زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ ، به روشی اعجاب انگیز!

مجموعه : لپ تاپ
زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ ، به روشی اعجاب انگیز!

باتری های‌‌‌ معمولی لپ‎تاپ نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی برای خود عمر مشخصی دارند. این باتری ها معمولأ پس از 1 تا 2 سال کار مداوم ، کارایی اصلی خودشان را از دست میدهند و در نهایت تنها میتوانند 10 تا 15 دقیقه شارژ خود را حفظ کنند.

 

در صورتی که باتری لپ‎تاپ شما نیز به این بلا دچار شده است پیش از هر اقدام دیگری دست نگاه دارید و این ترفند واقعأ اعجاب انگیز با روشی اعجاب انگیزتر را بر روی باتری خود را اعمال کنید!

 

چرا که با این کار می‌توانید جان دوباره ای به باتری ببخشید و به نوعی آن را احیا کنید ، چرا که مجددأ باتری می‌تواند 1 الی 2 ساعت شارژ خود را نگه دارد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.

 

برای این کار ، روش کار را بدون ترس و واهمه انجام دهید!

 

کافی است باتری را به مدت 14 الی 15 ساعت در داخل فریزر قرار دهید!

زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ ، به روشی اعجاب انگیز!

تا باتری لپ‎تاپ شما کاملأ فریز شود!

 

سپس باتری را 3 الی 4 بار شارژ و دشارژ نمایید.

 

اکنون باتری لپ‎تاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.

 

شاید از این عمل تعجب کنید و ارتباطی بین این دو کار نیابید.

 

اما جالب است بدانید که این کار پایه و اساسی کاملأ علمی دارد ، چرا که همانطور می دانید به طور کلی در اجسام مختلف به دلیل لرزش طبیعی مولکولها جریان برق به راحتی از آنها عبور نمی کند.

 

این مشکل در اجسام رسانا کمتر است ، زیرا مولکول ها به شکل منظم قرار میگیرند و جریان راحت تر عبور میکند ، اما برای ابر رسانا کردن باید جسم رو سرد نمود تا لرزش مولکولها کمتر شود «این لرزش هیچ گاه صفر نخواهد شد.

 

مگر در صفر مطلق یعنی 273- درجه سانتیگراد که البته تا امروز دست نیافتنی باقی مانده است» ، در نتیجه سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شود. دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در درمای پایین نیز همین موضوع است. «ترفندستان»

زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ ، به روشی اعجاب انگیز!

این موضوع توسط وب سایت ترفندستان عملأ بر روی باتری یک لپ تاپ HP تست شد ، باتری که پس 1سال و نیم کارکرد ، تنها به مدت 10 دقیقه شارژ را نگه میداشت ، پس از اجرای این ترفند ، پس از اولین شارژ توانست 45 دقیقه و در دفعات بعدی تا 1.5 تا 2 ساعت شارژ را نگاه دارد.

 

از این موضوع و به نوعی نوآوری می توان حتی در مورد هارد دیسک هم استفاده کرد ، هاردی که کار نمی کند را در صورتی که 10 تا 15 ساعت در فریزر فریز نمایید و سپس وصل نمایید را نیز می توان با این روش بازیابی کرد.

 

همچنین برای تثبیت این موضوع ، ویدئویی نیز در سایت Metacafe منتشر شده است که کلیه عملیات به شکل تصویری قابل مشاهده است.

 

این ویدئوی آنلاین در سیستم به اشتراک گذاری ویدئوی Metacafe به نشانی

http://www.metacafe.com/watch/781300/revive_a_dead_laptop_battery

در دسترس است.

 

لازم به ذکر است تا باتری شما دچار مشکل نشده است این ترفند را بر روی آن اجرا نکنید. همچنین این تنها بر روی باتری لپ تاپ تست شده است ، طبعأ امکان این کار بر روی همه ی ي ي ي ي ي باتری های‌‌‌ لوازم الکترونیکی یا خود آنها وجود ندارد ، مگر دستگاه هایی که ساختاری همانند باتری های‌‌‌ لپ‎تاپ داشته باشند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز