خانم مهتاب كرامتی بازیگری بدون حاشیه !+ عکس

خانم مهتاب كرامتی بازیگری بدون حاشیه !+ عکس
به گزارش تک ناز  به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهتاب كرامتی شیخ الاسلامی بازیگر سینما و تلویزیون ایران در سال ۱۳۴۹ در ملایر متولد شد و تحصیلاتش را در رشته میكروبیولوژی با مدرك كارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رساند.

او دوره كلاس های بازیگری را در كارگاه های ازاد بازیگری می گذراند و همان جا برای نقش "هلن" در فیلم مجموعه مردان آنجلس انتخاب می شود.


خانم مهتاب كرامتی بازیگری بدون حاشیه !+ عکس

كرامتی با همین مجموعه شناخته شد اما نتوانست از این موقعیت استفاده مناسبی كند.

در سال ۱۳۷۷ در فیلم سینمایی "مردی از جنس بلور" به كارگردانی سعید سهیلی به ایفای نقش پرداخت، اما بازی در این فیلم هم برای او درخششی محسوب نشد.

یك سال پس از آن در فیلم "مومیایی ۳" و "مرد بارانی" بازی كرد. اولین فیلم كمدی خوش ساخت با بازی پرویز پرستویی بود كه كار چندانی برای او در نقش یك دلال عتیق نداشت و دومین فیلم به كارگردانی ابوالحسن داوودی با بازی ابوالفضل پورعرب بود كه در آن ایفاگر نقش یك وكیل بود.

تاكنون مهتاب كرامتی را در قالب یك دختر مهربان و یا بانویی دوست داشتنی در آثارش دیدیم كه بازی چشمگیرش طی سال های اخیر را نمی توان نادیده انگاشت.

او برای بازی در فیلم "مرد بارانی" نامزد دریافت جایزه از هجدهمین جشنواره فیلم فجر شد. 


خانم مهتاب كرامتی بازیگری بدون حاشیه !+ عکس

سال ۱۳۷۹ را در حالی رو به پایان برد كه یك مجموعه تلویزیونی و یك فیلم سینمایی را به كارنامه كاری اش اضافه كرده بود.

به گزارش تک ناز وی از فعالیت خود در عرصه بازیگری دست برنداشت. "مریم مقدس" باز هم یك اثر تاریخی، مذهبی به كارگردانی شهریار بحرانی بود كه به صورت فیلم و مجموعه تلویزیونی ساخته شد.

بازی در فیلم "بهشت از آن تو" تجربه ای متفاوت از علیرضا داوودنژاد بود كه بازی خوب كرامتی به آن جلوه داد.

او در سال های بعدی سعی كرد گزیده تر كار كند و در سال ۱۳۸۰ تنها به بازی در مجموعه تلویزیونی "خاك سرخ" اكتفا كرد كه اولین تجربه تلویزیونی حاتمی كیا محسوب می شد.

بازی درخشان كرامتی در نقش یك زن جنوبی كه به دنبال دخترش می گردد برای دومین بار رویاروی پرویز پرستویی قرار گرفت.

كرامتی در اكثر فیلم هایی كه به ایفای نقش پرداخته نقش ماندگاری از خود بر جای گذاشته است. در سال ۸۱ در فیلم سینمایی "ملاقات با طوطی" همراه با ماهایا پطروسیان و محمدرضا فروتن ظاهر می شود كه دومین همكاری او با علیرضا داوودنژاد است.


خانم مهتاب كرامتی بازیگری بدون حاشیه !+ عکس

بازی در سریال تلویزیونی "شاه خاموش" در سال ۸۲ به كارگردانی همایون شهنواز تجربه ناموفقی تاریخی بود كه نتوانست هیچ موفقیتی چه از لحاظ تجاری و چه از لحاظ هنری برای او درپی داشته باشد.

سومین تجربه همكاری كرامتی با علیرضا داوودنژاد بازی در فیلم سینمایی "هشت پا" بود.

پس از آن در همكاری با سیروس الوند فیلم سینمایی "رستگاری در هشت و بیست دقیقه" را بازی می كند كه در آن با شهاب حسینی و بهرام رادان همبازی است.

او سپس در سال ۸۵ در "حس پنهان" به كارگردانی مصطفی رزاق كریمی در نقش دكتر روانشناسی به ایفای نقش پرداخت. در همان سال چند فیلم دیگر از جمله "پاداش سكوت" مازیار میری و "آدم" به كارگردانی رضا كاهانی را روی پرده داشت.

در سال ۸۶ در فیلم هایی چون "زن ها فرشته اند" به كارگردانی شهرام شاه حسینی در "آتش سبز" به كارگردانی محمدرضا اصلانی ایفای نقش كرده است.

او در سال ۸۷ بازیگر پركاری شد كه نگاه بسیاری از منتقدان را به خود جلب كرد. "تردید"، "دوزخ، برزخ، بهشت"، "بیست" و "شبانه روز" از فیلم های او در این سال بود كه بازی خوب او در فیلم "بیست" كاهانی را نمی توان نادیده انگاشت.

كرامتی در سالا ۸۸ دوباره بازیگر گزیده كار شد و فقط در فیلم سینمایی "آدم كش" به كارگردانی رضا كریمی بازی كرد.

در سال ۸۹ در فیلم "آلزایمر" به كارگردانی احمدرضا معتمدی ایفای نقش كرد.در همین سال در فیلم "چیزهایی هست كه نمی دانی" فردین صاحب الزمانی در كنار زوج لیلا حاتمی و علی مصفا قرار گرفت.

و بار دیگر در فیلمی از عبدالرضا كاهانی "اسب حیوانی نجیبی است" بازی كرد.

كرامتی امسال با بازی در فیلم" زندگی خصوصی آقا و خانم میم" به كارگردانی روح الله حجازی در سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر شركت كرد و با حمید فرخ نژاد و ابراهیم حاتمی كیا همبازی شد.

كرامتی در حال حاضر سفیر حسن نیت یونیسف است كه سال ها در این عرصه فعالیت می كند.