دکوراسیون اتاق خواب مشترک خواهر و برادر

دکوراسیون اتاق خواب مشترک خواهر و برادر

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های خانواده‌های دارای دو فرزند با جنسیت مختلف دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر است. این خانواده‌ها هنگام انتخاب رنگ دیوار، وسایل، چیدمان و… سردرگم می‌شوند و نمی‌دانند دقیقاً باید چه کاری انجام دهند. آیا باید دکوراسیون را دخترانه انتخاب کنند و یا پسرانه؟ این خانواده‌های گاهی حتی باتوجه به اتاق‌خواب مشترک و نبود فضای کافی هنگام خرید وسایل نیز گمراه می‌شوند و وسیله مناسبی برای اتاق‌خواب فرزندان خود خریداری نمی‌کنند. از همین جهت ما تصمیم گرفتیم در این مطلب به یاری خانواده‌های دارای فرزند دختر و پسر بشتابیم و به بیان نکاتی پیرامون دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک خواهر و برادر بپردازیم. لذا در صورت تمایل تا انتها با ما همراه باشید.

برخلاف دکوراسیون اتاق‌هایی که متغلق به یک فرزند است، دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر دشوار و پرچالش است. با رعایت یکسری نکات و اصول می‌توان این دکوراسیون را بهتر و راحت‌تر انجام داد. این نکات عبارت‌اند از:

 

تقسیم اتاق و حفظ حریم خصوصی برای دختر و پسر

اگر اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر شما به‌اندازه کافی بزرگ است سعی کنید فضای آن را از طریق پرده و یا پارتیشن به دو بخش مساوی تقسیم کنید. اگر هم فضای اتاق‌خواب فرزندان شما کوچک است سعی کنید وسایل و چیدمان را به نحوی انجام دهید که حریم شخصی هرکدام حفظ شود.

در صورت امکان سعی کنید از دو تخت مجزا برای دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر خود استفاده کنید تا از این طریق فضای شخصی برای هرکدام ایجاد گردد.

اتاق مشترک

رنگ دیوار اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر

یکی از اصول اساسی دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک خواهر و بردار انتخاب رنگی متناسب برای هر دو جنسیت است. بدین‌منظور شما می‌توانید رنگ خنثی را برای دیوار اتاق‌خواب انتخاب نمایید. البته قبل از رنگ کردن بهتر است نظر فرزندان خود را نیز بپرسید.

توجه فرمایید که رنگ انتخابی باید به‌گونه‌ای باشد که فضای اتاق روشن‌تر، دلبازتر و بزرگ‌تر نیز به‌نظر برسد. در صورت اماکن می‌توانید از انواع کاغذ دیواری‌های آماده نیز استفاده کنید.

اگر هم فرزندان شما کوچک هستند می‌توانید برای دکوراسیون دیواز از تم‌های دخترانه و پسرانه شیک و جذاب نیز استفاده کنید.

 

انتخاب وسایل مناسب برای دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر

هنگام دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر استفاده بهینه از فضای موجود مسئله بسیار مهمی است. بنابراین سعی کنید وسایلی برای اتاق انتخاب کنید که کمترین ابعاد ممکن و بیشتری کاربری ممکن را داشته باشد. برای مثال می‌توانید از تخت دو طبقه دکوچید برای صرفه‌جویی در فضای اتاق استفاده نمایید.

اگر فضای اتاق‎خواب مشترک دختر و پسر شما به دو بخش مجزا تقسیم شده می‌توانید رنگ وسایل هریک از فرزندان خود را متناسب با سلیقه و جنسیت آن‌ها انتخاب کنید. در غیر این صورت بهتر است رنگ وسایل نیز خنثی و دخترانه و پسرانه باشد.

تخت دو طبقه

استفاده از وسایل مشترک برای دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر

از آنجایی که اغلب فضای اتاق‌خواب مشترک خواهر و برادر محدود است شما می‌توانید هنگام دکوراسیون از وسایل مشترک برای هردو استفاده کنید. مثلاً می‌توانید برای هردو فرزند خود یک کلوزت استفاده نمایید و یا با خرید کتابخانه ارزان و دارای میزتحریر فضای مناسبی برای مطالعه کودکان خود فراهم کنید.

شما می‌توانید با قرار دادن مبلمان مشترک، میز مشترک و… نیز در استفاده از فضا صرفه‌جویی کنید.

 

نورپردازی مناسب اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر

تأمین نورکافی برای اتاق اهیمت بسیاری دارد. این اهمیت به سبب وجود وسایل زیاد برای اتاق‌خواب‌های مشترک خواهر و برادر بیشتر هم می‌شود. بنابراین هنگام دکوراسیون حتماً این نکته را مدنظر قرار دهید و اتاقی با نورپردازی مناسب برای فرزندان خود ایجاد کنید.

 

فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دختر و پسر

هنگام دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک خواهر و بردار فرشی با ابعاد و رنگ مناسب انتخاب کنید. در صورت وجود فضای کافی و تفکیک فضا برای هرکدام یک فرش جدا خریداری کنید و در غیراین صورت از یک فرش مشترک دارای رنگ خنثی و اندازه مناسب استفاده کنید.

 

سخن پایانی

ما در این مطلب به بیان نکات مفید و کاربردی پیرامون دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک خواهر و برادر پرداختیم. قطعاً نکات دیگری نیز وجود دارد، اما ذکر همه آن‌ها در این مقال ممکن نبود. امیدواریم مطلب بیان شده مشکل شما را حل نماید و شما بتوانید ضمن استفاده بهینه از فضای موجود، بهترین دکوراسیون را برای اتاق‌خواب مشترک فرزندانتان انجام دهید. سعی کنید علاوه بر رعایت نکات مطرح شده در متن هنگام دکوراسیون نظر فرزندان خود را نیز جویا شوید. در چین شرایطی هم دختر و هم پسرتان رضایت کامل خواهند داشت و شما نیز راضی و خرسند خواهید بود. از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید و تا انتها ما را همراهی کردید بینهایت سپاسگزاریم.