تجلیل از زن موشكی در هند ! (+عکس)

مجموعه : مجله خبری
تجلیل از زن موشكی در هند ! (+عکس)
موفقیت‌های چشمگیر یك زن در پروژه موشك دوربرد هند باعث شده كه رسانه‌های محلی این كشور از وی به عنوان "زن موشكی" تجلیل كنند.

به گزارش تک ناز به نقل از ایسنا ، تسی توماس (Tessy Thomas)، مدیر پروژه موشك دوربرد آگنی-5 است؛ موشكی كه قابلیت حمل كلاهك هسته‌ای را دارد.

این موشك چندی پیش با موفقیت آزمایش شد و به عنوان یك پیشرفت نظامی بزرگ برای هند در نظر گرفته می‌شود كه توانایی هدف قرار دادن تمامی شهرهای چین را برای نخستین بار برای دهلی نو به ارمغان آورد.

تسی توماس كه از وی با عنوان "زن موشكی" در رسانه‌های محلی هند تجلیل می‌شود، وجهه‌ای جدید و غیرمعمول به سازمان پیشرفت و تحقیقات نظامی بخشیده است.

این زن 48 ساله در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: در فرهنگ هند، ما احساس می‌كنیم كه زنان باید خانه‌داری كنند و در نتیجه چالش‌هایی به وجود می‌آید.

تجلیل از زن موشكی در هند ! (+عکس)
وی در رابطه با فعالیتش در پروژه موشك دوربرد، اظهار داشت: كار بسیار دشواری بود اما من توانستم با ایجاد تعادل در زمانی كه در اختیار داشتم موفق به انجام آن شوم.

به رغم فعالیت گروهی از زنان در پروژه موشكی هند، تاكنون تسی توماس تنها زنی است كه موفق شده در چنین پروژه‌ای سمت وزیر را در اختیار داشته باشد.

پروژه موشك آگنی-5 جزو یكی از مهم‌ترین پروژه‌های هند به شمار می‌آید و برد 5 هزار كیلومتری آن نشان‌دهنده قدرت نظامی رو به افزایش دهلی نو است.

در ماه ژانویه مانموهان سینگ، نخست وزیر هند اعلام كرد كه توماس نمونه‌ای از زنی موفق در جامعه‌ای است كه مردان در آن غالب هستند.