تندباد شديد اردبيل را درنورديد

مجموعه : مجله خبری
تندباد شديد اردبيل را درنورديد

وزش تندباد شدید كه از حوالی دیشب در برخی مناطق مختلف استان اردبیل آغاز شده است، پیش از ظهر امروز با سرعتی معادل 101 كیلومتر در ساعت شهرهای اردبیل و حومه را درنوردید

 

مدیركل هواشناسی استان اردبیل در اردبیل اظهار داشت:

این تندبد شدید كه سرعت آن 28 متر در ثانیه بود، علاوه بر شهر اردبیل شهرهای سرعین، نیر و نمین و همچنین مشكین‌شهر را درنوردید.

 

مطالب مشابه : آشنایی با ساختار طناب ایمنی برای کار در ارتفاع

طوفان در اردبیل

جهانگیر كمانگری اضافه كرد:

این وضعیت آب و هوایی در استان تا پایان وقت امروز ادامه خواهد داشت و از فردا كاهش ناپایداری، همراه با رگبار و برف و باران و افت نسبی دما را در سطح استان اردبیل شاهد خواهیم بود.

 

اما از شهرهای استان خبر می‌رسد؛

وزش تندباد شدید مسافران نوروزی را دچار دردسر كرده است، به طوری كه اكثر چادرهای حاشیه خیابان‌های شهر توریستی سرعین به دلیل شدت وزش باد جمع‌آوری شده و مسافران نیز مجبور به ترك محل اسكان خود شدند.

خسارت شدید در اردبیل

وزش تندباد شدید در برخی روستاهای مشكین‌شهر، نیر و نمین نیز سبب وارد آمدن خسارات به برخی منازل شده، به طوری كه سقف برخی منازل و همچنین آنتن‌های تلوزیون در این مناطق در اثر شدت وزش باد به نقاط حاشیه پرت شده است.

 

در برخی مناطق روستایی مشكین‌شهر وزش باد موجب وارد آمدن خسارات به باغات میوه شده به طوری كه شكوفه اكثر باغ‌ها كه در روزهای اخیر به بار نشسته بود، از بین رفته است.

 

مطالب مشابه : کابل مسی مخابرات

اردبیل و طوفان هولناکش

در داخل شهر اردبیل نیز وزش شدید باد سبب شده در كارهای روزمره مردم اختلال ایجاد شود و بسیاری از مغازه‌داران به دلیل گرد و غبار هوا مجبور به تعطیلی مغازه‌های خود شوند.

 

در یك ماه اخیر این سومین تند باید شدید در استان اردبیل است كه با سرعت بالای صد كیلومتر در ساعت وزیده و مردم ساكن در شهرهای استان اردبیل را دچار مشكل كرده است

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

برچسب‌ها: