تعویض تمامی گواهینامه‌ ها تا پایان سال 1391

مجموعه : مجله خبری
تعویض تمامی گواهینامه‌ ها تا پایان سال 1391

گواهینامه‌ها در سه بخش پایه۳، پایه۲ و پایه یک صادر خواهند شد.

 

 

 

فرمانده راهور ناجا با اشاره به فراهم شدن ساز و کارهای تغییر گواهینامه از اجرایی شدن این طرح تا پایان سال خبر داد.

سردار اسکندر مومنی در سومین همایش ملی ایمنی و ترافیک گفت: با توجه به ضرورت‌های تغییر گواهینامه‌ها در سطح کشور سازوکارهای لازم این فعالیت فراهم شده که امیدواریم تا پایان سال این موضوع عملیاتی شود.

وی گفت: گواهینامه‌ها در سه بخش پایه۳، پایه۲ و پایه یک صادر خواهند شد.

فرمانده راهور ناجا با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها وامور متولی راه و جاده باید در کنار پلیس قرار گیرند تا تلفات به کمترین حد خود برسد گفت: ما با یک شعار نمی‌توانیم این موضوع را ساماندهی کنیم چرا که ده‌ها مولفه به صورت موازی با یکدیگر در یک سو ایفای نقش می‌کنند.

وی ادامه داد: نگاه به ترافیک باید از شکل سنتی خارج شود چرا که ما هیچ گریزی در این زمینه نداریم.

سردار اسکندر مومنی خاطرنشان کرد: قانون فضا را برای هماهنگ کردن دستگاه‌ها فراهم کرده است لذا باید در سال جاری تمامی دستگاه‌ها در کنار یکدیگر به اصلاح ساختارهای خود بپردازند چرا که اگر مولفه‌های مورد نظر احیا نشود نمی‌توان در تلفات جاده‌ای شاهد کاهش مرگ و میر باشیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چه زمانی قانون کوتاه شدن سپر کامیون‌ها اجرا خواهد شد گفت:‌ هم‌اکنون بسیاری از کامیون‌ها دارای سپر بالا هستند و این باعث می‌شود تا در هنگام تصادف خودرو به زیر آنها برود؛ این در شرایطی است که باید سپر آنها به نحوی باشد که خودرو را به سمت جلو هدایت کند ما امیدواریم این موضوع به سرعت عملیاتی شود.