جدیدترین ناگفته‌های جنگ 33 روزه

مجموعه : جامعه و سیاست
جدیدترین ناگفته‌های جنگ 33 روزه

خاطرات خبرنگار لبنانی با سیدحسن‌نصرالله

به گزارش شیعه آنلاین، “غسان بن جدو” ابتدا گفت: من رابطه شخصی و نزدیكی با “سید حسن نصرالله” دبیركل حزب الله لبنان دارم و ایشان از دوستان بسیار خوب من هستند از همین رو در طول جنگ 33 روزه، ایشان مرا به عنوان نماینده شبكه الجزیره برای گفتگو با خود انتخاب كرد.

جدیدترین ناگفته‌های جنگ 33 روزه

“بن جدو” در ادامه افزود:

رفتن برای انجام آن گفتگو زندگی مرا به خطر انداخت زیرا سید حسن خود مستقیما آن جنگ را فرماندهی می كرد و این امر موجب شده بود كه صهیونیست ها به شدت به دنبال وی باشند از همین رو ممكن بود كه در زمان گفت‌وگو زندگی ما به خطر می‌افتاد، اما من به دلیل علاقه‌ای كه به سید دارم آن را پذیرفتم.

جدیدترین ناگفته‌های جنگ 33 روزه

رئیس دفتر شبكه الجزیره در بیروت همچنین افزود:

تمام دستورات در طول جنگ را خود سید حسن صادر می‌كرد و حتی در مورد زمان هر حمله و نوع موشك یا سلاحی كه باید استفاده می‌شد را نیز خود سید به تنهایی تصمیم می‌گرفت. یادم می‌آید كه حتی دستور زدن ناوچه دریایی را در چه لحظه ای صادر كرد.

 

 یادم می‌آید كه حتی دستور زدن ناوچه دریایی را در چه لحظه ای صادر كرد

جدیدترین ناگفته‌های جنگ 33 روزه“غسان بن جدو” در ادامه گفت:

زمان انجام گفت‌وگو من با سید حسن را هیچ كس از كاركنان شبكه الجزیره نمی دانستند مگر كسی كه آن گفتگو را فیلمبرداری و مونتاج كرد.

 

وی در ادامه افزود:

روز سی‌ام جنگ دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی با من تماس گرفتند و تهدید كردند كه اگر شبكه الجزیره بیش از این برای حزب الله و سید حسن تبلیغ كند، دفتر این شبكه مورد حمله موشكی قرار خواهد گرفت.

جدیدترین ناگفته‌های جنگ 33 روزه

“بن جدو” گفت:

البته بلافاصله پس از اینكه گفت‌وگو من با سید حسن نصرالله پخش شد، سازمان اطلاعات و امنیت صهیونیستی «موساد» با من تماس گرفت و مرا تهدید كرد.

 

وی در پایان گفت:

كار برای من در لبنان خیلی سخت تر از كار در ایران است زیرا لبنان كشور طوایف و مذاهب است اما جمهوری اسلامی ایران یك كشور واحد و یكپارچه است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

برچسب‌ها: