سایر عوامل خطر بالا بودن فشارخون

مجموعه : پزشکی و سلامت
سایر عوامل خطر بالا بودن فشارخون

بالا بودن فشارخون در طی چند سال میتواند باعث پدید آمدن تمام این مشكلات شود، بنابراین هدف از اندازه گیری های‌ مرتب فشارخون و درمان آن در صورت نیاز، جلوگیري از بروز این عوارض وخیم می باشد.

 

با این حال، اگر شما سیگاری هستید یا سطح كلسترول خونتان بالا است، بیشتر احتمال دارد كه به این عوارض دچار شوید.

 

سیگار كشیدن باعث می‌گردد كه رگ های‌ خونی به همان روشی كه بر اثر فشارخون بالا صدمه می بیند، دچار آسیب شوند و در نتیجه شریان ها را باریك تر كرده و دیواره انها را سفت و ضخیم می كند.

سایر عوامل خطر بالا بودن فشارخون

بالا بودن كلسترول خون میتواند باعث رسوب چربی در دیواره شریان ها شده و به تنگ شدن شریان ها كمك كند. بنابراین پایین آوردن كلسترول خون میتواند باعث افزایش طول عمر و نجات زندگی شود.

 

یكی دیگر از عوامل خطر شایع كه می تواند به تنگ و باریك شدن شریان ها كمك كند، بیماری مرض قند یا دیابت می باشد.

سایر عوامل خطر بالا بودن فشارخون

بالا بودن قندخون باعث صدمه رساندن به دیواره عروق به همان طریقی كه فشارخون بالا این كار را می كند می‌شود.

 

هدف از اندازه گیری فشارخون، این نكته میباشد كه اگر شما متوجه شدید كه دچار پرفشاری خون هستید، می توانید با درمان صحیح و پایین آوردن فشارخونتان، خطر ابتلاء به بیماری قلبی و سكته مغزی را كاهش دهید

سایر عوامل خطر بالا بودن فشارخون

مهم نیست كه فشارخون شما در ابتدا چقدر بالا است، بلكه چیزی كه اهمیت دارد این مطلب است كه چقدر خوب شما بتوانید فشارخون خود را در طی سالیان بعد كنترل نمایید.

 

به هر حال، وضعیت شخصی كه دارای فشارخون خیلی بالا بوده و آن را با درمان، پایین بیاورد بهتر از كسی است كه فشارخونش كمی بالا است اما آن را درمان نكرده و از آن غافل است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز
a

برچسب‌ها: