تصاویر دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده

تصاویر دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده

او از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده است. به جای اینکه دوستانش کودکان همسن و سال خودش باشند، مار، فیل، شترمرغ و پلنگ رفقای دوست‌داشتنی او هستند و با آنها بازی می‌کند. نام او «تیپی دوگره» است.

 

 

 

دوستی تیپی با حیوانات حیات وحش از آنجا شروع شد که سیلوی رابرت و آلن دوگره- مادر و پدر او- که یک زوج عکاس فرانسوی بودند، برای عکاسی از حیات وحش به نامیبیا رفتند.
تصاویر دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده

سال 1990 تیپی در نامیبیا متولد شد و تا ده سالگی در همان سرزمین بزرگ شد. از همان جا دوستی او با حیوانات وحشی آغاز شد. او از همان آغاز کودکی در کنار قبیله‌های آفریقایی بزرگ شد و به جای بازی کردن با عروسک‌های زیبا اما پلاستیکی، با حیوانات واقعی بازی می‌کرد.

تیپی پس از شهرتی که در همزیستی با حیوانات درنده خو پیدا کرد، در بسیاری از فیلم‌های مستند فرانسوی بازی کرد و حتی کتابی به نام «تیپی: کتاب من از آفریقا» در مورد او به زبان انگلیسی به چاپ رسید که البته به زبان‌های دیگر هم ترجمه شد و فروش بالایی داشت.
 

در مورد تیپی نکته‌ای که بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است، عکس‌های زیبای او با حیوانات است. او بعضی از عکس‌ها را در حیات وحش گرفته و بعضی دیگر را در مرکز نگهداری حیوانات. مثلا لیندا نام شترمرغی است که در مزرعه شترمرغ‌ها زندگی می‌کند و یکی از دوستان صمیمی تیپی است و حتی تیپی سوار بر پشت او عکسی می‌گیرد.
البته تیپی یک برادر هم داشت. برادر واقعی که نه، «ابو» نام فیلی است که تیپی او را برادر صدا می‌زند. ابو همراه تیپی در بسیاری از فیلم‌های تبلیغاتی بازی کرد و آنها حسابی مشهور شده بودند تا اینکه این فیل برادر در سال 2002 در 44 سالگی مرد و تیپی را تنها گذاشت. پلنگی به نام «جی اند بی» نام یکی دیگر از دوستان تیپی است که تیپی از کودکی با او دوست بوده است.
 

تیپی در کتابش در مورد جی‌ان‌بی این‌طور نوشته بود که پلنگ را با شیشه شیر بچه، شیر می‌داد اما هیچ‌وقت سعی نکرد که او را رام کند و حتی یک بار به یکی از محلی‌های نامیبیا حمله هم کرد اما «من با او دوست شدم و او کاملا حس می‌کرد که اصلا از او نمی‌ترسم و شاید برای همین است که به من حمله نکرد.»
حالا 18 سال از آن سال‌ها گذشته و تیپی در رشته سینمای دانشگاه سوربن فرانسه مشغول تحصیل است. او اگرچه با دنیای وحش کمی فاصله گرفته اما هنوز هم عشق همبازی‌های کودکیش را در دل دارد.

 

تصاویر دختری که از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده