تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !

تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !

به گفته همگان ورزش برای سلامتی انسان بسیار مفید بوده و حتی ضروری است. بنابر این باید در هر زمان و مكانی برای ورزش كردن استفاده كرد.

 

پس بازی فوتبال روی یك زمین شناور، تنیس روی بام یك آسمان خراش و یا دوی ماراتن در فضا كاملا امكان پذیر است.

 

هم اكنون گزارشی از عجیب ترین اماكن برای ورزش كردن را در زیر از نظر خواهید گذراند :

 

در سنگاپور مقامات مساله كمبود جا برای احداث یك استادیوم فوتبال را به خوبی حل كردند. آنها یك زمین فوتبال را روی یك پلات فورم شناور كاملا فولادی ساختند.

 

طول زمین 110 متر و عرض آن 83 متر بوده و می تواند 1070 تن وزن معادل وزن 9000 نفر را تحمل كند.

 

جایگاه تماشاگران ظرفیت 30 هزار نفر را دارد. این استادیوم فوتبال شناور در سال 2012 تكمیل می شود.

تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !

دلیلی ندارد ماموریت فضایی مانع ورزش كردن یك فضانورد شود.سونیتا ویلیامز فضانورد آمریكایی كاملا از این مساله آگاه بود.

 

او در روز 16 آوریل 2007 از فاصله دور یا به عبارت بهتر از ایستگاه فضایی بین المللی در مسابقه مشهور دوی ماراتن بوستون شركت كرد.

 

سونیتا روی یك تردمیل مسافت 42 كیلومتر و 195 متر را در زمان 4 ساعت و 24 دقیقه پیمود و به گفته برگزاركنندگان دوی ماراتن بوستون به مقام چهارده هزارم دست یافت.

تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !

در ماه اوت سال 2001 به ابتكار باشگاه آندیانو بولیویانو یك گروه از راهنمایان بولیویایی سلسله جبال آند مرتفع ترین مسابقه فوتبال تاریخ را برگزار كردند.

 

22 بازیكن و داور مسابقه در قله آتش فشان ساخاما به ارتفاع بیش از 6500 متر دیداری در دو وقت 20 دقیقه ای را برگزار كردند.

جالب اینكه آنها برای صعود به قله ساخاما 3 روز وقت صرف كرده بودند.تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !

 

در سال 2005 راجر فدرر و آندره آغاسی در محل باند فرود هلی كوپتر برج العرب دبی در ارتفاع 321 متری مرتفع ترین دیدار تنیس تاریخ را به نمایش گذاشتند.

تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !بازی گلف روی برف! چرا كه نه؟ هر سال در ناحیه مژو در فرانسه اسنو گلف كاپ این مسابقه را برگزار می كند.

 

فیلیپ گیلهم در 7 دسامبر 2008 در آلپ شمالی در ارتفاع 4705 متری به بازی گلف پرداخت.تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !در 4 ژانویه 2009 رافائل نادال و راجر فدرر روی سطح یك لنج در خلیج دوحه در آب های خلیج فارس یك دیدار تنیس را برگزار كردند.

 

علی رغم اینكه ابعاد زمین مسابقه كوچكتر از استاندارد بود با این حال دو تنیسور برتر جهان از این تجربه لذت بردندتصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !دوچرخه سواری كراس در شیب های تند و تیز كوه های راكی در ایالت یوتا در آمریكا می تواند بسیار پر هیجان باشد.تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !دبی، بیابان و آفتاب سوزانش و پیست اسكی اش! “اسكی دبی” بزرگترین پیست اسكی سرپوشیده جهان در قلب بیابان است كه در نوامبر 2005 افتتاح شد.

تصاویری از عجیب ترین اماكن ورزشی !منبع : جام جم آنلاین

برچسب‌ها: