دیداری جالب پس از 60 سال جدا ماندن از هم (+ تصاویر)

دیداری جالب پس از 60 سال جدا ماندن از هم (+ تصاویر)
از سال 1985 که دو کره تصمیم گرفتند زمینه ملاقات خانواده های بازمانده و جدا افتاده از جنگ را فراهم کنند.
به گزارش تکناز پس از توافق اخیر دو دولت متخاصم کره شمالی و جنوبی برای از سرگیری ملاقات های خانواده های جدا مانده در دو کره ، برخی خانواده های کره ای که در جریان جنگ دو کره (1950-1953) و پس از تعیین مدار مرزی بین دو کشور ، از یکدیگر جدا افتاده بودند پس از 60 سال توانستند با یکدیگر ملاقات کنند.

در این ملاقات که روز پنج شنبه صورت گرفت بیش از 80 شهروند کره جنوبی با اعضای خانواده هایشان در آن سوی مرز دو کره و در خاک کره شمالی ملاقات کردند.

خانواده ها غالبا با عکس های قدیمی که به همراه داشتند سرنوشت دیگر اعضای خانواده را از یکدیگر جویا می شدند.

طبق اعلام وزارت اتحاد کره جنوبی 128 هزار نفر تا کنون در این کشور به عنوان کسانی که بخشی از خانواده خود را پس از جنگ دو کره در آن سوی مرز از دست داده اند ثبت نام کرده اند.
44 درصد از این افراد تا کنون و در طی 60 سال گذشته در گذشته اند و 80 درصد این افراد بالای 70 سال سن دارند.

از سال 1985 که دو کره تصمیم گرفتند زمینه ملاقات خانواده های بازمانده و جدا افتاده از جنگ را فراهم کنند تا کنون بیش از 18143 خواهر، برادر ، پدر و مادر در دو کره توانسته اند با اعضای خانواده خود ملاقات کنند و 18 خانواده بار دیگر به هم پیوسته اند.

این ملاقات ها همواره در خاک کره شمالی صورت می گیرد چون دولت کره شمالی از بیم فرار شهروندان و دیگر مسایل امنیتی اصرار دارد ملاقات ها در خاکش باشد.

قرار است روز یکشنبه نیز 360 شهروند کره جنوبی با 88 تن از اعضای خانواده شان در خاک کره شمالی ملاقات کنند.

از سال 2008 که نیروهای گارد مرزی کره شمالی یک توریست را در جریان این ملاقات ها با ضرب گلوله کشتند، این نخستین بار است که بار دیگر ملاقات خانواده های جدا مانده از هم پس  از جنگ دو کره از سر گرفته می شود.

 

 

 دیداری جالب پس از 60 سال جدا ماندن از هم (+ تصاویر)