تعرفه‌ی ارسال پیامك از تلفن ثابت

تعرفه‌ی ارسال پیامك از تلفن ثابت
جام جم آنلاین: سرویس پیام كوتاه تلفن ثابت، ارسال پیام‌های كوتاه متنی را در شبكه‌های تلفن ثابت و هم‌چنین امكان تبادل با شبكه سیار را ممكن می‌سازد و باعث می‌شود بتوان خدمات متنوع دیگری را نیز از طریق دستگاه‌های تلفن ثابت عرضه كرد.
 

به گزارش ایسنا،این امكان از طریق گوشی‌هایی امكان‌پذیر است كه قابلیت ارسال پیامك را دارا هستند و تمامی مشتركان تلفن ثابت می‌توانند با تهیه این گوشی‌ها از این سرویس بهره‌مند شوند. (نیاز به ثبت نام و پرداخت وجه اولیه نیست).

در حال حاضر از طریق مراجعه به سایت مخابرات استان تهران می‌توان با دانلود نرم‌افزار ارسال پیامك تلفن ثابت (پیاثا) از طریق مودم و بدون نیاز به اینترنت با ارایه شخصی به تلفن ثابت یا همراه پیامك ارسال كرد.

بنا بر اعلام مشتركان در آینده نزدیك می‌توانند بدون نیاز به گوشی تلفن خاص از طریق اینترنت و دسترسی به بخش خدمات الكترونیك وب‌سایت‌ مخابرات استان تهران پیامك‌های خود را ارسال و دریافت كنند.

روش ارسال پیام در شبكه تلفن ثابت همانند ارسال پیام توسط گوشی‌های تلفن همراه در شبكه سیار است و مشترك باید تنها یكبار پس از تهیه گوشی، شماره مركز SMSC را در دستگاه تلفن خود ذخیره كند.

مشترك ابتدا وارد منوی دستگاه تلفن خود شده و شماره 9717000 را در قسمت SMS CENTER (در هر دو قسمت Deliver و Submit) وارد می‌كند. از این زمان به بعد مشترك قادر خواهد بود پیامك‌های خود را به طریق زیر ارسال كند:

-دكمه write دستگاه را فشار دهید.

-پیام خود را توسط دكمه‌های موجود تایپ كرده و دكمه ok را فشار دهید.

-شماره تلفن مقصد یا گیرنده را وارد كرده و دكمه ok را فشار دهید.

بدین ترتیب پیام فرد ارسال خواهد شد و پیغام موفق (successful) روی گوشی‌اش نمایش داده می‌شود، پس از چند ثانیه در صورت دریافت پیام توسط گیرنده، گوشی با پخش یك آلارم و اعلام روی صفحه نمایش، تحویل موفق پیام را به فرد اعلام می‌كند. (delivery)

باید توجه شود كه تلفن ثابت به تلفن ثابت (شهری) یك پالس، تلفن ثابت به تلفن ثابت (بین شهری)، دو پالس، تلفن همراه با تلفن ثابت (شهری و بین شهری)، متن فارسی دو پالس، انگلیسی 5 پالس، تلفن ثابت به تلفن همراه (شهری و بین شهری)، دو پالس است و هزینه هر پالس 7.44 ریال محاسبه می‌شود.