خشم مردم الجزایر از بوسیدن دست رئیس جمهور !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
خشم مردم الجزایر از بوسیدن دست رئیس جمهور !+ عکس
اقدام یک مرد الجزایری در بوسیدن دست رئیس‌جمهور فرانسه مردم الجزایر را به خشم آورد. به گزارش نامه به نقل از العربیه، تصویر یک مرد الجزایری که به همراه دیگر شهروندانش برای دیدن «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهور الجزایر و «فرانسوا…
 

اقدام یک مرد الجزایری در بوسیدن دست رئیس‌جمهور فرانسه مردم الجزایر را به خشم آورد.

به گزارش نامه به نقل از العربیه، تصویر یک مرد الجزایری که به همراه دیگر شهروندانش برای دیدن «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهور الجزایر و «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه اطراف آنها جمع شده بودند و اقدام به بوسیدن دست اولاند می‌کند، خشم مردم این کشور را برانگیخت.

اقدام این شهروند الجزایری در حالی واکنش شدید مردم را به همراه داشت که مردم الجزایر علاوه بر وی از رئیس‌جمهور فرانسه نیز به دلیل آنکه هیچ واکنشی نسبت به اقدام این مرد از خود نشان نداده است نیز انتقاد کردند.

فعالان مدنی و شهروندان الجزایری این سوال را مطرح کردند: «آیا این مرد عرب استعمار الجزایر از سوی فرانسه را فراموشی کرده است؟»

پیش از سفر اولاند به الجزایر، 14 حزب سیاسی در الجزایر از رئیس‌جمهور فرانسه خواستند تا ضمن به رسمیت شناختن استقلال الجزایر بابت جنایت‌هایی که فرانسه علیه مردم الجزایر طی 132 سال سلطه بر این کشور انجام داده است از مردم عذرخواهی کند.

این در حالی است که فرانسوا اولاند، رییس‌جمهوری فرانسه در کنفرانس خبری خود بعد از دیدار با عبدالعزیز بوتفلیقه، عنوان داشت: من برای ابراز تاسف و یا عذرخواهی به الجزایر نیامده‌ام.