان
 
در این عکس جیوتی در کنار بچه ۱۳ ماهه همسایه شان است

پدر او Kishanji که ۵۲ ساله و یک کاسب است می گوید: من نمی توانم حتی یک روز جیوتی را از خودم دور کنم. من خیلی او را دوست دارم. او مرا مغرور می کند. خیلی از معلمان و قدیسان مذهبی برای دیدن او می آیند و برای خوشحالی او و زندگی طولانی برای او دعا می کنند.

مادر ۴۵ ساله او Ranjana می گوید: جیوتی وقتی که متولد شده بود کاملاً‌عادی بنظر می رسید. وقتی که او به ۵ سالگی رسید ما به بی نظم بودن رشد او پی بردیم و وقتی با یک متخصص مشورت کردیم، گفت که او تا پایان زندگی اش رشد نخواهد کرد. جیوتی کوچک است و خیلی با نمک. ما خیلی او را دوست داریم.

جیوتی کوچک جاه طلبی های بزرگی دارد. 
او امیدوار است روزی به عنوان یک بازیگر زن به دنیای سینمای بالیوود راه یابد. او می گوید: دوست دارم در شهر بزرگ Mumbai کار کنم. و فیلمهایی اجرا کنم و به لندن و امریکا سفر کنم.

منبع : مجله خانواده سبز

پایگاه فرهنگی هنری تکناز