راهنمای انتخاب شال با توجه به رنگ پوست

راهنمای انتخاب شال با توجه به رنگ پوست

شال و روسری یکی از اکسسوری­های مهم برای خانم­ها محسوب می­شود که در استایل نیز نقش پررنگی ایفا می­کند. هنگامی که سایر اجزای استایل یکنواخت و خسته­کننده به نظر می­رسند، می­توان با انتخاب رنگ شال و روسری مناسب، استایل همیشگی خود را متفاوت نشان داد و به آن تنوع بخشید. از آنجایی که شال و روسری در بالاترین قسمت بدن و بالاتر از سایر لباس­ها قرار می­گیرند، انتخاب شال مناسب با توجه به رنگ پوست و سایر اجزای استایل مانند مانتو، شومیز و شلوار اهمیت بسیاری دارد. حتما تا به حال مشاهده کرده­اید که رنگ برخی شال و روسری­ها چهره شما را شاداب­تر نشان می­دهند و برخی دیگر با صورت شما همخوانی ندارند. پس اگر شما هم قصد دارید رنگ مناسب شال با توجه به رنگ پوست خود را پیدا کنید و بدانید رنگ های مناسب شال با رنگ پوست چه رنگ­هایی هستند، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

 

اهمیت توجه به رنگ پوست

اکثر افراد از انتخاب شال مناسب با توجه به سایر اجزای لباس آگاه هستند. به عنوان برای انتخاب شال با مانتو لی ، باید به سراغ رنگ­هایی که با رنگ مانتو جین هماهنگی دارند، رفت. اما از آنجایی که شال و روسری دور صورت را مانند یک قاب در برمی­گیرند، بیش از اینکه به هماهنگ بودن آن با سایر لباس­هایتان توجه کنید؛ باید در قدم اول به رنگ های مناسب شال با رنگ پوست خود دقت نمایید. شال و روسری بیش از هر لباس دیگری به صورت شما نزدیک هستند و اگر انتخاب درستی داشته باشید، بازتاب رنگ این اکسسوری­ها در چهره شما، پوست شما را زیباتر جلوه خواهد داد. برای انتخاب شال با توجه به رنگ پوست، قواعد مهمی وجود دارد که می­توانید با رعایت آن‌ها استایلی زیبا و صحیح داشته باشید؛ در ادامه مطلب به این قواعد می­پردازیم.

 

شناخت تناژ پوست

اولین قاعده که باید در انتخاب شال یا روسری به آن دقت کنید، تنالیته­ی رنگ پوست شما می­باشد. بیش از هرچیز باید تشخیص دهید که پوست صورت شما در طیف رنگ­های سرد قرار می­گیرد و یا تناژ پوست شما گرم است. اگر هنوز موفق به تشخیص این موضوع نشده­اید، می­توانید از یک دستبند طلایی و یک دستبند نقره­ای کمک بگیرید. به این شکل که دستبند طلایی را بر روی مچ یک دست و دستبند نقره­ای را بر روی مچ دست دیگر خود ببندید و دقت کنید که کدام دستبند، پوست شما را شاداب­تر و سرحال­تر جلوه می­دهد.

 

چنان­چه دستبند نقره‌ای موجب شفاف و زیباتر نشان دادن پوست شما شود، تناژ پوست شما سرد است و اگر رنگ طلایی به پوست شما جلوه می­دهد، تناژ پوست شما گرم است. به این ترتیب رنگ های مناسب شال با رنگ پوست برای شما مشخص خواهند شد.

 

یک راه دیگر برای شناخت تناژ پوست نگاه کردن به رگ­های دست است. اگر رگ­های زیر پوست شما به رنگ زیتونی و سبز هستند، تناژ پوست شما گرم و اگر آبی‌رنگ هستند، تناژ پوست شما سرد است. رنگ­هایی که در طیف قرمز، زرد، طلایی و نارنجی قرار می­گیرند، رنگ­های گرم و رنگ­هایی که در طیف آبی، سبز و بنفش قرار می­گیرند، رنگ­های سرد هستند.

 

رنگ مناسب شال برای مانتو کرمی

انتخاب شال بر اساس گرمی و سردی پوست

به طور کلی می­توان گفت رنگ‌­های قرمز، کهربایی، هلویی، طلایی، زرد، نارنجی، کرم، قهوه‌­ای و نسکافه­ای که جزو رنگ­های گرم محسوب می­شوند، برای پوست­های گرم مناسب هستند. بنابراین می­توانید با انتخاب شال­هایی در این رنگ­ها، پوست خود را زیباتر نشان دهید. اگر به استفاده از رنگ­های سرد علاقه دارید، آن دسته از رنگ­های سرد را انتخاب کنید که دارای تناژ گرم­تری هستند. به عنوان مثال آبی کاربنی نسبت به آب یخی انتخاب مناسب­تری است. اگر می­خواهید از بین رنگ‌های خنثی نیز انتخاب کنید، رنگ­هایی مانند طوسی مایل به خاکی و رنگ­های نسکافه­ای انتخاب بهتری هستند.

 

چنان­چه تناژ رنگ پوست شما سرد است، می­توانید با انتخاب رنگ­های سرد مانند آبی روشن و یخی، بنفش، زمردی، خاکستری، سبز روشن و صورتی روشن به پوست خود جلوه زیباتری ببخشید. اگر تمایل دارید از بین رنگ­های خنثی انتخاب کنید، می­توانید به سراغ رنگ­های خاکستری، سفید و سورمه­ای بروید.

 

اما اگر پوست شما خنثی می­باشد، به این معنی که نه کاملا دارای تناژ گرم است و نه به طور کامل در دسته تناژ سرد قرار می­گیرد، در اینجا می­توانید از طیف وسیع رنگ­ها استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام انتخاب شال، از رنگ‌های تیره­تر به جای رنگ­های روشن بهره ببرید. از جمله رنگ­هایی که برای افراد دارای پوست خنثی مناسب است، می­توان به صورتی چرک، زرد و آب و سبز یشمی اشاره کرد؛ همچنین رنگ­هایی مانند نسکافه‌ای، قهوه­ای، کرم، خاکستری و سیاه هم برای این نوع پوست­ها مناسب هستند. البته باید از رنگ­هایی مانند آبی کاربنی یا بنفش فسفری اجتناب کنید؛ زیرا استفاده از این رنگ­ها باعث تشدید حالت خنثی در پوست شما می­شوند.

 

رنگ شال برای پوست­های روشن

بهترین انتخاب رنگ شال برای پوست­های سفید یا روشن، استفاده از رنگ‌های قوی مانند قرمز، آبی یا سبز است؛ زیرا این رنگ­ها با رنگ پوست روشن در تضاد هستند و آن را زیباتر جلوه می­دهند. دقت داشته باشید که از شال و روسری‌هایی که دارای رنگ‌های خیلی روشن یا خیلی کمرنگ هستند، استفاده نکنید! زیرا این رنگ­ها پوست روشن را بی­حال و خسته نشان می­دهند.

 

چنان­چه به رنگ‌های روشنی نظیر شیری یا سفید علاقه دارید، در اینجا بهتر است انواع شال و روسری­های طرح­دار را انتخاب کنید. زیرا یک شال سفید ساده برای پوست­های روشن انتخاب مناسبی نخواهد بود. برای مثال این افراد می­توانند از یک شال کرم رنگ که دارای طرح­هایی با رنگ زرشکی، سورمه­ای، مشکی و… است، استفاده کرده و تناژ رنگی جالبی در استایل خود ایجاد کنند. دقت داشته باشید که در کنار انتخاب رنگ شال، نوع آرایش شما نیز مهم است و می­توان با آرایش مناسب نیز صورت را از بی­حالی و یکنواختی درآورد. بنابراین در هنگام انتخاب شال مناسب، علاوه‌بر رنگ پوست به نوع آرایش خود نیز توجه کنید.

 

رنگ شال برای پوست­های گندمی

برای پوست‌هایی که نه خیلی روشن هستند و نه می­توان آن­ها را در دسته تیره قرار داد، انتخاب­ها بسیار متنوع­تر خواهند بود و می­توان طیف وسیعی از رنگ­ها را انتخاب کرد. به­عنوان مثال در اینجا بهتر است افراد به سراغ انتخاب رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروند. همچنین انتخاب شال و روسری‌هایی به رنگ سرمه­ای یا زرشکی که دارای پارچه‌ی براق هستند می­تواند پوست این افراد را شاداب­تر نشان دهد.

 

دقت داشته باشید که می­توانید با انتخاب رنگ­های روشن، پوست گندمی یا سبزه را روشن­تر نشان دهید؛ در حالی که استفاده از رنگ‌های تیره‌تر، ظاهر پوست شما را تیره­تر نشان خواهند داد. البته استفاده از رنگ­های سفید و مشکی نیز برای این نوع پوست­ها مناسب است. فراموش نکنید در هنگام انتخاب شال با توجه به رنگ پوست، به گرمی یا سردی پوست، که در ابتدای مطلب توضیح داده شد هم توجه کنید. به طور کلی اگر رنگ پوست شما متوسط و گندمی است؛ می­توانید استایل، سلیقه و آرایش صورت خود را در نظر بگیرید و با آزادی عمل بیشتری از بین انواع رنگ‌ها و طرح‌ها، رنگ‌های مناسب شال با رنگ پوست را انتخاب کنید.

 

رنگ شال مناسب با موی بلوند

رنگ شال برای پوست­های تیره

افرادی که پوست آن­ها از گندمی تیره­تر است و رنگ پوست به سمت سبزه تیره متمایل می­شود؛ بهتر است که از رنگ­های مات و کدر استفاده نکنند. شال و روسری­هایی با رنگ کدر و مات در چهره شما بازتاب پیدا می­کند و مانع از درخشش طبیعی پوست خواهد شد. به عنوان مثال به جای استفاده از شال­هایی با رنگ طوسی بهتر است به سراغ تناژهای گرم این رنگ مانند رنگ موشی بروید. همچنین رنگ­هایی مانند آبی کاربنی و زرد و طلایی به پوست شما جلوه زیبایی می­بخشند. رنگ های نزدیک به خاکی، کرم، نسکافه­ای نیز برای این دسته از افراد انتخاب خوبی است. همچنین رنگ‌های ارغوانی و بنفش هم می‌توانند زیبایی این افراد را دوچندان کنند.

 

نکات لازم در هنگام خرید شال

چنان­چه قصد دارید به صورت حضوری و یا خرید اینترنتی، با خریدن یک شال جدید در استایل خود تنوع ایجاد کنید؛ حتما قبل از خرید، تناژ رنگی پوست خود را با روشی که در ابتدای مطلب توضیح داده شد، مشخص کنید؛ زیرا انتخاب نادرست می­تواند تاثیر سایر اجزای استایل شما را از بین ببرد و به شما ظاهری خسته­کننده و یکنواخت ببخشد.

امروزه شال و روسری­ها در سبک­ها و طرح­های مختلفی تولید و به بازار عرضه می­شوند. در هنگام خرید شال­های طرح‌دار باید به رنگ طرح­های به‌کاررفته در شال نیز توجه داشته باشید که با رنگ پوست و سایر اجزای استایل شما هماهنگ باشند. به عنوان مثال شال­های براق برای تمام رنگ­ پوست­ها مناسب نیستند و باید با توجه به تناژ پوست خود، از این شال­ها استفاده کنید.

 

جمع ­بندی

فراموش نکنید که شال و روسری یکی از اجزای مهم در استایل شما هستند و می­توانند ظاهر شما را کامل کنند. همچنین با توجه به اینکه از تمام لباس­های دیگر به صورت شما نزدیک­تر هستند؛ انتخاب شال با توجه به رنگ پوست موجب خواهد شد که صورت شما زیباتر و سرحال­تر نشان داده شود. بنابراین چنان­چه به فکر خرید شال و روسری جدیدی هستید، به قواعد ذکر شده در این مطلب توجه کنید و قبل از خرید شال با دقت به پوست خود نگاه کنید و رنگ و تناژ آن را تشحیص دهید تا بتوانید رنگ های مناسب شال با رنگ پوست را انتخاب کرده و استایل خود را ارتقا دهید.

برچسب‌ها: