ترین های جام جهانی نوزدهم !!!

ترین های جام جهانی نوزدهم  !!!

 
تیم ملی فوتبال اسپانیا با ارزشی بالغ بر 565 میلیون یورو، گران قیمت ترین تیم حاضر در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی لقب گرفت.
 
مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام جهانی نیز سه شنبه شب به پایان رسید تا چهره تیم های باقی مانده در این جام مشخص شود.
 
به گزارش «فردا» تا پایان مرحله یک هشتم نهایی اتفاقات جالبی در این مسابقات رخ داد که به "ترین" های آن می پردازیم.
 
ماتادورها و گران ترین تیم حاضر در جام جهانی 2010
 
تیم ملی فوتبال اسپانیا با ارزشی بالغ بر 565 میلیون یورو، گران قیمت ترین تیم حاضر در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی لقب گرفت.
 
اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال اسپانیا (قهرمان اروپا) با دستمزدی معادل 565 میلیون یورو بالاتر از تیم های ملی برزیل درصدر گران قیمت ترین تیم حاضر در جام جهانی قرار دارند.
 
بر اساس این گزارش، ارزش 32 تیم حاضر در این دوره از رقابت های جام جهانی 5000 میلیون یورو است.
 
گروه هفتم این مسابقه ها با حضور تیم های ملی فوتبال برزیل، پرتغال، ساحل عاج و کره شمالی با 1050 میلیون یورو در مکان نخست گران ترین گروه های هشتگانه قرار داشت.
 
همچنین دو تیم ملی فوتبال نیوزیلند و کره شمالی از اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا با 15 میلیون یورو در انتهای این جدول ایستادند.
 
گران ترین مربی
 
گران ترین مربیان جام جهانی 2010 افریقای جنوبی ، ناکام ترین این مسابقات نیز بودند.
 
"فابیو کاپلو" سرمربی ناکام تیم ملی انگلیس با دستمزد 9 میلیون و 900 هزار دلار عنوان گرانترین مربی رقابت های فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی را به خود اختصاص داد.
 
مسئولان فدراسیون فوتبال انگلیس با استخدام این مربی 63 ساله ایتالیایی قصد داشتند پس از 44 سال به مقام قهرمانی جام جهانی دست یابند اما با شکستی تحقیر آمیز برابر آلمان از دور رقابتها خارج شدند.
 
"مارچلو لیبی" سرمربی تیم ملی ایتالیا نیز با 4 میلیون و 100 هزار دلار دومین مربی گران قیمت جهانی جهانی 2010 لقب گرفت.
 
این در حالی است که ایتالیا نیز حتی نتوانست از گروه مقدماتی صعود کند.
 
پول سازترین ها
 
لیونل مسی ستاره تیم ملی آرژانتین بیشترین سهم را در تبلیغات پول‌ساز جام جهانی به خود اختصاص داد.
 
مسی نابغه 22 ساله آرژانتینی که در جام جهانی 2010 کاپیتانی تیم ملی کشورش را نیز تجربه می‌کند، با شرکت در تبلیغات شرکت های رایانه‌ای تا شبکه غذایی پول پارو می کند.
 
پس از مسی ، کریستیانو رونالدو با شرکت در تبلیغات شرکت های مختلف در رده دوم پول سازترین بازیکن این جام قرار دارد.
 
در حالیکه در پایان بازی دیشب و با حذف تیم پرتقال امکان کاهش در آمد CR7 ( لقب رونالدو) وجود دارد. در بازی پرتقال و اسپانیا، رونالدو عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داد و اصلا در حد و اندازه های باشگاهی خود نبود.
 
گلزن ترین ها
 
گونسالو ایگوآین از آرژانتین ، روبرت ویتک از اسلواکی و داوید ویا از اسپانیا با زدن 4 گل تا پایان مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای فوتبال جام جهانی 2010 افریقای جنوبی ، در صدر گلزنان این رقابتها قرار دارند.
 
همچنین آساموآ گیان از غنا ، لاندن داناوان از امریکا ، لوئیس سوآرس از اروگوئه ، توماس مولر از آلمان و لوئیش فابیانو از برزیل با 3 گل زده در رده دوم این جدول هستند.
 
کوتاه از " ترین ها"
 
پرگل ترین بازی: پرتقال 7 – کره شمالی صفر
 
نخستین گل: شابالالا از تیم ملی آفریقای جنوبی
 
خشن ترین تیم: اروگوئه با دریافت 4 کارت زرد، یک کارت قرمز
 
نخستین کارت زرد: خوارز از مکزیک
 
نخستین کارت قرمز: لودیرو از یورگوا
 
پیرترین مربی: اتوره هاگل ، سرمربی آلمانی تیم ملی فوتبال یونان با 71 سال و 10 ماه سن
 
جوانترین مربی: ولادیمیر وایس ، سرمربی اسلواکی با 45 سال سن
 
پیرترین بازیکن: دیوید جیمز ، دروازبان انگلیس با 39 سال و 10 ماه سن
 
جوانترین بازیکن: کریستین اریکسون دانمارکی که 14 فوریه 1992 به دنیا آمد، جوان‌ترین بازیکن این جام لقب گرفت
 
پرافت خیز ترین تیم: آلمان
 
پرحاشیه ترین تیم: فرانسه
 
چشم نوازترین تیم: آرژانتین
 
تاسف برانگیزترین تیم: کره شمالی
 
احساسی ترین تیم: غنا
 
منطقی ترین تیم: سوئیس
 
بدترین داوران
 
جرج لاریوندا از اروگوئه به همراه کمک داورانش که قضاوت دور از انتظاری دیدار آلمان وانگلستان را بر عهده داشت به همراه روبرتو روستی داور سرشناس ایتالیایی به دلیل قضاوت ضعیف در بازی تیم های آرژانتین و مکزیک به عنوان بدترین داوران جام جهانی 2010 افریقای جنوبی شناخته شدند.
 
منفورترین گل
 
گل نخست "کارلوس ته وز" مهاجم آرژانتین در دیدار برابر مکزیک که در شرایط آفساید به ثمر رسید منفورترین گل این جام تاکنون ثبت شده است.
 
ته وز گل اول را در حالی به ثمر رساند که در موقعیت آفساید قرار داشت، اما "روبرتو روستی" داور ایتالیایی بازی پس از مشورت با کمک خود آن را پذیرفت.
 
ناکام ترین ها
 
کریستیانو رونالدو " گرانقیمت ترین بازیکن جهان " و وین رونی " ستاره انگلس" که کارشناسان امیدهای فراوانی برای درخشش آنها در این جام قائل بودند، با انجام بازی های ضعیف همگان را ناامید کردند.
 
کریستیانو رونالدو که برگ برنده پرتقال در جام جهانی محسوب می شد آن قدر در این تورنمت ضعیف بازی کرد که انتقاد بسیاری از تماشاگران و کارشناسان فوتبال را برانگیخت.
 
همچنین رونی با بازی های ضعیف خود سرو صدای اهالی فوتبال به ویژه انگلیسی ها را درآورد.
 
هر دو تیم پرتقال و انگلیس در مرحله یک هشتم رقابتهای فوتبال جام جهانی 2010 افریقای جنوبی به ترتیب با شکست برابر اسپانیا و آرژانتین از دور رقابتها کنار رفتند.
 
قرمز‌های جام نوزدهم
 
چهار بازیکن تا قبل از مرحله یک چهارم نهایی در جام جهانی با کارت قرمز داوران از زمین مسابقه اخراج شده‌اند.
 
بازیکنانی که تا پایان مرحله یک هشتم نهایی از زمین بازی اخراج شده‌اند، عبارتند از:
 
نیکلاس لودیرو بازی اروگوئه و فرانسه، تیم کاهیل بازی استرالیا و آلمان، لوکوویچ بازی صربستان و غنا، غزال بازی الجزایر و اسلوونی، خونه بازی آفریقای جنوبی و اروگوئه، کیتا بازی نیجریه و یونان، کلوزه بازی آلمان و صربستان، کیول بازی استرالیا و غنا، کاکا بازی برزیل و ساحل عاج، بهرامی بازی سوئیس و شیلی، گورکوف بازی فرانسه و آفریقای جنوبی، یحیی بازی الجزایر و آمریکا، استرادا بازی شیلی و اسپانیا، کاستا بازی پرتغال و اسپانیا.