شلیک های مرگ بار به خاطر 8 میلیون تومان !+ عکس

مجموعه : جامعه و سیاست
شلیک های مرگ بار به خاطر 8 میلیون تومان !+ عکس
مردی با خشم زیاد اسلحه کلاشینکف با قنداق تاشو را در دست داشت و با عربده‌کشی مدام از پول ۸ میلیونی اش می‌گفت که زوج عکاس باید به وی پرداخت می‌کردند.یک سیلی از سوی زن جوان باعث شده بود تا مرد مهاجم اسلحه‌اش را از صندوق عقب سمندش بیرون بیاورد.
 
شنبه ۴ خردادماه بود که ساکنان و مغازه‌داران خیابان هشتم شرقی فاز یک اندیشه خود را در برابر صحنه‌های جنایتی دیدند که باورکردنی نبود.
 
زن هراسان برای فرار می‌دوید و گلوله‌ها یکی پس از دیگری کنار پایش اصابت می‌کرد.تیراندازی‌ها وقتی خاتمه یافت که زن ۷۳ ساله به نام سوسن بی‌جان روی سنگفرش پیاده‌رو افتاد و دقایقی بعد شوهرش به نام هدایت عسگری نیز هدف ۸ گلوله قرار گرفت و کنار جسد همسرش افتاد.

فیلم جنایت
در فیلم دیده می‌شود که زن روبه‌روی بنگاه مسکن در همسایگی آتلیه عکس روی زمین افتاده و حرکتی ندارد و شوهرش با لباس قرمز رنگ کنار او و در حالی که زانوها و پاهایش حالتی به شکل عدد ۸ دارند دراز کشیده و با تکان دادن دست چپش حرف می‌زند و به مردی که اسلحه کلاش دارد التماس می‌کند.
در محل افتادن زن و شوهر هیچ کس نیست اما در اطراف و دورتر جوان و پیر با دقت تماشاگر این صحنه هستند و مشخص است گروهی سمت دیگر خیابان با مرد مسلح حرف می‌زنند تا وی را آرام کنند.

ناگهان مرد جنایتکار در برابر جمعیت اسلحه را زیر گلوی خود می‌گذارد تا شلیک کند اما منصرف شده و به سمت جدول پیاده‌رو می‌رود و با گروهی حرف می‌زند سپس بالای سر پیکرهای بی‌جان و خون‌آلود زوج عکاسی می‌رود، اسلحه را زیر گلویش می‌گذارد و این بار ماشه را می‌چکاند و این در حالی بود که ثانیه‌ای پیش از آن مردی به وی نزدیک می‌شود و از او می‌خواهد دست از این کار بکشد.

در فیلم دود ناشی از سوختن باروت اسلحه از زیر گلوی مرد مسلح موسوم به پیمان دیده می‌شود و وی با شکم و صورت روی زمین می‌افتد. بعد از افتادن پیمان روی زمین مردم دور وی و زن و شوهر جوان حلقه می‌زنند، مشخص است که سوسن دیگر زنده نیست. چادری رویش می‌کشند، هدایت هنوز حرف می‌زند و عامل جنایت بی‌حرکت افتاده و اسلحه کلاش کنار پایش دیده می‌شود.

دقایقی بعد تیمی از کلانتری می‌رسد و ابتدا اسلحه را برمی‌دارند تا این‌که …

گفت‌وگو با شاهد عینی

مرد جوانی که در صحنه تیراندازی مرگبار حضور داشت به شوک گفت: در مغازه‌ام بودم که دیدم پیمان از یک سمند پیاده شد و به داخل عکاسی رفت. پس از مدت کوتاهی صدای درگیری آن‌ها بلند شد. وی و زن عکاس درگیر شده بودند. مغازه‌دارها وقتی متوجه درگیری آن دو شدند خود را به داخل عکاسی رسانده و آن‌ها را جدا کردند.

مرد مهاجم و سوسن که به همراه مغازه‌دارها و عابران از عکاسی خارج شده بودند همچنان با یکدیگر به صورت لفظی درگیر بودند که قاتل به ناسزاگویی پرداخت و سوسن سیلی محکمی به صورت وی زد.
دوباره درگیری فیزیکی بالا گرفت و مردم دوباره آن‌ها را از هم جدا کردند تا با میانجیگری غائله را خاتمه دهند.وی در ادامه گفت: در همین لحظه بود که راننده سمند پیمان را صدا زد و با دست اشاره کرد که برگردد اما پیمان به سمت خودرو رفته پوشه‌ای که دردست داشت را داخل آن پرتاب کرد و از کف آن اسلحه کلاش را برداشت و به سمت جمعیت برگشت.

وی در ابتدا برای پراکنده کردن مردم یک تیر هوایی شلیک کرد. بعد به سمت سوسن رفت. زن وحشت‌زده به سمت پارکینگ فروشگاه که در چند قدمی وی بود دوید. در این هنگام مرد خشمگین سه تیر به سمت وی شلیک کرد اما تیرها به فاصله چند سانتی زن به دیوار می‌خورد و ما احساس می‌کردیم وی فقط می‌خواهد سوسن را بترساند.
زن هراسان از پارکینگ خارج شد و به سمت خیابان دوید. در این لحظه پیمان ۹ گلوله به سمت زمین و نزدیک پای وی شلیک کرد.

سوسن که دیگر مستأصل شده بود به سمت مرد دوید و پیمان وی را روی زمین پرتاب‌کرد و ۴ یا ۵ گلوله به سمتش شلیک کرد.

در همین لحظه من فریاد زدم که شلیک نکن و وی مرا هدف گلوله قرار داد که خوشبختانه گلوله به شیشه مغازه برخورد کرد و آن را شکست.این مرد اضافه کرد: در همین هنگام زن ملتمسانه فریاد می‌زد که شلیک نکن اما پیمان نخستین گلوله را به بالای زانوی پای چپ وی شلیک کرد. ما همه این صحنه تلخ را دیدیم.

گلوله بعدی به سمت پای راست وی وزیر زانویش شلیک شد. پیمان تیر سوم را به شکم سوسن شلیک کرد که پس از آن زن بیچاره دیگر حرکت نکرد.این شاهد عینی گفت: در همین هنگام شوهر سوسن که از ابتدای درگیری در کنار زن در عکاسی حضور داشت به سمت قاتل دوید که پیمان او را با ضربه قنداق تفنگش به زمین کوبید و دو گلوله به سمت وی شلیک کرد.

 

گلوله اول به پایش و دومی به کتف چپش اصابت کرد.در این هنگام پیمان فریادزنان می‌گفت من ۸ میلیون تومان از آن‌ها طلب داشتم که پول مرا ندادند. حالا خودم را می‌کشم. بعد اسلحه را زیر گردنش گذاشت که ابتدا تفنگ شلیک نکرد. وی دوباره گلنگدن را کشید و لوله اسلحه را روی صورتش گذاشت.پیرمردی از بین جمعیت فریاد زد خودت را نکش. همه‌چیز درست می‌شود که قاتل به خودش شلیک کرد.

بنابر این گزارش، پیمان و هدایت هنوز زنده هستند و در بیمارستان‌های کرج و تهران تحت درمان بوده و قرار است بعد از نجات آنان از مرگ تحقیقاتی برای رازگشایی از این جنایت هولناک صورت گیرد.

منبع: inn.ir