رکوزد فروش گرانترین نقاشی جهان (+عکس)

رکوزد فروش گرانترین نقاشی جهان (+عکس)
سه تکه‌ی این تابلو بین سال‌های 1972 و 1971 در پاریس نمایش داده شدند و در اواسط دهه‌ی 1970 از یکدیگر جدا شدند. سال 2011 تابلوی کوچک‌تری که آن هم در سه پاره چهره فروید را نشان می‌داد، به قیمت 23 میلیون دلار به فروش رسید.
 
نقاشی «فرانسیس بیکن» از چهره‌ی دوست هنرمندش «لوسین فروید» با فروش 142 میلیون دلاری، رکورد جدیدی را در جهان حراجی‌ها برجای گذاشت.

 

به گزارش تکناز نقاشی سه‌پاره‌ی فرانسیس بیکن در حراجی نیویورک «کریستی» به قیمت باورنکردنی 142 میلیون دلار خریداری شد و رکورد تابلوی «جیغ» شاهکار ماندگار «ادوارد مونش» را پشت سر گذاشت.

 

گرانقیمت‌ترین نقاشی به حراج‌رفته‌ی جهان «اتودی از لوسین فروید» نام دارد و در سال 1969 خلق شده است.

رکوزد فروش گرانترین نقاشی جهان (+عکس)

 

به گزارش تکناز ، «کریستی» پس از تنها شش دقیقه این اثر را به قیمت 142 میلیون دلار (106 میلیون یورو) به فروش رساند و رکورد 120 میلیون دلاری «جیغ» را جابه‌جا کرد. پیش‌بینی می‌شد نقاش بیکن حدود 85 میلیون دلار ارزش داشته باشد.

 

به گفته‌ی کارشناسان هنری، این نقاشی سه‌پاره یادگاری است از رابطه‌ی بیکن و فروید و ادای احترامی است به ارتباط خلاقانه و احساسی دو هنرمند بزرگ دنیای نقاشی. فرانسیس بیکن و لوسین فروید از سال 1945 با هم آشنا شدند. این دو دوست‌های نزدیکی بودند که بارها از همدیگر نقاشی خلق کردند تا اینکه در دهه 1970 رابطه‌شان به سردی گرایید.