جوانترین عضو تیم فراری

جوانترین عضو تیم فراری
روز یکشنبه، در جریان مسابقات Grand Prix در مونترآل با اعلام این مطلب افزود، او شاید بسیار جوان باشد، اما از هم اکنون استعداد درخشان خود را نشان داده است.

وی اضافه کرد:” ما قدم به قدم ، لنس را در برنامه های آمریکای شمالی، دنبال خواهیم کرد و بزودی در دوره هایی که در Maranello برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

راننده جوان کانادایی پیش از این ، دو جایگاه قهرمانی را در جریان مسابقات قهرمانی ملی کانادا در شاخه Rotax Mini Max بدست آورده و سال گذشته نیز جایگاه ششم را در فینال مسابقات بین المللی Mini Roc در ایتالیا و جایگاه دوم را در مسابقات Rotax Micro Max فلوریدا کسب کرد.

لنس همچنین در سال ۲۰۰۸، از سوی فدراسیون اتومبیل رانی کبک به عنوان بهترین راننده تازه کار و سال بعد از آن به عنوان راننده برتر، برگزیده شد.
فراری، قدیمی ترین و موفق ترین ، تیم های اتومبیل رانی در جهان محسوب می شود و از سال گذشته، یک آکادمی برای تربیت رانندگان جوان، از مرحله ابتدایی تا رسیدن به فرمول وان، تأسیس کرده است.

راننده کهنه کار کانادایی به نام Gilles Villeneuve ، از سال ۱۹۷۷ تا زمان مرگ خود در سال ۱۹۸۲، برای فرمول وان افتخار آفرینی کرد و در سال ۱۹۹۷ نیز عنوان ” father of world champion Jacques” را کسب کرد.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز