خبری از واردات فرآورده‌های خونی آلوده به ایران (+تصویر سند)

مجموعه : مجله خبری
خبری از واردات فرآورده‌های خونی آلوده به ایران (+تصویر سند)

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران اسناد جدیدی از معاملات دارویی شرکت فرانسوی با وزارت بهداشت را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد. این شرکت نماینده شرکت مریو فرانسه است که فرآورده های خونی آلوده را وارد کشورمان کرده بود.

احمد قویدل در گفتگو با مهر اظهارداشت: کانون هموفیلی ایران در دوره وزارت دکتر لنکرانی اطلاع رسانی کرد که شرکت فرانسوی مریو که عامل آلودگی بیماران هموفیلی به ایدز بوده و نماینده شرکت طی نامه رسمی به وزیر بهداشت وقت ایران دکتر ملک زاده مسئولیت فاجعه را بر عهده گرفته بود، در حال حاضر در مالکیت شرکت "سنوفی اونتیس" فرانسوی است.

وی افزود: این شرکت یکی از 4 شرکت بزرگ دارویی در دنیا محسوب می شود و متاسفانه به رغم اطلاع کامل مسئولین وزارت بهداشت و دیگر مسئولین دولتی از مالکیت این شرکت نسبت به مریو و مسئولیت مدنی آن برای پاسخگویی به فاجعه ای که 200 نفر از هموطنان را قربانی کرده است طرف قراردادهای دارویی است.

قویدل ادامه داد: بر اساس آمار سالنمای دارویی ایران، شرکت سنوفی اونتیس طی 9 ماهه اخیر بالغ بر 675 میلیارد و 951 میلیون و 421 هزار و 300 ریال فقط در 4 قلم دارویی با شرکتهای دارویی ایران معامله انجام داده است.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: تمامی اطلاعات مربوط به سوابق آلودگی بیماران و مسئولیت شرکت را به نام و صراحتا در 2 برنامه تلویزیونی که دو تن از نمایندگان مجلس و یک قاضی دیوان عدالت اداری حضور داشتند، اطلاع رسانی کردیم.

وی با اشاره به اینکه این اطلاعات را تمامی مسئولین مربوطه دارند، افزود: سئوال ما این است که در شرایطی که مسئولیت حقوقی شرکت سنوفی اونتیس در این ماجرا کاملا روشن است و این شرکت با استفاده از برخی خلاءهای قانونی و تکیه بر قوانین فرانسه تمام تلاش خود را مصروف مرور زمان به این حق ایرانیان دارد، چرا مسئولین وزارت بهداشت فارغ از قوانین جاری که ممکن است همانطور که تاکنون 30 سال است طول کشیده با محدودیت معاملات این شرکت امکان پاسخگویی آن را فراهم نمی آورد.

قویدل در همین ارتباط ادامه داد: آیا شرکتی که در کشور همسایه عراق میلیون دلار بابت آلودگی بیماران هموفیلی عراقی غرامت داده است باید نه تنها از دادن غرامت به ایران خودداری کند بلکه این امکان را داشته باشد که در چنین سطح کلانی از بازار دارویی ایران بهره مند گردد.

وی گفت: بی تردید با مذاکرات مقتدرانه و هوشمندانه می توانیم در چارچوب معاملات جاری حق مسلم ایران را از این شرکت فرانسوی که در کشورمان نماینده اصلی دارد، مطالبه نماییم.

خبری از واردات فرآورده‌های خونی آلوده به ایران (+تصویر سند)

 

خبری از واردات فرآورده‌های خونی آلوده به ایران (+تصویر سند)

خبری از واردات فرآورده‌های خونی آلوده به ایران (+تصویر سند)

تصویر مربوط به اسناد معاملات دارویی شرکت فرانسوی با شرکتهای ایرانی

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به اشراف کمیسیون اصل نود مجلس بر این پروژه 30 ساله که متاسفانه در سایه اهمال مسئولین و از بین بردن مدارک معتبر امکان حق خواهی برای ایران فراهم نگردیده است، از راههای میسر دیگر که اتفاقا عرف بین المللی است برای این احقاق حق اقدام شود.

 

 

منبع : asriran.com

 

تجاوز جنسی در ارتش رژیم صهیونیستی
صدور اجازه ازدواج برای دختری که تغییر جنسیت داده
سفر اوباما در دهکده اجدادی‌ اش + عکس
آیا دیوید بکام یهودی است؟ + عکس
مرگ مدل مشهور بر اثر جراحی زیبایی +عکس
راز پنهان یك زندانی در تماس با همسر اول
قاچاق عجیب دختر 20 ساله در داخل کیف +عکس
تلاش عجیب غرب برای ایجاد خشكسالی در ایران
ماجرای سیاستمداران غربی و سگ هاشون +عکس
عکس هایی از دختری که پوتین عاشق شده
عکسهای دردناک + مجازات اسید پاش به تعویق افتاد
نجات کشتی ایرانی از چنگ دزدان دریایی
پاسخ یک دختر به سوالات آزمون کارشناسی با پا( عکس)
صالحی: نیروگاه بوشهر جزو ایمن‌ترین نیروگاههای دنیا است
فیلمبرداری مردی از رختکن ورزشی بانوان !
اعدام 4 متجاوز به عنف در یزد + عکس
بریده شدن سرزنی 62 ساله توسط مرد بلژیکی + تصاویر