درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

مجموعه : پزشکی و سلامت
درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

تا همین چند سال اخیر، تنها درمان واقعی برای بزرگ شدن خوش خیم پروستات، انجام عمل جراحی بود.

 

اگر علایم افراد مبتلا به بزرگ شدن خوش خیم پروستات، زیاد هم بد نباشد، اكثر این افراد فقط نیاز به این دارند كه مطمئن شوند كه مشكلشان وخیم و جدی نیست و با چند توصیه ساده مثل دقت كردن در میزان نوشیدن مایعات، وقت كافی گذاشتن برای ادرار كردن و تخلیه مثانه و كنار آمدن با سایر علایم جزئی این وضعیت، میتوانند بدون اقدام به عمل جراحی، به زندگی طبیعی خود ادامه دهند.

درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

حتماً برای شما این سؤال مطرح شده است كه چرا همیشه اقدام به درمان نمی شود؟

 

همیشه احتمال خطر عوارض جانبی هرگونه درمانی «چه درمان جراحی و چه درمان دارویی» وجود دارد و اگر علایم بیماری، خفیف و جزئی باشد، عوارض جانبی درمان آن ممكن است از خود بیماری هم بدتر باشد.

درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

تحقیقات نشان داده است كه عمل های‌ جراحی پروستات در مواردی كه بیمار از علایم شدید بیماری رنج می‌برد، معمولاًً موفقت آمیز هستند، اما بسیاری از افرادی كه فقط دچار علایم جزئی بیماری بوده اند و اقدام به عمل جراحی كرده اند، نتایج
موفقیت آمیزی كسب نكرده اند.

درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

مؤثرترین روش درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات «بی پی اچ BPH» انجام عمل جراحی میباشد.

 

اگر بیمار دچار احتباس «بند آمدن» ادرار شده است یا اگر انسداد راه ادراری باعث نارسایی كلیه ها شده است، اقدام به عمل جراحی از سایر درمانها بهتر می باشد.

درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

گاهی اوقات آزمایشها نشان میدهند كه انسداد راه ادراری به قدری بد است كه باید با عمل جراحی اقدام به جلوگیری از عوارض این انسداد شود.

درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

اگر علایم بزرگ شدن خوش خیم پروستات خیلی شدید هستند، معمولاًً انجام عمل جراحی، بهترین راه بهبود انها میباشد.

درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات

حتی اگر علایم بیماری خفیف و جزئی باشند، اما آزمایشها نشان دهند كه پروستات باعث انسداد زیاد راه ادراری شده است، عمل جراحی تنها راه مؤثر می باشد.

 

در مقایسه با سایر عمل های‌ جراحی، عمل جراحی پروستات كاملاً بی خطر میباشد.

 

آقایانی كه بیماریهای دیگری هم دارند «مثل بیماریهای قلبی یا ریوی» می توانند به راحتی اقدام به عمل جراحی پروستات كنند، اما باید توصیه هایی را كه از طرف پزشك به انها میشود را انجام دهند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز