تعاریف پشت درد یا كمر درد

مجموعه : پزشکی و سلامت
تعاریف پشت درد یا كمر درد

پشت درد یا كمر درد، یك بیماری نیست بلكه یك علامت می باشد.

 

بروز این دردها نشان می دهد كه در بدن اشكالی وجود دارد اما همیشه نمیتوان به علت دقیق ایجاد آن پی برد.

 

اكثر ما گاهی اوقات گرفتار پشت درد یا كمر درد شده ایم.

تعاریف پشت درد یا كمر درد

معمولاًً این دردها به علت فشارهای بیش از حد یا صدماتی كه در پشت ایجاد می شود بروز می كنند و در اكثر مواقع به سرعت هم بهبود می‌یابند.

 

وضعیت بد ایستادن و نشستن، وارد آمدن فشارهای بیش از حد و مشكلات ساییدگی مهره ها می توانند از علل شایع بروز دردهای پشت یا كمر باشند.

 

شما وقتی بدانید كه پشت یا ستون فقرات شما از ساختمانهای مختلفی شامل استخوان‌ها، دیسك ها، لیگامانها، تاندونها، عصب ها، رگهای خونی و سایر بافتها تشكیل شده و تمام آنها می‌توانند دچار صدمه شده و ایجاد پشت درد كنند، تعجب نخواهید كرد كه چرا اینقدر در بین مردم، كمردرد و پشت درد شایع است.

تعاریف پشت درد یا كمر درد

در بیشتر موارد، علت دقیق بروز این دردها اهمیتی ندارد. پشت درد، علامتی است كه بهبود یافته و برطرف می شود و هدف از درمان، تسكین درد و ایجاد بهبودی در شما هر چه سریعتر می باشد.

 

گاهی اوقات ممكن است یك علت زمینه ای شدیدتری وجود داشته باشد كه برای تصمیم گیری در پیدا كردن یك درمان مناسب، نیاز به آزمایش‌ های‌ خاص باشد. دانستن اینكه پشت انسان چگونه كار می كند و عملكرد انچه می باشد، به حفاظت از آن و بهبودی سریعتری از حملات دردهای پشت، كمك بسیاری به ما می كند.

 

هدف نشان دادن چگونگی كار كردن پشت، اشكالاتی كه در آن ایجاد میشود، نحوه ایجاد آنها، چگونگی درمانشان و چند توصیه در مورد وقتی كه نیاز به آزمایش‌ های‌ بیشتری داریم، می باشد.

 

یك مشكل رو به افزایش

پشت درد یا كمر درد بطور قابل ملاحظه ای شایع می باشد.

 

30 تا 40 درصد افراد جامعه دچار این مشكل هستند و 80 تا 90 درصد مردم در دوره ای از زندگی خود، این دردها را تجریه كرده اند.

تعاریف پشت درد یا كمر درد

هم در مردها و هم در زنها، در تمام سنین، از كودكی تا سالخوردگی این مسئله ممكن است وجود داشته باشد، اما در افراد میانسال این مشكل از همه ی ي بیشتر دیده می شود و شایعتر است.

 

پشت درد یا كمر درد، یكی از شایعترین عللی است كه افراد از محل كار خود مرخصی میگیرند واین مسئله در مشاغل صنعتی كه كار سختی دارند بیشتر است.

 

در كارگران ساختمان سازی و نیز در پرستاران كه مجبور هستند چیزیهای سنگین را در وضعیت های‌ قرار گیری بدن بلند كنند، پشت درد یا كمر درد بیشتر دیده می شود.

تعاریف پشت درد یا كمر درداغلب جداكردن علت از معلول مشكل می باشد، به عبارت دیگر، آیا فشار وارده در هنگام كار موجب بروز پشت درد یا كمر درد شده است یا اینكه فرد قبلاً این مشكل را داشته است و اكنون نمی‌تواند به خوبی كار خود را انجام دهد.

 

در بسیاری از موارد به دنبال بروز صدمات یا پیچش های‌ ناگهانی این دردها ایجاد می شوند. امروزه ساعات زیادی صرف می شود تا به كارگران آموزش دهند كه چگونه از فشارآوردن بیش از حد به پشتشان پیشگیري نمایند.

 

در طی سالیان اخیر، مقدار زمان كاری كه به علت بروز كمردرد یا پشت درد در افراد از دست رفته، به میزان زیادی افزایش یافته است، هر سال در انگلستان حدود 100،000،000 روز كاری از دست میرود كه نسبت به 20 سال پیش، دو یا سه برابر شده است.

تعاریف پشت درد یا كمر درد

در واقع این افزایش روزهای تلف شده به این معنی نیست كه امروزه افراد در محل كارشان بیشتر اسیب میبینند، بلكه این امر نشان دهنده این مطلب است كه هم در كارگران و هم در كارمندان در هنگام بروز این مسایل، برخوردهای بهتر و محتاطانه ای صورت می پذیرد.

 

بنابراین افزایش زیادی در هزینه كمردرد یا پشت درد به جامعه ما تحمیل می شود.

تعاریف پشت درد یا كمر درد

مجموع هزینه ای كه به علت درمان و نیز از دست دادن روزهای كاری در طی یكسال در انگلستان محاسبه شده است حدود 6،000،000،000 پوند میباشد.

 

افزایش تعداد افرادی كه به علت پشت درد یا كمر رد از كار كناره گیری می كنند منجر به بازنگری كامل در برخورد ما با این دردها و نحوه درمان انها شده است.

 

آخرین نظرات محققین براساس تحقیقات جدید در درمان پشت درد و كمردرد آورده شده و توضیح داده شده است كه چگونه می توان از میزان و شدت این مسئله كم نمود.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز