درمان طولانی مدت

مجموعه : پزشکی و سلامت
درمان طولانی مدت

بعضی از مردم این عقیده غلط را دارند كه مثل مصرف آنتی بیوتیك كه فقط در مدت زمانی كوتاهی مصرف می شود و بیماری عفونی را درمان می كند، مصرف داروهای فشارخون هم كوتاه مدت است و بعد از مدتی همه ی ي چیز فراموش میشود.

 

این فكر غلط میتواند بسیار خطرناك باشد، زیرا اگر شما مصرف داروهای ضدفشارخون را قطع كنید، خطر ابتلای به سكته قلبی و سكته مغزی شدیداً افزایش می یابد.

 

به غیر از موارد استثنایی، مصرف داروهای ضدفشارخون باید تا آخر عمر باقی بماند.

درمان طولانی مدت

همچنان كه سن شما افزایش می یابد، خطر ابتلاء به سكته مغزی هم در شما افزایش می‌یابد، بنابراین از مصرف داروهای ضدفشارخون میتوانید استفاده زیادی را ببرید.

 

اگر شما دست از خوردن داروی ضدفشارخون بردارید و فشارخونتان همچنان پایی باقی بماند، این سوال مطرح می شود كه آیا اصلاً از اول فشارخون شما واقعاً بالا بوده یا اینكه طی یكی دو باری كه فشارخونتان را گرفته اید به طور تصادفی دارای فشارخون بالا بودید و اشتباهاً

درمان طولانی مدت

درمان ضدفشارخون را شروع نموده اید. در واقع، احتمال اینكه شخصی كه واقعاً دچار فشارخون حقیقی است، اگر مصرف داروی ضدفشارخون خود را قطع نماید، فشارش پایین باقی بماند، بسیار كم است.

 

با اینحال، اگر فشارخون شما در ابتدا به طور خفیفی بالا بود و شما هم برای پایین آوردن آن نیاز به مصرف فقط یك قرص در روز داشته اید، در صورتی كه رژیم كم نمك را انتخاب نموده و وزنتان را هم پایین آورید، ممكن است طوری شود كه نیاز به مصرف داروی ضدفشارخون نداشته باشید.

درمان طولانی مدت

اگر پزشك شما با قطع داروی تان موافق بود، شما نیاز خواهید داشت كه در ابتدا هر ماه یكبار و بعد از مدتی هر 3 ماه یكبار فشارخونتان را اندازه گیری نمایید زیرا احتمال این وجود دارد كه دوباره فشارخونتان بالا رفته و نیاز به مصرف دارو داشته باشید.

 

افرادی كه از دو داروی فشارخون برای پایین آوردن فشار خونشان استفاده می كنند، احتمال بسیار كمی وجود دارد كه بتوانند با قطع دارویشان، همچنان دارای فشارخون پایین باشند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز