زشت ترین مجسمه های دنیا

زشت ترین مجسمه های دنیا

معمولا مجسمه های سنگی در هر کشوری در میادین ، پارک ها و مکان هایی از این دست قرار می گیرند تا جلوه ای متمایز به آن مکان داده، یادآور بخشی از تاریخ باشند و یا یادبودی از یک شخصیت بنام در آن کشور را به تصویر بکشند. علاوه بر آن که بسیاری از مجسمه های ساخته شده در این زمینه یک اثر هنری برای تاریخ هنری آن کشور محسوب می شوند. به طور مثال مجسمه های بسیار مشهوری در کشور ایتالیا ساخته شده اند که حکایت از توانایی بالای هنرمندان آن کشور در گذشته و امروز این کشور دارد.
اما به ناگهان در میان ورق زدن آثار ساخته شده در زمینه مجسمه در کشور های متعدد به مجسمه هایی بر می خوریم که به جای انتقال حسی زیبا و لطیف ، باعث

می شود که ترجیح دهید از آن ها روی برگردانید و بعید می دانم که کسی هوس کند دوباره به دیدن آن مجسمه برود و یا حتی برای ثبت خاطرات  و برای آینده گان دست به دوربین عکاسی ببرد.

گروه ایران فارس توجه شما را به دیدن عکس هایی از این مجسمه های عجیب و غریب جلب کرده و با اشاره به نام محل قرار گرفتن آن ها توصیه می کنیم اگر روزی برای رفع خستگی قصد سفر و دیدن آثار هنری دنیا کردید، پولتان را بابت دیدن آن ها هزینه نکنید. البته فقط یک توصیه است.

 
 

 زشت ترین مجسمه های دنیا

 

این مجسمه در منطقه اقتصادی جنوب شهر آلوباما قرار دارد. مجسمه ای که در بالای آن حشره ای شبه شپش قرار دارد. این مجسمه در سال 1991 برای احترام به حشرات و کمکی که کشاورزی منطقه می کنند ساخته شده است!!  می توان گفت که این تنها مجسمه ای است که در دنیا به پاسداشت حشرات و کشاورزی ساخته شده است.

 

 زشت ترین مجسمه های دنیا

 

این مجسمه زشتی را که در تصویر می بینید در جنوب آفریقا و در کشور بورکینا فاسو واقع شده است. خوب زیاد بهش دقت نکنید، بگذریم!

 

 

 زشت ترین مجسمه های دنیا

 

 


نام این مجسمه  " ال مستنو" است. تصور کنید در فرودگاه شهر دنور آمریکا پیاده می شوید و از شما با این مجسمه غول پیکر با چشمانی دهشتناک استقبال می شود و  خوشامد گفته می شود! مهمان نوازی به این میگن.

 

 زشت ترین مجسمه های دنیا

 

 

این مجسمه نیز در مقابل ترمینال فردوگاه شارلوت در شهر داگلاس واقع شده است . شخصیت مجسمه، ملکه شارلوت است که به دست ریموند کیسکی ساخته شده است. حالا یکی این بنده خدا را بگیره. بعد ازش بپرسه بالای توپ وسط فواره چه کار می کند که تاجش را هم دارد بر باد می دهد؟!
البته این اثر نسبت به سایر مجسمه ها قابل دیدن است!

 

 زشت ترین مجسمه های دنیا

 

 

این جا شهر سن جوز است. 500000 دلار بابت این مجسمه نه چندان دیدنی هزینه شده است! کاش نمی شد نه؟ اما تلاش بر این بوده است که یکی از نمادهای تاریخی در گذشته به تصویر کشیده شود. خوب کمی تاریخ بخوانید تا بتوانید کمی هم لذت ببرید.

 زشت ترین مجسمه های دنیا

 

 

خوب با این مجسمه گوسفند حداقل می توان کمی خندید. اگر خواستید احیانا از نزدیک به این گوسفند نگاه کنید و بخندید باید به شهر کانبرا در استرالیا مراجعه کنید.

 

 

 

 زشت ترین مجسمه های دنیا

 

مجسمه بزرگ پیتر در مسکو روسیه . در سال 1997 توسط زوراب تزرتلی به سفارش دولت وقت روسیه ساخته شده است. مجسمه بر روی رودخانه و درمیان کانال آبوودنی و رودخانه مسکو واقع شده است.تا به کشتی پیتر برسیم این پایین چه خبره!!

 

 زشت ترین مجسمه های دنیا