سخنان احمدی نژاد در حرم امام (ره)

مجموعه : مجله خبری
 رییس جمهوری اسلامی ایران با تاكید بر اینكه جبهه استكبار در پایان راه قرار گرفته است، گفت: استكبار امروز، مانع آخر در برابر جبهه توحید است و اگر از این مانع عبور كنیم حركت توحیدی برای رسیدن به سعادت در مسیر سرازیری قرار می گیرد. 
  
 
به گزارش ایرنا، ‘محمود احمدی نژاد’ جمعه شب و در مراسم بیست و دومین سالگرد امام راحل كه در جوار بارگاه آن بزرگوار برگزار شد، افزود: به فضل الهی جبهه استكبار در پایان راه قرار گرفته و آمریكا كه در راس همه حكومت های اسكتباری است، رفتنی است و به زودی ساقط خواهد شد.
احمدی نژاد با بیان اینكه مستكبران در حلقه آخر حیات خود و در بن بست هستند، گفت: با ایستادگی ملت ایران و هوشیاری رهبر عزیز ایران تمامی توطئه های مستكبران با شكست مواجه شده اما نباید غافل شد كه برنامه ها و سیاست های آنها تغییر نكرده و همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینكه استعمارگران با نقاب جدید وارد عرصه شده اند، تاكید كرد: هدف آنها همچنان نجات اقتصاد بیمار آمریكا و نجات رژیم صهیونیستی است.
رییس جمهور با تاكید بر اینكه همه ملت ها باید هوشیار باشند و بدانند كه جهت و خط اصلی مبارزه با استكبار، مبارزه با سیطره آمریكا و موجودیت رژیم صهیونیستی است، گفت: تا زمانیكه این رژیم حتی در یك وجب از خاك فلسطین باقی بماند، منطقه ما روی آرامش را نخواهد دید.
وی خطاب به همه ملت های آزاده جهان گفت: همه ملت ها باید به سمت نابودی آمریكا و رژیم صهیونیستی به پیش بروند.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود اندیشه دیكتاتوری را برآمده از نظام استكبار دانست و گفت: در كشورهایی كه نظام استكباری حاكم است دیكتاتوری در اوج قرار دارد و مردم در آنجا اجازه اظهارنظر درباره مسائل گوناگون از جمله هولوكاست را ندارند و چنانچه كسی در این باره اظهار نظر كند، با برخورد شدید مواجه و حتی راهی زندان می شود.
وی با مقایسه قدرتهای استكباری امروز با نظام های استكباری در گذشته تاریخ گفت: كسانیكه با تاریخ انسان ها آشنا هستند می دانند كه مستكبران همواره در برابر حركت های توحیدی قد علم كرده اند و مستكبران حال حاضر دنیا قوی ترین و مجهزترین در طول تاریخ هستند.
 
 
** ویژگی های امام راحل از نگاه احمدی نژاد

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنرانی نسبتا طولانی خود با اشاره به برخی ویژگی های امام راحل اظهار داشت: هر روز كه می گذرد امام راحل زنده تر و درخشان تر از گذشته می شود و جامعه بشری نیز روز به روز بر اندیشه های آن بزرگوار محتاج تر می گردد.
وی اخلاص عمل را اولین ویژگی بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست و گفت كه همه كارهای ایشان برای خدا بود و این همان توحید ناب است.
رییس جمهور شجاعت را از دیگر ویژگی های امام راحل برشمرد و گفت: آن بزرگوار می فرمود: ‘اگر خمینی یكه و تنها هم بماند در برابر همه هیمنه های مستكبران خواهد ایستاد’.
احمدی نژاد در ادامه به نگاه و دیدگاه جهانی امام راحل به عنوان یكی دیگر از ویژگی های ایشان اشاره كرد و گفت: امام بزرگوار به فكر نجات همه ملت ها بود و به دنبال آن بود تا حكومت جهانی تاسیس كند و نظام های استكبار را در تمام جهان براندازد.
رییس جمهور حمایت از محرومان را یكی دیگر از ویژگی های برجسته امام راحل برشمرد و اظهار داشت: امام بزرگوار تنها كسی بود كه از محرومان به عنوان ولی نعمتان مسوولین یاد كردند. زندگی در كنار محرومان و عشق به آنها از ویژگی های بارز امام (ره) بود و ایشان دائما سفارش به حمایت از آنان می كردند.
احمدی نژاد در ادامه سخنانش پافشاری بر ساختن ایران را یكی دیگر از خصوصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: امام (ره) همواره سفارش می فرمودند كه همه مردم باید برای ساختن ایران تلاش كنند.
احمدی نژاد با تاكید بر اینكه ماموریت بزرگ ملت ایران ساختن است، تصریح كرد: باید در ایران اندیشه و راه امام (ره) را كه همان راه انبیاء الهی است پیاده كنیم و این آرزوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
وی پافشاری بر حق و عدالت را یكی دیگر از ویژگی های امام راحل دانست و گفت: او همواره مدافع حق و دشمن مخالفان حق بود و در مقابل همه دشمنی ها و جوسازی ها در راه حمایت از حق و عدالت ایستاد.
احمدی نژاد مبارزه با اشرافیت و روحیه طاغوتی گری را یكی دیگر از ویژگی های مهم امام راحل دانست و اظهار داشت: آن امام بزرگوار دستان فاسدان را از بیت المال و حقوق ملت قطع كرد و فرمود كه ‘حقوق ملت را از حلقوم متجاوزان بیرون خواهد كشید’.
رییس جمهور افزود: امام راحل بخصوص با میل به اشرافی گری در نظام الهی جمهوری اسلامی ایران مخالفت می كرد و هرگز آن را به رسمیت نشناخت.
رییس جمهور در ادامه سخنان خود با نقل چند جمله از بیانات امام راحل در خصوص مبارزه علیه استكبار گفت: امام راحل می فرمودند ‘ما می خواهیم به همه جهان نشان دهیم كه بزرگترین قدرتها را نیز می توان با نیروی ایمان شكست داد’.
احمدی نژاد همچنین با اشاره به اهمیت اندیشه ولایت و امامت گفت: احیای اندیشه ولایت و امامت یكی دیگر از ویژگی های امام راحل بود.
وی یادآور شد: احیای انسان و كمال انسانی در سایه حاكمیت انسانهای صالح میسر است. خداوند ولایت انسان كامل را به بشریت هدیه كرد و انسان باید تلاش كند تا به آن برسد.
وی افزود‌: این ولایت از ولایت الهی سرچشمه می گیرد و از پیامبر اسلام (ص) تا امام زمان (عج) ادامه دارد.
رییس جمهور افزود: امام عزیز با طرح موضوع ولایت فقیه، راه رسیدن به ولایت الهی را ترسیم كرد و این مهمترین كار امام است.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه 32 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و 22 سال از رحلت بنیانگذار آن می گذرد، گفت: امروز نام امام و یاد امام (ره) و راه او برجسته تر و روشن تر و فروزنده تر از هر زمان دیگری فراروی جامعه بشری قرار دارد.
وی افزود: ابعاد حركت و انقلابی كه امام آغاز كرد هر روز گسترده تر می شود و به رغم صف بندی مستكبران، اهداف و آرمانهای او روز به روز جهانی تر می شود و امید به ساختن آینده ای روشن و خالی از مستكبران هر روز بیشتر و بیشتر از گذشته است.
رییس جمهور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: انسانها از اقوام و نژاد و رنگ های گوناگون هر روز با امام (ره) بیش از گذشته احساس آشنایی و علاقه می كنند و امام را از خودشان و خودشان را از امام می دانند.