دلیل استفاده نکردن از لوزام آرایشی تاریخ گذشته چیست ؟

دلیل استفاده نکردن از لوزام آرایشی تاریخ گذشته چیست ؟
 
آیا می دانستید لوازم آرایشی هم منقضی می شوند ؟ سعی کنید از لوازم آرایش بعد از انقضا شدن استفاده نکنید.
محصولات آرایشی از مواد شیمیایی و طبیعی ساخته شده‌اند که پس از مدتی منقضی شده و باکتری های خطرناکی در آن رشد می‌کنند، به این معنی که ممکن است از آن پس به پوست و چشمان شما آسیب برسانند!
اکثر مارک های محصولات آرایشی، تاریخ انقضا بر رویشان حک شده است. به ویژه، تاریخ حک شده در زیر یا اطراف فونداسیون خود را چک کنید، چرا که استفاده از چنین محصولات آرایشی تاریخ گذشته ممکن است پوست را تحریک کرده و برای جوش زدن آماده کند.

همچنین ممکن است از جدا شدن مایع متوجه انقضای محصول شوید بطوری که روغن در پایین نشست کرده و رنگ به بالا رفته است. این فونداسیون بی اثر میباشد و روی پوستتان میماسد و ممکن است منافذ پوستتان را مسدود نماید.

ریمل را هرگز نباید بیش از ۶ ماه پس از خرید نگهداری کنید، حتی اگر هنوز تازه بنظر برسد و خشک نشده باشد. استفاده از ریمل فاسد و منقضی باعث خواهد شد تا چشمانتان آزار ببینند یا حتی شرایط بوجود آمدن ورم ملتحمه فراهم گردد.

کانسیلر هم بخاطر غلظت و انسجامش ۱۲ ماه عمر دارد، این خاصیت اجازه نمیدهد که باکتری ها به سرعت شکل بگیرند. رژ لب‌ها هم معمولا تا ۱۲ ماه سالم می‌مانند، و اگر شب‌ها آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید، حتی عمرشان بیشتر هم می‌شود! اگر متوجه شدید که رژ لبتان بو یا طعمی غیر عادی پیدا کرده است، وقتش فرا رسیده که آنرا دور بیندازید.

سایه چشم و محصولات پودری، حدود ۳ سال عمر خواهند کرد، چرا که فرم پودری آن‌ها مانع از رشد باکتری می‌شود. برای اینکه عمر مداد خط چشم را بیشتر کنید، آنرا به کرات بتراشید تا پوشش بیرونی مداد تراشیده شود. اگر از مدادهای خود هم به درستی نگهداری کنید، حدود ۳ سال باقی خواهند ماند.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که محصولات آرایشی تان تا حد ممکن باقی خواهند ماند، مطمئن شوید که آن‌ها را به درستی نگهداری می‌کنید. درب آن‌ها را محکم ببندید، و در محیطی به دور از گرما و رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری نمایید. با این مراقبت ها می‌توانید محصولات خود را برای ماه ها یا حتی سال‌ها نگهداری نمایید.