خبرهای بامزه

مجموعه : مجله خبری

مردها از رانندگی همسرشان می‌ترسند

یک سوم مردان درست در لحظه‌ای که همسرشان پایش را روی گاز فشار می‌دهد عضلاتشان را منقبض می‌کنند یا از ترس لبه صندلی را فشار می‌دهند. در یک نظرسنجی یک سوم مردان اعلام کردند که رانندگی‌شان از همسرشان بهتر است و بیشتر به تابلوهای راهنمایی و رانندگی توجه می‌کنند یا به هنگام حادثه سریع‌تر واکنش نشان می‌دهند. اما تحقیقات دیگر نظر متفاوتی دارند. محققان پیش از این اعلام کرده بودند که تفاوت‌های بین مردان و زنان راننده در تصادفات رانندگی در کشورهای مختلف از جمله آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا ثبت شده است و نشان می‌دهد که مردان نسبت به زنان در معرض خطر بیشتری قرار دارند. از این گذشته تحقیقات نشان داده که مردان پرخطر‌تر از زنان رانندگی می‌کنند و فهرست خلافی ماشینشان از همسرشان بلند بالا‌تر است.

کله گنده‌ها مجنون نمی‌شوند

داشتن یک سر بزرگ می‌تواند ما را در مقابل جنون حفظ کند. محققان به تازگی دریافته‌اند در میان افرادی که به آلزایمر مبتلا می‌شوند، کسانی که جمجمه بزرگ‌تری دارند حافظه بهتری دارند و بهتر از آنها که جمجمه کوچکی دارند فکر می‌کنند. آنها در مطالعه‌ای که روی 270 بیمار انجام دادند فهمیدند کسانی که سر بزرگ‌تری دارند عملکرد بهتری داشته‌اند. آنها فهمیده‌اند افرادی که جمجمه بزرگ‌تری دارند سلول‌های مغزشان کمتر و دیرتر از کسانی که جمجمه کوچک‌تری دارند می‌میرند.

تعطیلات، عمر را طولانی‌تر می‌کند

تعطیلات فواید بسیاری دارد اما آخرین نکته‌ای که محققان درباره‌اش کشف کرده‌اند افزایش عمر است. محققان پیشنهاد می‌کنند پزشکان به جای تجویز داروهای ضد افسردگی بیمارشان را به چند روز تعطیلی و یک سفر کوتاه ترغیب کنند. از نظر آنها سفر کردن بهترین راه افزایش شادی بوده و به همین دلیل است که توریست‌ها از دیگران شادترند. محققان می‌گویند تعطیلات امید به زندگی را در افراد بالا‌تر می‌برد و تاثیرات مثبت بسیاری بر روان آنها می‌گذارد.  

حس خوب مراقبت از همسر

اغلب همسران سعی می‌کنند از شریک زندگی‌شان که بیماری طولانی مدت و مزمنی دارد در خانه مراقبت کنند. مطالعات جدید نشان داده مراقبت از همسری که بیمار است تاثیرات مثبتی برای روان اشخاص دارد. افراد مورد مطالعه در این تحقیق جدید همسرانی بین 35 تا 89 سال بودند که در طول روز از همسر بیمارشان پرستاری می‌کردند. این تحقیق نشان داد وقتی که همسران از هم مراقبت می‌کنند، حس مثبت و امیدوارانه‌تری نسبت به زندگی دارند. جالب اینجاست که این تحقیق تفاوتی میان سن افراد و میزان حس مثبتی که دریافت می‌کنند قائل نشده و معتقد است افراد در هر سنی از اینکه خودشان از همسرشان مراقبت کنند احساس آرامش بیشتری می‌کنند.

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز