شش مانع بزرگ برای رسیدن به شغل دلخواه

شش مانع بزرگ برای رسیدن به شغل دلخواه

همه ما درزندگی هدف ها و آرزو هایی داریم برخی از این هدف ها در دسترس هستند و به اصطلاح اهداف کوتاه مدت گفته می شوند و برخی هم طولانی مدت و یا حتی غیر قابل دسترس!
یکی از مهمترین این اهداف و آرزوها داشتن یک کار متناسب با توانایی ها و مهارت هایمان است که با انجام آن احساس آرامش برسیم و نیازهای روزمره مالی مان هم برطرف شود اما هر از چند گاهی با وجود همه تلاش هایمان به آنچه که می خواهیم و یا اینکه فکر می کنیم لیاقتش را داریم نمی رسیم اما به راستی چرا؟ آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید چرا به جایگاهی که باید نمی رسم؟ دراین گزارش تلاش کردیم به برخی از این سوالات پاسخ بدهیم.

1 – عدم شناخت
خیلی ها دوست دارند که مدیر باشند و یا اینکه شرکت خودشان را راه بیندازند و یا به هر صورت کارآفرین باشند و یا به عبارتی کارفرما باشند اما آیا همه این توانایی را دارند.خود شناسی که همه کارشناسان دیگران را دعوت به آن می کنند اینجا به درد می خورد. شاید دوست داشتن شما با مهارت هایتان هیچ هماهنگی نداشته باشد و برای مدیریت ساخته نشده اید و یا اینکه شما نمی توانید پزشک خوبی باشید اما یک تکنسین خبره شوید و یا برعکس.

2 – کمبود یا نبود مهارت
دوست داشتن کافی نیست برای دستیابی به هدفهایتان باید تلاش کنید. کسی که یک دوره کامل کمک های اولیه را نگذرانده نمی تواند آتش نشان بشود. یا کسی که کلاس های مدیریت شبکه را نگذارنده نمی تواند مدیر پروژه یک کار مربوط به شبکه های کامپیوتری باشد.

3 – ناتوانی در ارائه مهارت ها
خیلی ها هستند که علارغم داشتن مهارت ها و توانایی های فراوان اما قادر به ارائه و بیان مناسب مهارت هایشان نیستند مثلا رزومه کاری شان را بد تنظیم می کنند و  یا اینکه در مصاحبه های استخدامی مهارت های لازم را به کار نمی برند به همین دلیل به جایگاهی که باید نمی رسند پس تلاش کنید مهارت های لازم در این خصوص را بیاموزید و یا اینکه از متخصصین کمک بگیرید.

4 – مهارت های برخورد و ارتباط
ارتباط با همکاران، مدیران و مشتریان بخش غیر قابل انکاری از عوامل موفقیت شماست. اگر همه از دست شما ناراضی باشند و نتوانند با شما ارتباط برقرار کنند از پیشرفت هم خبری نخواهد بود به همین سادگی . حالا انتخاب باخود شماست.

5 – جستجوی نامناسب
گاهی همه شرایط را داریم اما به درستی به دنبال کار دلخواهمان نمی گردیم و یا به اندازه کافی برای دستیابی به شغل دلخواهمان وقت نمی گذاریم و هزینه نمی کنیم این خود عاملی است که مانع راه شما می شود.

6 –  عوامل خارجی
گاهی شما همه شرایط را دارید اما باز هم کار مورد علاقه تان را پیدا نمی کنید دلیلش هم عوامل خارجی است، بازار بد شغل مورد نظر شما، شرایط اقتصادی جامعه و رکود عواملی است که باعث بی کاری شما می شود و به این ترتیب کار زیادی از شما بر نمی آید جز اینکه تلاش کنید و منتظر بمانید. مسلما هیچ تلاشی بی نتیجه نخواهد ماند.