رازهای ‌٣ زن بیوه اسامه بن‌ لادن

مجموعه : مجله خبری

به گزارش تکناز به نقل از ایسنا؛ روزنامه فیگارو در گزارشی درباره زندگی خانوادگی اسامه بن لادن، رهبر القاعده به همراه سه همسرش که پس از مرگ وی در پاکستان بازداشت شده‌اند و نزد سرویس‌های اطلاعاتی این کشور هستند،‌ می‌نویسد:

«امل احمد عبد الفتاح‌، جوانترین همسر بن‌لادن، نزد بازجویان پاکستانی خود فاش ساخته است که بن لادن به همراه خانواده‌اش از پنج سال پیش در این کشور اقامت داشته‌اند.

به گفته پاکستانی‌ها، 15 تن دیگر از نزدیکان و افراد خانواده بن لادن نیز به همراه جوان‌ترین همسر وی "در محلی مطمئن" در این کشور تحت نظر هستند.

امل احمد عبدالفتاح که اکنون 28 سال سن دارد، در جریان حمله نیروهای آمریکایی مجروح شد و اکنون از مراقبت‌های پزشکی بهره می‌برد.

وی گفته است که اسامه بن لادن خانه ابیت آباد را از زمانی که در سال 2005 یا 2006 ساکن آن شدند حتی یک بار هم ترک نکرده است. اگر چه این گفته‌ها تایید نشده است.

پیش از این تاریخ، خانواده بن لادن مدت دو سال و نیم را در دهکده چاک شاه محمد در یک و نیم کیلومتری جنوب شهر "هاریپور" در مسیر ابیت آباد در شمال پاکستان گذرانده بودند. این موضوع نشان می‌دهد که رهبر القاعده از سال 2003 و 2004 مناطق قبیله‌ای در مرز افغانستان با پاکستان را ترک کرده بود تا بدون نگرانی در مناطق شهری شمال پاکستان سکونت پیدا کند. این امر البته بار دیگر سوء‌ظنها را درباره همدستی دستگاه امنیتی پاکستان با افراط گرایان تقویت می‌کند.

دو همسر دیگر بن لادن نیز که در سکونتگاه وی در ابیت آباد پیدا شدند و اکنون تحت بازجویی پاکستانی‌ها قرار دارند‌، ام حمزه و ام خالد نام دارند که اصالتا عربستانی بوده و مطمئنا چیزهای زیادی را درباره القاعده می‌دانند. ‌از میان این دو، ام حمزه نقش ویژه‌تری داشته است‌.

ناصر البحری‌، محافظ شخصی رهبر القاعده از سال 1997 تا 2000 در قندهار که زمان زیادی در کنار خانواده بن لادن حضور داشته، می‌گوید:‌ ام حمزه، محبوب بن لادن بود، چون در علوم اسلامی تبحر داشت.

بن لادن با این زن که هشت سال از خودش بزرگتر بود و به خاندان الکندی در شهر مکه تعلق داشت،‌ مرتبا مشورت می‌کرد. وی تنها یک فرزند به نام حمزه از وی دارد.

البحری خاطر نشان می‌کند: ام حمزه تقریبا مادر همه مبارزان القاعده بود. وی مشکلات زوج‌ها را رفع می کرد و به زنان در وضع حمل کمک می‌کرد.

ام حمزه در واقع کسی است که قرآن را به همه پسران بن لادن یاد داده است.

ام خالد نیز به نوبه خود زبان عربی را به فززندان بن لادن که بسیار تمایل داشت آنها تحصیل کنند‌، درس می‌داد.

خالد پسر بزرگتر وی بود که در جریان حمله نیروهای آمریکا کشته شد.

بن لادن سال‌های آخر فرار خود را با این سه همسر خود (ام خالد‌، ام حمزه‌، امل احمد عبدالفتاح) زندگی کرد. البته زندگی مشترک آنها همواره با آرامش همراه نبود.

ام حمزه از ازدواج بن لادن 43 ساله با امل احمد که زمان ازدواج فقط 17 سال داشت، خشمگین بود.

البحری یاد آوری می‌کند:‌ ام حمزه به طور خیلی مختصری در عروسی آنها حضور پیدا کرد و فضا بسیار سنگین بود.

سعد‌، محمد و عثمان‌، بزرگترین پسران رهبر القاعده نیز به نوبه خود از دست پدرشان عصبانی بودند. سعد بن لادن در اظهاراتی پرگلایه و در نقد سخنان ناصر البحری می‌گوید: تو چه طور می‌توانی با دختری ازدواج کنی که حتی از بعضی از بچه‌های تو کوچکتر است؟

چند ماه قبل از مرگ بن لادن، وی محافظ خود را مامور کرده بود که 5000 دلار را به عنوان جهیزیه به خانواده امل احمد عبدالفتاح در یمن اعطا کند.

این در واقع یک ازدواج هماهنگ شده بود که بن لادن آن را با قبیله این دختر ترتیب داده بود تا با آنها وصلت کند و زمانی که وی بخواهد با اعضای گروهش به یمن، ‌که اجداد وی اصالتا به این کشور تعلق داشتند‌، برگردد بر روی پیوند خود با آنها حساب کند.

اما ناصر البحری خاطر نشان می‌کند که اسامه بن لادن نمی‌دانسته که این دختر آنقدر جوان است.

وی از قول اسامه بن لادن نقل می‌کند که گفته بود:‌ به من گفته شده بود که یک دختر 25 تا 30 ساله قرار است با من ازدواج کند. حالا که وی اینجا است نمی‌توانیم او را رها کنیم که برود.

این زوج در مجموع یک دختر به نام صفیه داشتند که در قندهار و کمی پیش از وقوع حملات 11 سپتامبر در آمریکا به دنیا آمد.

احتمالا دختر بچه 10 ساله‌ای که شاهد کشته شدن اسامه بن لادن توسط آمریکایی‌ها بوده و عنوان یکی از دختران بن لادن برای وی به کار رفته،‌ صفیه بوده است.

13 تن از برادران و خواهران دیگر وی که در جریان حمله بازداشت شدند،‌ اکنون با هم تحت مراقبت سرویس‌های اطلاعاتی پاکستان هستند.

آنها نیز به نوبه خود رموز بسیاری را از کارکرد القاعده می‌دانند به ویژه سعد و محمد که پسران ارشد اسامه بن لادن بوده‌اند.»
 
 
بررسی گرافیکی تصویر جنازه بن لادن !!!
تصویر منتشر شده از جسد بن لادن
مکان ‌کشته شدن ‌بن‌لادن در‌ نقشه گوگل ! + عکس
تكذیب قتل به دست مرد آهنین
ماجرای ربودن دختر 16 ساله توسط مزاحمان خیابانی
حمایت کامل احمدی نژاد از رهبری
ورزش صبحگاهی خانم وزیر (عکس)
دروازه غار در قرق اراذل و اوباش پارک محلی + تصاویر
هر 2 برادر قویترین مرد ایران در قتل شرکت داشتند +عکس
عروس جدید ملکه انگلیس یهودی است + عکس
سپرده زرین بانک صادرات برای دور اندیشان
یکی از قویترین مردان ایران مرتکب قتل شد
قاچاق خاک حاصلخیز ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس
مروری برحادثه نیروگاه هسته ای چرنوبیل (+عکس)
عروسی شاهزاده انگلیس با حضور 5000 مامور امنیتی !+ تصاویر
رئیس جدید پنتاگون آمریکا كیست؟ + عکس
دختر جوان: سه برادر و پدرم قاتل خواستگارم هستند
تغییر مدیریت در بیمارستان امام خمینی (ره) !!
مهمان ایرانی جشن ازدواج سلطنتی کیست؟
جدیدترین پیامبر قلابی بازداشت شد + عکس
شناسایی سومین بیمار رها شده در بیابان + عکس