دستور رهبر انقلاب در مورد شهدای آتش نشان

مجموعه : مجله خبری
دستور رهبر انقلاب در مورد شهدای آتش نشان

دستور رهبری در مورد شهدای آتش نشان

 

شهدای آتش نشان

به گزارش تکناز حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در دی ماه 1395  و ریزش ساختمان ان منجر به زیر آوار ماندن چندین نفر از مردم عادی و آتش نشانان فداکار و غیور کشورمان شد و تا کنون پیکر تنی چند ازین شهدای عزیز از زیر آوار خارج گردیده است .

 

روز پنجشنبه 7 بهمن 1395 مراسم تشییع آنها از مقابل دانشگاه تهران آغاز میشود . رئیس ستاد تشییع شهدای آتش نشان جزئیات مراسم تشییع شهدای آتش نشان را تشریح کرد.

 

مجتبی عبداللهی در نشست خبری که ظهر امروز برگزار شد گفت: مقام معظم رهبری مقرر کردند که شهدای آتش نشان به عنوان شهدا منظور شوند و از این بابت از ایشان تشکر و قدردانی می کنیم.

 

وی افزود: همکاران شهید ما در آتش نشانی، همه مردم عاطفی ایران را داغدار کرد. این جایگاه برای همه آنها مبارک اما برای ما بسیار سخت است.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به آمار ها و اطلاع رسانی های صورت گرفته اظهارکرد: نیروهای ما که در عملیات و حادثه ساختمان پلاسکو حضور داشتند، در مجموع 16 آتش نشان در صحنه حادثه به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.

 

رئیس ستاد تشییع شهدای آتش نشان ادامه داد: با بررسی های دقیق صورت گرفته، اطلاعات دقیق مبنی بر این است که ما 16 تن از همکاران خود را در حادثه پلاسکو از دست داده ایم.

 

عبداللهی در خصوص پیکرهای پاک شناسایی شده تاکنون خاطرنشان کرد: 3 پیکر متعلق به آتش نشان ها و 4 پیکر نیز متعلق به شهروندان بوده اند که شناسایی شده و تلاش می کنیم تا روز 5 شنبه که قرار است مراسم تشییع پیکر شهدا برگزار شود، سایر پیکرها را پیدا کنیم.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر دشوار بودن شرایط برای جستجوی آوارها تصریح کرد: روز پنج شنبه از دانشگاه تهران پیکر شهدا تشییع می شود. مراسم راس ساعت 8 و 30 دقیقه برگزار می شود. بر پیکر شهدا نماز خوانده خواهد شد و در مسیر از خیابان انقلاب به سمت خیابان حافظ و پس از آن به سمت بهشت زهرا، پیکر ها انتقال داده خواهد شد.

 

رئیس ستاد تشییع شهدای آتش نشان از برگزار یک مراسم بزرگداشت برای شهدای آتش نشان گفت: این مجموعه از ساعت 10 تا 12 در مجموعه مدرسه عالی شهید مطهری برگزار خواهد شد.

 

وی با تقدیر از مردم ایران که با پیام های خود و حضور در ایستگاه های مختلف آتش نشانی با آتش نشان ها ابراز همدردنی کردند گفت: ضمن تشکر از ملت ایران، از مردم دعوت می کنم در مراسم با شکوه تشییع شهدای آتش نشان حضور پیدا کنند.

 

عبداللهی با تاکید بر توجه به خانواده شهدا بیان کرد: وظیفه خود می دانیم که به خانواده شهدا توجه داشته باشیم و تاکنون سرکشی هایی به خانه های آنها داشته ایم