رکورد سرعت در بزرگراه های سوئیس شکسته شد

رکورد سرعت در بزرگراه های سوئیس شکسته شد

 

یک راننده سوئدی روز ششم اوت با خودروی مرسدس بنز خود با سرعت دویست و نود کیلومتر بر ساعت از بزرگراه برن به لوزان عبور کرده و این در حالی است که حداکثر سرعت مجاز در این بزرگراه یکصد و بیست کیلومتر در ساعت است.

واحد مرکزی خبر: پلیس سوئیس روز دوشنبه اعلام کرد بر اساس اطلاعاتی که رادار نصب شده در بزرگراهی در غرب این کشور به ثبت رسانده، یک راننده سوئدی با سرعت دویست و نود کیلومتر در ساعت از این بزرگراه عبور کرده است.

یکی از مسئولان اداره راهداری سوئیس در این باره گفت " یک راننده سوئدی روز ششم اوت با خودروی مرسدس بنز خود با سرعت دویست و نود کیلومتر بر ساعت از بزرگراه برن به لوزان عبور کرده و این در حالی است که حداکثر سرعت مجاز در این بزرگراه یکصد و بیست کیلومتر در ساعت است".

پلیس سوئیس این مرد سی و هفت ساله را اندکی پس از بازداشت، آزاد کرد ولی گواهینامه رانندگی و خودروی او توقیف شد و این احتمال وجود دارد که به علت نقض قوانین محاکمه و به پرداخت یک میلیون فرانک سوئیس محکوم شود. البته پلیس سوئیس می گوید با اینکه اعداد و ارقام دقیقی در مورد رکورد سرعت در بزرگراه ها در دست ندارد ولی اینگونه گمان می کند که این مرد سوئدی رکورد مزبور را شکسته است

پایگاه فرهنگی هنری تکناز