تصاویر جسد مرد یخی !!!!!

مجموعه : گالری عکس روز
تصاویر جسد مرد یخی !!!!!

دو كوهنورد آلمانی پیكر مردی را یافته اند كه پنج هزار سال پیش در ارتفاعات آلپ بر اثر اصابت پیكان و ضربه به قتل رسیده اما با وجود گذشت این همه سال، به دلیل قرارداشتن در میان برف و یخ، نابود نشده است. تصاویری را از پیكر این مرد یخی می بینید.

 

این مرد 46 ساله بر اثر ضربه و تیر كمان به قتل رسیده و در ارتفاعات 3200 متری كوههای آلپ در مرز میان ایتالیا و اتریش ناپدید شده بود تا آنكه این روزها پس از كشف جسد مومیایی او ، نخستین تصاویر آن انتشار یافته است.
تصاویر جسد مرد یخی !!!!!

جسد مرد یخی در سال 1991 یعنی 18 سال پیش توسط یك زوج آلمانی كشف شد و آنها او را «اوتزی» نام نهادند. كاشفان سپس به بازسازی جسد در قالب تصاویر سه بعدی از زوایای گوناگون پرداختند و با مقایسه آن دریافتند كه او با انسانهای امروز چه تفاوتهایی داشته است. یكی از آنها ، تاتو و یا دستبندهایی است كه او در آن زمان در دست داشته است.

تصاویر جسد مرد یخی !!!!!

در این تصویر به روشنی می توان نحوه ورود پیكان را به بدن «اوتزی» كه باعث مرگ او شد ، مشاهده كرد.

تصاویر جسد مرد یخی !!!!!

«ماركو سامادلی» و «گریگور اشتاشیتز» پس از كشف جسد مرد یخی تاكنون بیش از 150 هزار قطعه عكس از او گرفته اند تا جزییات آن را در قالب طرحی به نام «پروژه فتواسكن مرد یخی» به نمایش بگذارند

تصاویر جسد مرد یخی !!!!!

بنا بر مطالعات انجام شده توسط موسسه ریسپارمیو، این انسان اولیه در آن هنگام با یك پوست بز، كلاه و بیش از 50 تاتو كه به اشكال مختلف روی بدنش نقش بسته بود، در آلپ بوده است.
تصاویر جسد مرد یخی !!!!!

یكی از نظریه هایی كه روی این مومیایی بررسی می شود ،‌ به گفته دانشمندان ، موید آن است كه قدمت آن به پنج هزار سال پیش می رسد.

 منبع : جام جم

برچسب‌ها: