دختری که برای پخش نشدن تصاویرش خودکشی کرد (عکس)

مجموعه : مجله خبری
دختری که برای پخش نشدن تصاویرش خودکشی کرد (عکس)
دیوید گفته که خانه ای را که همراه هانا و دختر دیگرش که ۱۶ سال دارد در آن زندگی می کرد بزودی خواهد فروخت، چون دخترش می گوید، نمی تواند تنهایی از پله های این خانه بالا برود. خواهر هانا، جو جسد هانا را در طبقه دوم خانه شان پیدا کرد. هانا خود را حلق آویز کرده بود.
 
کارآگاهان کشف کردند که پشت پرده خودکشی نوجوان چهارده ساله بریتانیایی، نوجوان شانزده ساله دیگری است که در یکی از شهرهای باستانی بلژیک زندگی می‌کند. او گفته است متوجه کاری که با هانا اسمیت کرده هست و می‌ترسد به زندان برود.

این پسر نوجوان ناشناس با ارسال پیام هایی هانا را تهدید می کرد و او را مورد تمسخر و استهزا قرار می داد. بعضی از این پیام ها به پدر هانا ارسال شده و این مرد پس از مرگ دخترش، موضوع را به پلیس اطلاع داد و پلیس نیز رد خلافکار جوان را گرفت. به دلیل این که متهم زیر سن قانونی است، اطلاعات مربوط به هویت او فاش نشده است. این پسر شانزده ساله بعد از باخبر شدن از مرگ دخترک در پیامی نوشت: «این موضوع خیلی جدی است، فکر کنم ممکن است به زندان بروم.» در ادامه این پیام آمده است: «یک روز قبل از این که هانا بمیرد من او را تهدید کردم که بهتر است خودش را بکشد، چون عکس های خصوصی و غیر اخلاقی او را منتشر خواهم کرد، فکر نمی کردم موضوع جدی شود.»

لاری دیوید، پدر چهل و پنج ساله هانا، گفته است پسر دیگری نیز پیام های مشابهی به او فرستاده و گفته می خواست او را ببیند، اما بعدا نظرش را عوض کرده است. این مرد می گوید: «با پسر دیگری در تماس بودم که گفته بود تهدید کننده هانا را می شناسد، اما دیگر خبری از او نشد. او گفته بود می خواست مرا ببیند، اما نظرش را عوض کرده است. من به پلیس زنگ زدم و ماموران گفتند این یک مدرک باارزش است و در مورد فرستندگان این پیام ها تحقیق خواهد شد.»

پدر هانا ادامه می دهد: «من نمی خواهم ببینم که این پسران جوان به زندان فرستاده می شوند. من فقط می خواهم کسانی که هانا را تهدید کردند از نزدیک ملاقات کنم و بپرسم برای چه این کار را کردند. می خواهم آنها عذرخواهی کنند. ببینند که چه رنجی برای خانواده من ایجاد کرده اند.»

این مرد اضافه می کند: «اگر بگویم که از آنها ناراحت نیستم و بدی شان را نمی خواهم دروغ گفته ام، اما اگر آنها از کاری که کرده اند عبرت گرفته باشند، حاضرم گذشت کنم. آنها به خاطر کاری که انجام داده اند مجبور هستند تا آخر عمرشان با این گناه زندگی کنند. اگر آنها بیایند و عذرخواهی کنند من خواستار عدالت خواهم شد. می خواهم آنها محاکمه شوند، اما نمی خواهم زندانی شوند. زندانی شدن آنها هانای مرا برنمی گرداند.»

دیوید گفته که خانه ای را که همراه هانا و دختر دیگرش که ۱۶ سال دارد در آن زندگی می کرد بزودی خواهد فروخت، چون دخترش می گوید، نمی تواند تنهایی از پله های این خانه بالا برود. خواهر هانا، جو جسد هانا را در طبقه دوم خانه شان پیدا کرد. هانا خود را حلق آویز کرده بود.

دیوید می گوید: «باید خانه را بفروشم. یک هفته از مرگ دخترم گذشته و من و دخترم هر شب روی کاناپه در طبقه پایین خوابیده ایم. کاش آنها که این کار را کردند می دیدند، ما چه رنجی می کشیم و دیگر دست به چنین کاری نمی زدند.» پلیس اعلام کرده است اکثر مطالب غیراخلاقی که درباره هانا منتشر شده و او را به سمت خودکشی کشانده در وب سایت ask.fm است. پلیس می گوید به احتمال زیاد حساب کاربری هانا هک و این عکس ها و مطالب درباره او منتشر شده است.

پدر هانا می گوید: «من مطمئن هستم سایت دخترم هک شده، چرا که خودش چنین مطالبی در مورد خودش منتشر نمی کند. من می دانستم که او را از طریق تلفن تهدید می کنند و در مدرسه نیز تهدید می شود، چرا که هرروز با این مسائل سروکار داشتم. پیام هایی که برای خود من نیز ارسال شده این را تائید می کند.»

پدر هانا توضیح می دهد دخترش شب حادثه مثل همیشه به او شب بخیر گفت و تاکید کرد او را دوست دارد. دیوید می گوید، می ترسد دختر دیگرش جو نیز مورد چنین خشونتی قرار بگیرد. او و همسرش علیه تهدیدکنندگان مجازی بویژه پسر شانزده ساله بلژیکی اقامه دعوی کرده اند. تاکنون حداقل چهار نوجوان در بریتانیا به خاطر تهدیدهای اینچنینی در سایت ask.fm خودکشی کرده اند. این وب سایت ۶۰ میلیون کاربر دارد و می توان در این وب سایت سوال ها و پیام های ناشناس منتشر کرد. مسئولان این وب سایت گفته اند در حال بازنگری اصول و قوانین عضویت در این سایت هستند.