درگذشت پیر ترین ایرانی در 140 سالگی (+تصاویر فرزندان)

مجموعه : مجله خبری
درگذشت پیر ترین ایرانی در 140 سالگی (+تصاویر فرزندان)
مسن ترین ایرانی با 140 سال در شمال خوزستان
 
عدای عبدالخانی، پیرمرد اهل روستای بیت مشلوش از توابع بخش شاوور شهرستان شوش در خوزستان ساعت 13 روز جمعه بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

به گزارش تکناز به نقل از خوزنیوز؛ عدای عبدالخانی، پیرمرد اهل وستای بیت مشلوش از توابع بخش شاوور شهرستان شوش درخوزستان  ساعت 13 روز جمعه بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

اطلاعات شناسنامه ای عدای عبدالخانی می گوید متولد ۱۲۷۰ شمسی است ولی به گفته بعضی ازفرزندان و آشنایان، خودش بارها اظهار كرده بود كه در هنگام دریافت شناسنامه ۱۸ سال سن داشته است.

با توجه به اینكه بسیاری از مردم در زمان شروع ثبت اطلاعات سجلی به دلایلی و از جمله ترس یا فرار از خدمت سربازی ، سن واقعی خود را به ماموران اعلام نمی كردند كه اگر به این دلایل استناد كنیم او پیرمردی ۱۴۰ ساله بود و حتی اگر به اطلاعات شناسنامه ای او نیز بسنده كنیم وی مسن ترین مرد ایرانی بود.

عدای عبدالخانی  همه عمر خود را چوپانی كرده و از همین درآمد روزگار می گذرانده است. وی سه دختر و پنج پسر دارد. وی با زندگی سالم، استفاده از غذاهای سالم، كار و تلاش و پیاده روی توانسته به سن ۱۴۰ سالگی برسد.

مسن ترین ایرانی در آخرین روزهای زندگی، كارهای روزانه خود را به سختی انجام می داد.

نزدیكان او رمز سلامتی وی را استفاده از شیر و لبنیات و كار كردن و به خصوص كشاورزی وپیاده روی های طولانی در هنگام چوپانی در طول یك عمر كار و زندگی می دانند.

همسرش در سن ۸۷ سالگی و حدود ۱۳سال پیش فوت كرده و فرزند ارشد وی درسال ۱۳۳۹به خدمت سربازی رفته است.

هم اكنون عدای عبدالخانی دارای بیش ۱۵۰ نوه بود كه بزرگترین آنها ۹۰ سال و كوچكترین آنها ۲ماهه و چند نوه وی نیز فوت كرده اند.